Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: τροποποιηση ηχου μεσα απο το προγραμμα VDJ 8.2

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

καλημερα και χρονια πολλα στην ομαδα

θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να μειωσω/ να τροποποιησω μεσα απο το προγραμμα (οχι μεσω eq) τις υψηλες συχνοτητες των τραγουδιων..

τι τροποποιήσεις μπορουν να γινουν μεσα απο το προγραμμα μονο και χωρις μεικτη?

Υ.Γ. μου φαινονται λιγο υψηλα τα highs καθως το προσεξα μετα απο παρατηρηση στο μαγαζι που δουλευω..κριμα ειναι να μειωνω καθε φορα το high στη κονσολα/ μεικτη

ευχαριστω
 

Mensajes Thu 21 Dec 17 @ 9:51 am
 

Mensajes Thu 21 Dec 17 @ 10:10 am
σε ευχαριστω πολυ και χρονια πολλα!
δεν μου εκανε δουλεια αλλα οκ
 

Mensajes Mon 25 Dec 17 @ 8:35 pm
Για να “μειώσεις” τις υψηλές συχνότητες, θα πρέπει εκ των πραγμάτων να χρησιμοποιήσεις κάποιο ισοσταθμιστή (equalizer) και για να τις “τροποποιήσεις” κάποιο επεξεργαστή (processor). Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, γενικότερα και ειδικότερα…

Ο Phantom σου πρότεινε την (μοναδική, δεν υφίσταται άλλη) λύση ενός plug-in equalizer, το οποίο εννοείται ότι “κάνει δουλειά”, αρκεί να το ενεργοποιήσεις - ρυθμίσεις ορθά.

Όπως και να ‘χει και δεδομένου ότι η πλειοψηφία των κομματιών που παίζεις (φαντάζομαι ότι θα) είναι mp3 (άρα απώλεια πιστότητας ήχου), για να σου κάνουν παρατήρηση για τις “ψηλές”, συνεπάγεται ότι, είτε το ηχοσύστημα του μαγαζιού που παίζεις είναι για τα πανηγύρια, είτε το έχει ρυθμίσει κουφός!!!
 

Mensajes Wed 27 Dec 17 @ 8:22 am
Το πιο πιθανό να είναι θέμα μαγαζιού..γιατί στο ηχοσύστημα μου ακούγεται εντάξει..

Επισης μου ειπαν για αλλαγή των ρυθμίσεων στη κάρτα ήχου της κονσόλας ώστε να βγάζει το μέγιστο sample rate..ασχέτως το s.r. Των κομματιών και του προγράμματος, θα το ελέγξω και αυτό

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τους δυο!

 

Mensajes Wed 27 Dec 17 @ 11:27 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)