Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ JOG ΑΠΟ VINYL ΣΕ CD ΣΤΑΘΕΡΑ

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα ομαδα.Εχω τα εξης θεματα:1)θελω τα jog μου να μην κανουν scratch θελω να ειναι σταθερα οπως CD.Ενω παω στις επιλογες και τσεκαρω οχι vinyl,αλλαζει ομως οταν κλεισω το προγραμμα και το ξανανοιξω ξαναπηγαινει στην αρχικη του κατασταση vinyl.Τι πρεπει να κανω να σταθεροποιηθει στην ενδειξη CD;
Εχω το vdj 8.2
2)Εχω την pioneer wego και οταν ανοιγω το προγραμμα τα FX ειναι κλειστα και πρεπει να πατησω το κουμπι και να κουνησω το jog για να ενεργοποιησει το FX,γιατι γινεται αυτο;Ευχαριστω πολυ.
 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 12:36 pm
Γενικά, το πρόγραμμα αποθηκεύει τις ρυθμίσεις που αλλάζεις ή όχι;
Δες λίγο την ημερομηνία τροποποίησης του αρχείου settings.xml
Αλλάζει κάθε φορά που κλείνεις το πρόγραμμα;

 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 1:37 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
για το 1.
το πρόβλημα σου εντοπίζετε ότι έχει ρύθμιση η wego και όταν συνδέεται ριθμηζει το πρόγραμμα σε vinil mode
 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 2:43 pm
Ναι τις ρυθμίσεις τις αποθηκεύει αλλά όταν συνδέω την pioneer wego πάει στο vinyl
 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 4:28 pm
Settings XML αλλάζει κάθε φορά που κλείνω και ανοίγω το πρόγραμμα
 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 5:20 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
ksistros2008 wrote :
Ναι τις ρυθμίσεις τις αποθηκεύει αλλά όταν συνδέω την pioneer wego πάει στο vinyl

πρέπει να αλλάξεις το maper της wego
άνοιξε τις ρυθμισεις με συνδεμένη την wego και στην καρτέλα ΕΛΕΓΚΤΕΣ ψάξε και βρες το ONINIT την wego και άλλαξε το με αυτό
deck 1 vinyl_mode off & deck 2 vinyl_mode off & deck 1 pfl off & deck 3 vinyl_mode off & deck 4 vinyl_mode off & set '$fx1multi' 1 & set '$fx2multi' 1 & masterdeck_auto & deck 1 effect_3slots_layout on & deck 2 effect_3slots_layout on & deck 3 effect_3slots_layout on & deck 4 effect_3slots_layout on
 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 6:07 pm
Ευχαριστώ πολύ φίλε
 

Mensajes Tue 20 Feb 18 @ 8:54 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)