Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Μικρόφωνο + ιντερνετικό ραδιόφωνο

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Dj Nii0Home userMember since 2017
Καλημέρα στην παρέα, μετά από ψάξιμο και επειδή δεν βγάζω άκρη, έχω μια pioneer ddj RB
Και κανω broadcast μέσα από το virtual, οταν είμαι σπίτι συνδέω στο line in του laptop το μικρόφωνο, master την κάρτα του laptop (realtek hd audio) και αναγνωρίζεται από το πρόγραμμα καλά μέχρι εδώ. Τώρα σε μαγαζί όταν πάω θέλω να έχω το μικρόφωνο στο line in της κονσόλας γνωρίζοντας ότι ακουγομαι στο μάστερ ( στα ηχεία) αλλά όχι στο broadcast, τι χρειάζεται για να ακουγομαι( εξωτερική κάρτα, ρυθμίσεις) ταυτόχρονα και στο broadcast? Έχω στην άκρη μια εξωτερική κάρτα creative sound blaster https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=1&prodID=10702&prodName=Live!+24-bit+External&CatName=Sound+Blaster
Και ένα δεύτερο, Όταν κάνω broadcast μεσω virtual ακουγομαι καμπάνα, όταν κάνω μέσω butt ο ήχος είναι εντελώς αλλοιωμένος η κάρτα του laptop είναι realtek hd audio δεν ξέρω αν είναι θέμα κάρτας ή ρυθμίσεις butt αν μπορεί κάποιος γενικά να βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Mensajes Mon 05 Nov 18 @ 10:34 am
Για να κάνεις Broadcast με το μικρόφωνο συνδεδεμένο στην RB θα πρέπει να:
1) Αγοράσεις 2 αντάπτορες Y από 1 RCA αρσενικό σε 2 RCA θηλυκά
2) Θα συνδέσεις τους αντάπτορες στην έξοδο Master της RB
3) Τώρα θα έχεις 4 εξόδους RCA (θηλυκά βύσματα) - 2 ανά κανάλι
4) Θα συνέσεις ένα καλώδιο RCA που θα πάει στον ενισχυτή (ή σε άλλο μίκτη) χρησιμοποιώντας 1 έξοδο από κάθε κανάλι
5) Θα συνδέσεις ένα καλώδιο 2 X RCA αρσενικά σε Stereo Mini Jack στις 2 εξόδους που περίσεψαν.
6) Το καρφί θα το συνδέσεις στο LINE-IN (και όχι MIC-IN) της on-board κάρτας ήχου.
7) Στο VirtualDJ θα πρέπει στο sound setup να χρησιμοποιήσεις το sound setup της RB και να προσθέσεις μια είσοδο "Εγγραφή" όπου θα δηλώσεις την on-board κάρτα ήχου.

Για το Butt δεν έχω ιδέα καθώς δεν ξέρω καν το πρόγραμμα.
 

Mensajes Mon 05 Nov 18 @ 12:18 pm
Dj Nii0Home userMember since 2017
Φίλε μου ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.
 

Mensajes Mon 05 Nov 18 @ 2:53 pm
Dj Nii0Home userMember since 2017
Update
Έβγαλα ήχο όπως μου είπες με την μόνη διαφορά ότι δεν έπαιξε στην "εγγραφή" αλλά στο "μικρόφωνο", ευχαριστώ. Τώρα προέκυψε άλλο θέμα έχει βόμβο, τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να κάνω?
 

Mensajes Mon 05 Nov 18 @ 5:12 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
για βομβο θες αρχικα τροφοδοτικα..
 

Mensajes Wed 07 Nov 18 @ 9:45 pm
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για παιδιά. απλά διάβασα εδώ XXXXXXXXXXX και έχει αναλυτικούς οδηγούς για το συγκεκριμένο ζήτημα
 

Mensajes Thu 08 Nov 18 @ 7:24 pm
Έκανα επεξεργασία την δημοσίευση σου γιατί ερχόταν σε αντίθεση με τους όρους χρήσης του forum. (Που ορίζουν ρητά ότι απαγορεύεται η διαφήμιση, ενώ τα τελευταία σου post αγγίζουν τα όρια του spam)

Θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο προσεκτικός στο μέλλον.
 

Mensajes Thu 08 Nov 18 @ 8:44 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)