Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ DATABASE

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

STELVASControlleristMember since 2017
Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να συνδιασω η να ενοποιησω δυο database
 

Mensajes Thu 01 Mar 18 @ 9:59 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
όλα γίνονται!
Αλλά πρέπει να γίνεις ποιο συγκεκριμένος στο τι θέλεις να κάνεις.
 

Mensajes Thu 01 Mar 18 @ 11:02 am
STELVASControlleristMember since 2017
Θα προσπαθησω να γινω οσο κατανοητος γινεται.Εχω την database απο την 8.2 version απο την οποια μου λειπουνε καποια tags απο ορισμενα τραγουδια που μετεφερα απο το παλιο laptop χωρις να ξερω τον λογο.Εχω βρει μια database στο παλιο laptop που υπαρχουν αυτα τα tags που χανω.Εντομεταξει στην καινουργια database εχω προσθεσει και νεα τραγουδια.Μπορω να συνδυασω τις 2 database? Ισως καταλαβεις καλυτερα το προβλημα μου αν πας στο νημα ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΦΑΚΕΛΩΝ ΣΕ ΝΕΟ ΛΑΠΤΟΠ (12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017).Ευχαριστω.
 

Mensajes Thu 01 Mar 18 @ 12:03 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
μερικές διευκρινίσεις:
1. το παλιό laptop υφίσταται?
2. τα αρχεία υπάρχουν στο παλιό laptop?
EDIT
3. Η παλιά είναι και αυτή του vdj 8.2
 

Mensajes Thu 01 Mar 18 @ 12:14 pm
STELVASControlleristMember since 2017
1.ΝΑΙ
2.ΝΑΙ
3.Ειναι η 8.0
 

Mensajes Thu 01 Mar 18 @ 12:34 pm
Έτσι όπως φαντάζομαι ότι το επιθυμείς (π.χ. με ένα απλό copy-paste), όχι, δεν γίνεται, υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι χρησιμοποιώντας το Notepad++ και έχοντας ταυτόχρονα τις 2 databases ανοικτές, να κάνεις εύρεση των αντίστοιχων κομματιών και ακολούθως copy-paste τις πληροφορίες που “λείπουν”, από την παλαιά βάση, στην νέα, πάντα με το σωστό τρόπο - θέση…

Θέλει προσοχή, όμως, γιατί ένα λάθος κατά το copy-paste (π.χ. να παραλείψεις ένα “, αρκεί για να δημιουργηθεί πρόβλημα στην νέα βάση…

Συνεπώς, εάν “δεν το χεις”, ίσως είναι καλύτερα να μην το προσπαθήσεις ή έστω να το προσπαθήσεις σε ένα backup της νέας βάσης και όχι στην original…
 

Mensajes Thu 01 Mar 18 @ 6:35 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)