Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Αντιγραφή σκληρού δίσκου

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα στην ομαδα.Θελω να αντιγραψω τον σκληρο μου δισκο που παιζω μουσικη ολο σε εναν καινουργιο που πηρα για να παιζω με αυτον .Απλα θα κανω αντιγραφη επικολυση τον παλιο στον νεο ή χρειαζεται και κατι αλλο?Το προγραμα μετα θα βλεπει τα cue points και τα bpm ή πρεπει να αλαξω ονομα στον νεο δισκο και να τον ονομασω οπως τον παλιο?Ευχαριστω
 

Mensajes Fri 21 Oct 16 @ 10:08 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
an paizeis me to 8 antigrafeis ta songs opos ta exeis sto palio eksoteriko disko kai antigrafeis kai ton fakelo me to onoma VirtualDJ poy yparxei sto root toy palioy eksoterikoy sto root toy kenoyrgeio eksoteriko kai eisai ok!
 

Mensajes Fri 21 Oct 16 @ 11:41 am
djsadim wrote :
an paizeis me to 8 antigrafeis ta songs opos ta exeis sto palio eksoteriko disko kai antigrafeis kai ton fakelo me to onoma VirtualDJ poy yparxei sto root toy palioy eksoterikoy sto root toy kenoyrgeio eksoteriko kai eisai ok!


Σε ευχαριστω πολυ.Ναι με το 8 παιζω οποτε κανω αντιγραφη επικοληση ολο τον παλιο στον καινουργιο και ειμαι οκ?
 

Mensajes Fri 21 Oct 16 @ 11:51 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
nai milame gia eksoterio disko panta!!!
 

Mensajes Fri 21 Oct 16 @ 12:08 pm
djsadim wrote :
nai milame gia eksoterio disko panta!!!


Σε ευχαριστω πολυ
 

Mensajes Fri 21 Oct 16 @ 1:04 pm
Αφου αφησα ολο το βραδυ να γινει η αντιγραφη των 2 δισκων το πρωι που ξυπνησα βρηκα ενα μηνυμα.για καποια κοματια που δεν μπορεσαν να ανριγραφουν.Παταω να κανει επανεκινηση το λαπροπ και μου βγαζει σφαλμα....το περιεργο ειναι πως αρχιζει μονος του ο defender offline και σκαναρει χωρις να βρει κατι.Μολις τελειωσει επανεκινηση και παλι τα ιδια....δεν μπορω να κανω κατι αλλο
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 7:07 am
Αφου αφησα ολο το βραδυ να γινει η αντιγραφη των 2 δισκων το πρωι που ξυπνησα βρηκα ενα μηνυμα.για καποια κοματια που δεν μπορεσαν να ανριγραφουν.Παταω να κανει επανεκινηση το λαπροπ και μου βγαζει σφαλμα....το περιεργο ειναι πως αρχιζει μονος του ο defender offline και σκαναρει χωρις να βρει κατι.Μολις τελειωσει επανεκινηση και παλι τα ιδια....δεν μπορω να κανω κατι αλλο
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 7:07 am
Αφου αφησα ολο το βραδυ να γινει η αντιγραφη των 2 δισκων το πρωι που ξυπνησα βρηκα ενα μηνυμα.για καποια κοματια που δεν μπορεσαν να ανριγραφουν.Παταω να κανει επανεκινηση το λαπροπ και μου βγαζει σφαλμα....το περιεργο ειναι πως αρχιζει μονος του ο defender offline και σκαναρει χωρις να βρει κατι.Μολις τελειωσει επανεκινηση και παλι τα ιδια....δεν μπορω να κανω κατι αλλο.Μου σε μπλε οθονη το μηνυμα BAD SECTOR CONFIG INDO
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 7:11 am
Αφου αφησα ολο το βραδυ να γινει η αντιγραφη των 2 δισκων το πρωι που ξυπνησα βρηκα ενα μηνυμα.για καποια κοματια που δεν μπορεσαν να ανριγραφουν.Παταω να κανει επανεκινηση το λαπροπ και μου βγαζει σφαλμα....το περιεργο ειναι πως αρχιζει μονος του ο defender offline και σκαναρει χωρις να βρει κατι.Μολις τελειωσει επανεκινηση και παλι τα ιδια....δεν μπορω να κανω κατι αλλο.Μου σε μπλε οθονη το μηνυμα BAD SECTOR CONFIG INFO
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 7:11 am


