Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Γιατί όχι στα Ελληνικά ?

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Γειά σας

Ο λόγος που γράφω σε αυτόν τον χώρο (topic) είναι για να ρωτήσω εσάς αλλά και τους ανθρώπους που είναι υπεύθυνοι για αυτόν τον χώρο ανταλλαγής απόψεων (forum) γιατί δεν γράφουμε στα Ελληνικά ;
Δεν γνωρίζω αν απαγορεύεται, ή αν δεν επιτρέπεται, αλλά νομίζω ότι πρέπει να επιμέινουμε. Είναι η γλώσσα μας ρε παιδιά στο κάτω κάτω. Ουτως ή άλλως και με λατινικούς χαρακτήρες να γράφουμε, αν κάποιος δεν γνωρίζει ελληνικά δεν μπορεί και να διαβάσει.

Ήθελα να ήξερα πως γράφουν οι Αραβόφωνοι με λατινικούς χαρακτήρες !!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το ενδιαφέρον σας.
 

Mensajes Mon 13 Jun 05 @ 10:15 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Αυτο ειπα και εγω στην αρχη, αλλα υπαρχει προβλημα με καποια "ποστ"
αυτο το διαβαζεις κανονικα? η κινεζικα οπως εγω ?
http://www.virtualdj.com/forum/display.html?topic=13212
Τι "μπρρροουζερ" εχεις ? εγω "μοτζιλα - φιρεφοκσσ"
Βλεπεις ενα προβλημα, γραφουμε πολλες κσενες λεξεις, ποιος αλλαζει συνεχεια γλωσσα στο "κευμπορντ" ?
Και οπως ειδες απεφυγα και τους τονους...
 

Mensajes Mon 13 Jun 05 @ 10:45 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Φίλε apopsis

μια χαρά διαβάζω όλα τα "Κινέζικα", με Internet Explorer την βγάζω. Επιλέγεις από και τα κινέζικα γίνονται Ελληνικά. Το ξέρω ότι είναι άβολο και χρονοβόρο να αλλάζεις γλώσσα ενώ γράφεις ειδικά όταν πρέπει να αναφερθείς σε ξένες λέξεις ορολογίας.
Εγώ δεν θέλω να επιβάλλω φυσικά τίποτα και σε κανένα. Απλά ήθελα να πώ ότι αν δεν έχουν πρόβλημα και όποιος θέλει, να γράφει στα Ελληνικά.

Ήθελα επίσης με την ευκαιρία να ρωτήσω το Language αρχείο του Μιχάλη παίζει με την έκδοση 3.0? ή θα μου δημιουργήσει προβλήματα?

Τα λεμε...
 

Mensajes Mon 13 Jun 05 @ 1:11 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)