Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Build 4580 - ''Browser info allows selecting song color''

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Wiper4ControlleristMember since 2016
Γεια χαρά - τι σημαίνει αυτό το update που γράφω στον τίτλο?
 

Mensajes Thu 20 Sep 18 @ 11:10 am
Αυτό που λέει... :P
Ότι από το Panel "Info" του browser (που βρίσκεται στη δεξιά πλευρά) μπορείς πλέον να αλλάξεις το χρώμα του κομματιού (όπως εμφανίζεται στον browser) χωρίς να ανοίξεις τον Tag Editor
 

Mensajes Thu 20 Sep 18 @ 1:05 pm
Wiper4ControlleristMember since 2016
lol Phantom....
Δεν το πολυχρησιμοποιώ αυτό το τμήμα και γι'αυτό ψιλοκόλλησα μόλις το είδα....
Πάντως η επιλογή color θα μπορούσε να προστεθεί στα προς ψάξιμο πεδία του browser - γιατί δεν είναι?
Έχει Title-Artist-FilePath-FileName-Comment-Album-Genre-Year-BPM-Key-Composer-Field1-Field2-Remix-Remixer, αλλά color δεν έχει...
 

Mensajes Thu 20 Sep 18 @ 1:43 pm
Και εκτός από τα 8 καθαρά χρώματα (κόκκινο, κίτρινο, πράσινο, μπλε, κυανό, πορτοκαλί, ματζέντα και άσπρο) τα υπόλοιπα πως θα τα έψαχνες; #ffee50?
Και αν ήθελες να ψάξεις "purple rain" το πρόγραμμα θα σου έβγαζε και όλα τα purple??? :p

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θεωρητικά ναι θα ήταν καλό να γίνεται. Πρακτικά δεν είναι όμως και τόσο εύκολο/χρηστικό :)
 

Mensajes Thu 20 Sep 18 @ 2:01 pm
Wiper4ControlleristMember since 2016
Εμένα θα με βόλευε πάντως....
Αν π.χ. έγραφα ston browser (πέρα από τα υπόλοιπα - artist, title, bpm κτλ.) colorgreen (κολλητά) και μου έβγαζε όσα από αυτά είχαν τα στοιχεία που ήθελα και ήταν πρασινισμένα κιόλας, δε θα με χάλαγε....
Άσε που όποιος δεν το θέλει απλώς το απενεργοποιεί...
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!
 

Mensajes Thu 20 Sep 18 @ 2:23 pm
djpap63PRO InfinityMember since 2010
Την αναζητηση αυτη μπορεις να την κανεις και με εναν Filter Folder που θα του ζητας να σου φερνει μονο τα τραγουδια με συγκεκριμενο χρωμα
 

Mensajes Fri 21 Sep 18 @ 5:37 am
Wiper4ControlleristMember since 2016
Αυτό ήδη υπάρχει σαν Filter Folder στα Extras του Music Library...
Περισσότερο το ανέφερα επειδή ο Browser καλύπτει τις ανάγκες για εξειδίκευση/εξατομίκευση - αν κάτσω να φτιάξω Fliter Folders για πάρα πολύ μικρές ομάδες κομματιών, στο τέλος θα μου βγει ένας τεράστιος αριθμός φίλτρων (ίσως και μερικές εκατοντάδες) που θα είναι δύσκολα διαχειρίσιμος...

Ας πούμε π.χ. ότι θέλω να παίξω ένα συγκεκριμένο είδος όπως λόγου χάρη Hip Hop.
Aν έχω χρωματίσει π.χ. πράσινα τα κορυφαία κομμάτια θα μπορούσα να γράψω ''hip hop colorgreen'' και να μου βγάζει μόνο αυτά.

Ή πες ότι έχω δισκογραφία ενός συγκροτήματος και θέλω να κάνω ένα ποτ πουρί τα καλύτερά τους (ή απλά θέλω να βρω τα καλύτερά τους κομμάτια για να διαλέξω εκείνο που θέλω να βάλω στη ροή του σετ) και τα έχω χρωματίσει κόκκινα. Δεν θα μπορούσα να γράψω '' (όνομα συγκροτήματος) colorred'' και να μου βγάλει μόνο τα καλύτερά τους? Bέβαια θα μπορούσα να φτιάξω έναν Filter Folder με την εντολή '' artist is τάδε and color is red'', αλλά τότε αυτό θα έπρεπε να το κάνω για κάθε μπάντα, οπότε θα έπρεπε να φτιάξω εκατοντάδες φίλτρα....
 

Mensajes Fri 21 Sep 18 @ 3:58 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)