Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Προβλημα με τα cue points !...

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Προσπαθώ μάταια να περάσω cue points στο VDJ8 ! Το πρόβλημα υπάρχει όταν κάνω exit και το ανοίγω πάλι. Δεν κρατάει τίποτα στην μνήμη (δεν μιλάω για τα hot cue) !!! Καμιά ιδέα ?...
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 11:14 am
Δηλαδή τι cue-points πορσπαθείς να περάσεις (αν όχι hot cues) ?

Αν μιλάς για το προσωρινό cue (cue 0) τότε ναι αυτό δεν σώζεται στην βάση δεδομένων, οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το hot_cue 1
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 11:17 am
είναι καινούργια ιδέα αυτή, τα τελευταία δέκα χρόνια δεν υπήρχε αυτό το θέμα, που είναι προβλημα, οχι απλως θεμα
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 11:19 am
Έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν, αλλά στα γρήγορα αυτό έγινε γιατί τα hot_cue θεωρούνται μόνιμες μνήμες και το κουμπί cue δεν θα έπρεπε να τις επηρεάζει / αλλάζει.
Έτσι πλέον το κουμπί cue ορίζει μόνο ένα προσωρινό cue (cue 0) το οποίο μένει στη μνήμη όσο το πρόγραμμα είναι ανοιχτό αλλά χάνεται σε κάθε επανεκκίνηση.

Αν θες πίσω την παλιά συμπεριφορά (που το κουμπί cue έγραφε/επηρέαζε τα hot_cues) θα πρέπει να αλλάξεις το mapping του controller σου.

Πες μας ποιον controller έχεις για να σου δώσω τον κώδικα που πρέπει να χρησιμοποιήσεις...
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 11:27 am
hercules mk4, κανε κατι, δεν με βολευει καθολου το νεο συστημα, δεν δουλευω με hot cues οποτε θελω να γυρισω στα παλια :-)
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 11:35 am
1. Άνοιξε τις ρυθμίσεις και πάτα αριστερά το κουμπί mappers
2. Στο πάνω μέρος επέλεξε τον controller σου
3. Από κάτω στην αριστερή πλευρά βρες το κουμπί CUE και πάτα το για να το επιλέξεις.
4. Κάτω δεξιά υπάρχει ένα πλαίσιο που βάζεις τον κώδικα που "τρέχει" το κουμπί. Κανονικά πρέπει να λέει cue_stop
5. Σβήσε το κείμενο που υπάρχει στο κουμπί και κάνε αντιγραφή - επικόλληση τον παρακάτω κώδικα:

play ? cue_stop : cue ? cue_stop : param_equal get_cue 2 ? set_cue 2 : param_equal get_cue 3 ? set_cue 3 : param_equal get_cue 4 ? set_cue 4 : set_cue 1

Αυτό ήταν!
Επίσης ίσως να θες να πας στις ρυθμίσεις (το εικονίδιο στα αριστερά), να τσεκάρεις το "Εμφάνιση προηγμένων ρυθμίσεων" και να αλλάξεις την ρύθμιση "Autocue" σε "cue"
Έτσι όταν φορτώνεις ένα κομμάτι θα πάει κατευθείαν στο hot_cue 1
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 12:02 pm
ok! σ'ευχαριστώ πολύ!!!
 

Mensajes Thu 23 Oct 14 @ 12:07 pm
Εχω το ίδιο πρόβλημα με τόν kostis68 μόνο που η κονσόλα μου ειναι η vms2.
Μήπως μπόρεις Phantom να με βοηθήσεις μετον κώδικα στον mapper της vms?
 

Mensajes Sat 01 Nov 14 @ 5:00 pm
O ίδιος κώδικας είναι, δεν αλλάζει κάτι.
 

Mensajes Mon 03 Nov 14 @ 12:30 am
Phantom σε ευχαριστώ πολύ.
 

Mensajes Mon 03 Nov 14 @ 12:49 am
Φαντομ Καλησπερα! Επειδη ο Μοναδικος λογος που δεν εχω περασει στην εκδοση 8 ειναι αυτος με τα que Μηπως μπορεις να μου πεις και εμενα την διαδικασια με την ddj-sx για να λειτουργει το que οπως στην 7?
 

Mensajes Sat 07 Feb 15 @ 5:56 pm
NIKOS63Home userMember since 2016
καλημερα εχω το ιδιο θεμα κονσολα VMS2 με τα CUE oxi ta ΗΟΤ CUE περασα τον κωδικο που λες αλλα δεν καποια αλλη ιδεα???
 

Mensajes Mon 15 Jan 18 @ 10:41 am
Θες να μας εξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς; (Τι πρόβλημα έχεις;)
 

Mensajes Mon 15 Jan 18 @ 2:03 pm
NIKOS63Home userMember since 2016
οκ ευχαριστω λύθηκε το προβλημα
 

Mensajes Mon 15 Jan 18 @ 4:42 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)