Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Μεταφορά άδειας σε καινούργιο υπολογιστη.

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Εχω εγκαταστησει το Virtual DJ (Pro Licence) σε δύο υπολογιστες και ο ένας μου έχει "πεθάνει". Πως μπορώ να μεταφέρω την άδεια σε άλλον υπολογιστη?

Ευχαριστω,
Γιωργος
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 11:37 am
Δεν χρειάζεται κάποια ειδική διαδικασία.
Εγκαθιστάς το πρόγραμμα στον καινούργιο υπολογιστή, κάνεις log-in με τα στοιχεία σου, και είσαι έτοιμος.
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 1:08 pm
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν έκανα log-out στον χαλασμένο υπολογιστή? Δεν θα φανεί ότι χρησιμοποιώ την άδεια σε 3 υπολογιστές?
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 1:16 pm
Το πρόγραμμα κάνει validation μέσω internet. Με το που θα συνδέσεις τον 3ο υπολογιστή αυτόματα θα "αφαιρέσει" την άδεια από τον πρώτο. Από την στιγμή που ο πρώτος δεν υπάρχει πια δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Αλλά και να υπήρχε, όταν θα άνοιγες το πρόγραμμα (στον πρώτο) θα σου ζητούσε να ξαναπεράσεις την άδεια. Και όταν θα το έκανες θα απενεργοποιούσε την άδεια από τον "δεύτερο" (βασικά από τον πιο παλιό σε χρονολογική σειρά ενεργοποίησης)
Έτσι πάντα μπορείς να έχεις την άδεια σου ενεργοποιημένη μέχρι και σε 2 υπολογιστές ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 1:41 pm
Να ρωτησω σ' αυτο το thread γιατι ειναι σχετικη η ερωτηση μου. Εγω που το εχω σε 2 υπολογιστες (ενα pc και ενα laptop )γιατι μου ζηταει συνεχεια κωδικο. Μηπως εχει να κανει που κλεινω το ιντερνετ στο λαπτοπ? Δεν θα επρεπε να κανει αυτοματα Login χωρις να χρειαζεται να βαλω credentials για δυο υπολογιστες. Υπαρχει τροπος να δω στον λογαρασμο μου του υπολογιστες που ειναι active?
 

Mensajes Thu 15 Nov 18 @ 3:45 pm
Σου ζητάει κωδικό και στα 2 ή μόνο στο ένα από τα δύο;
Μήπως στις ρυθμίσεις έχεις βάλει τη ρύθμιση stayLoggedIn σε Νο ?
 

Mensajes Thu 15 Nov 18 @ 8:32 pm
Μου ζηταει κωδικο και στα 2.

Στο pc που τσεκαρα αμμεσα το stayLoggedIn ειναι "Yes".
 

Mensajes Fri 16 Nov 18 @ 7:03 am
Τότε δεν θα έπρεπε να σου ζητάει Log-in κάθε φορά (εκτός κι αν κάνεις manually log out)
Ερώτηση: Ο λογαριασμός που έχεις στα Windows, είναι λογαριασμός με δικαιώματα διαχειριστή;
 

Mensajes Fri 16 Nov 18 @ 1:20 pm
Δεν κανω manually logout στο προγραμμα του VDj.
Εχω μονο ενα user στο πισι μου που ειναι στο group "home user, administrators" . Ειναι στο other.

Μηπως πρεπει να τρεχω το VDJ με adminitrator rights?
 

Mensajes Fri 16 Nov 18 @ 7:23 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)