Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Mojave VD8 Ergo

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλημέρα σε όλους ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση σε Mojave και αν θα έχω κάποιο πρόβλημα με το VD8. H χρήση του προγράμματος γίνεται σε υπολογιστή MacBook Air (13-inch, Mid 2013) και μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την OS X Yosemite. Το contoller έιναι το ddj ergo. Δεν θα έμπαινα καν στον κόπο για αναβάθμιση , αλλά πρέπει να γίνει διότι δεν αναβαθμίζει itunes με συνέπεια ούτε το κινητό (5s) που ζητάει ανβάθμιση μέσω αυτού.
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 9:11 am
Το VirtualDJ σαν πρόγραμμα δεν έχει κανένα πρόβλημα με το Mojave.
Τώρα για την ERGO πρέπει να δεις τι λέει η Pioneer: https://www.pioneerdj.com/en-us/news/2018/macos-mojave-1014-compatibility/
(Και για να μην μπεις στον κόπο να διαβάσεις το PDF, η Ergo σύμφωνα με την Pioneer υποστηρίζεται κανονικά)
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 1:46 pm
Σε ευχαριστώ πολύ ! Υπάρχει τρόπος να σώσω το ιστορικό Virtual Dj από πριν, σε περίπτωση που θα γίνει οτιδήποτε λάθος ?
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 10:21 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Κράτα backup όλο το φάκελο Documents/VirtualDJ για να ανατρέξεις σε ότι μπορει να πάει στραβά κατά την αναβάθμιση.
 

Mensajes Fri 16 Nov 18 @ 1:42 pm
Καλησπέρα και πάλι ! Πήγα σε mojave, αλλα δεν ήξερα οτί κατά την αναβάθμιση πρέπει να αφαιρούμε όλες τις συσκευές. Μετά από το update, διάβαζε τον σκληρό δίσκο, αλλά δεν μου άφηνε να προσθέσω τραγούδια στον σκληρό, ούτε να να κάνω οτιδήποτε. Επίσης, δεν διάβαζε την database, αλλά ένα αρχειό database.xml από το 2014 που είχα. Πάλι καλά κρατάω ένα HDD back up ίδιο με αυτό που παίζω και έβαλα εκείνον. Τέλος, έκανα format τον πρώτο δίσκο και μετά πάλι εγγραφή απο το back up. Συνοψίζοντας, σε κάθε αναβάθμιση κρατάμε ένα back up και αποσυνδέεουμε όλες τις συσκευές από τον υπολογιστή.

Μια βοήθεια από τους γνώστες !!! Πως αφαιρώ κομμάτια που δεν υπάρχουν πλέον στο VD και εμφανίζονται 3 και 4 φορες?
 

Mensajes Sun 18 Nov 18 @ 5:20 pm
Στον Browser κάτω αριστερά έχει δύο κουμπιά Α+/Α- και από πάνω ένα στρόγγυλο μικρό κουμπί. Το πατάς και επιλέγεις "Βάση Δεδομένων -> Αφαίρεση ανύπαρκτων αρχείων από τη ΒΔ αναζήτησης"
 

Mensajes Tue 20 Nov 18 @ 9:30 pm
Σε ευχαριστώ πολύ Phantom Dj !!! Μου έβγαλε μύνημα η βάση δεδομένων είναι κατεστραμμένη και πρέπει να διορθωθει. Πάτησα ναι , αλλά έκλεισε το πρόγραμμα. Λες να υπάρξει κάποιο πρόβλημα?
 

Mensajes Thu 22 Nov 18 @ 12:03 am
Συνήθως όταν γίνεται επιδιόρθωση της βάσης το πρόγραμμα κρατάει backup την κατεστραμμένη βάση.
Αν αφότου ξανανοίξεις το πρόγραμμα δεν έχεις χάσει "τραγούδια και cues" από τη βάση δεδομένων, τότε όλα είναι οκ.
Αν πάλι σου εμφανίζει πολλά αρχεία σαν καινούργια και έχει χάσει τα cues τότε μπορούμε να εξετάσουμε την παλιά και την καινούργια βάση και να δούμε τι πήγε στραβά...
 

Mensajes Thu 22 Nov 18 @ 9:34 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)