 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 7:13 am
Αυτό σημαίνει κατεστραμμένος δίσκος. Το πιθανότερο είναι να είναι κατεστραμμένος ο δίσκος από τον οποίο διαβάζεις τα δεδομένα...
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 12:58 pm
PhantomDeejay wrote :
Αυτό σημαίνει κατεστραμμένος δίσκος. Το πιθανότερο είναι να είναι κατεστραμμένος ο δίσκος από τον οποίο διαβάζεις τα δεδομένα...


Και τους 2 εξωτερικους σκκηρους τους βαζω σε λαπτοπ αλλο και δουλεουν.Το προβλημα ειναι τωρα πως δεν ανοιγει το δικο μου λαπτοπ
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 1:05 pm
Το "δουλεύουν" είναι σχετικό. Αν ένας δίσκος έχει κατεστραμμένο κάποιο sector αλλά δεν έχει σημανθεί ως κατεστραμμένο, ο δίσκος θα "δουλεύει" μέχρι να προσπαθήσει να διαβάσει ή να γράψει κάτι σε αυτό το sector. Τότε θα κολλήσει. Επίσης γενικά τα bad sectors έχουν την τάση να εξαπλώνονται.
Οπότε κάνε scandisc σε όλους σου τους δίσκους και όποιος δίσκος έχει πρόβλημα αντικατέστησε τον άμεσα!
Επίσης μπορείς να δεις αναλυτικά στοιχεία για τους δίσκους σου με κάποιο πρόγραμμα που να διαβάζει τις πληροφορίες S.M.A.R.T.

Αν το laptop σου δεν ανοίγει μπορεί ο δίσκος που είχε πρόβλημα να ήταν αυτός του laptop. Γενικά οι μεταφορές αρχείων γίνονται απευθείας από τον ένα δίσκο στον άλλο, αλλά μπορεί ο υπολογιστής ανάλογα με τις διεργασίες που εκτελούσε να προσπάθησε να γράψει / διαβάσει κάποιο προσωρινό αρχείο και έτσι "έπεσε" πάνω στο bad sector.
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 3:00 pm
Σε ευχαριστω για τις απαντησεις και τον χρονο σου.Το λαπτοπ εχει ακομα ενα χρονο εγγυηση οποτε καλυτερα να το παω για σερβις?
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 4:56 pm
Κοίτα αν στο BIOS σου δείχνει αναφορά για τους δίσκους και τι λέει. Αν ο δίσκος έχει πρόβλημα τότε ναι πήγαινε το στο service. Λογικά θα σου κάνουν τουλάχιστον αντικατάσταση του δίσκου.
 

Mensajes Mon 24 Oct 16 @ 10:56 pm
Τελικα χρειαστηκε να γινει φορματ στο λαπτοπ.Υπαρχει ενας φακελος τωρα windows old και εκει υπαρχει το vdj8.Χρειαζεται να το κατεβασω παλι απο την αρχη ή μπορω να το τρεχω απο εκει?
 

Mensajes Fri 28 Oct 16 @ 11:15 am
Καλό είναι να το κατεβάσεις και το να κάνεις εγκατάσταση κανονικά. Επίσης αφού κρατήσεις ότι αρχεία χρειάζεσαι, καλό θα είναι να σβήσεις και το φάκελο Windows.old από τον δίσκο σου. Όχι για το VirtualDj, αλλά γενικότερα για την καλύτερη λειτουργία του υπολογιστή.
 

Mensajes Mon 31 Oct 16 @ 11:36 am
Σε ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σου....εισαι παντα εδω οταν σε χρειαζομαστε και μας δινεις λυση σε οτι προβλημα εχουμε.
 

Mensajes Mon 31 Oct 16 @ 2:03 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)