Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΕΝΤΟΛΗ ΣΕ ΚΟΥΜΠΙΑ

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Γεια σας φίλοι... Στον κοντρόλερ υπάρχουν δυο περιστρεφόμενα κουμπιά (δεξια & αριστερά) FILTER. Μπορώ να το κάνω να λειτουργεί σαν ΚΕΥ ή σαν FILTER με το πάτημα ενός άλλου κουμπιού και να το αλλάζω όταν θέλω αλλά στην αρχή ανάβοντας τον κοντρόλερ να είναι αρχική θέση FILTER? Θα ήθελα βέβαια αν γίνεται το αριστερό να το αλλάζω με άλλο κουμπί και το δεξιό με άλλο κουμπί....Ευχαριστώ!
 

Mensajes Fri 21 Sep 18 @ 4:44 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Θα χρειαστεί ένα κουμπί για να κάνει την μετάβαση. Ιδανικά - μια και θέλεις να δουλεύει για κάθε deck ξεχωριστά - το κουμπί αυτό να υπάρχει και στις 2 πλευρές.
Κουμπί αλλαγής :
toggle 'keyfilterswitch'

Filter fader:
var 'keyfilterswitch' ? key_smooth : filter


Επίσης μπορείς κάθε φορά που αλλάζει mode, να κάνεις reset το προηγουμενο... δλδ..
Κουμπί αλλαγής:
toggle 'keyfilterswitch' & filter 50% & key 0


Αν για κάποιο λόγο δεν δουλευει σωστά, πες μας ποιον controller χρησιμποιείς, σε περίπτωση που έχει κάποια ιδιαιτερότητα.
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 8:31 am
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...Θα το δοκιμάσω..Εχω τον PIONEER DDJ-RR και τα κουμπιά που θα αλλάζω λέω να βάλω τα SYNC & CUE (βρίσκονται στην μεσαία σειρά κάτω απο το Sampler volume).
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 9:56 am
Το δοκίμασα και λειτουργεί.. Αλλά πατώντας το κουμπί αλλάζει ταυτόχρονα και στα 2 μαζί. Εβαλα την εντολή και στα 2 κουμπιά αλλά είναι το ίδιο (λειτουργούν σαν 1. Δεν με χαλάει όμως....
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 10:09 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
nikoslagos wrote :
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...Θα το δοκιμάσω..Εχω τον PIONEER DDJ-RR και τα κουμπιά που θα αλλάζω λέω να βάλω τα SYNC & CUE (βρίσκονται στην μεσαία σειρά κάτω απο το Sampler volume).


στο SYNC δοκιμασε αυτο :
device_side left ? toggle 'keyfilterswitch' & filter 50% & key 0 : nothing

και CUE δοκιμασε αυτο :
device_side left ? nothing : toggle 'keyfilterswitch' & filter 50% & key 0
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 11:36 am
Αν δεν κάνω λάθος το release fx τέρμα δεξιά από τα effects κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις από μαμά
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 12:25 pm
DJ GOD (GR) wrote :
Αν δεν κάνω λάθος το release fx τέρμα δεξιά από τα effects κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις από μαμά


Το release fx κάνει το ΚΕΥ, αλλά εγώ θέλω σε 1 κουμπί και τα 2...
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 12:41 pm
djsadim το δοκίμασα αλλά λειτουργεί μόνο το δεξιό filter... Σε ευχαριστώ όμως!
 

Mensajes Sat 22 Sep 18 @ 12:51 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)