Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Virtual + Nv2 = Ασυμβατα

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπέρα παιδιά.
Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.
Κονσόλα numark nv 2 αγορασμενη με δώρο serato.
Υπολογιστης : dell inspiron 5570 i7-8550u
ram:8gb ddr4
intel core i7-8550u(8mb cache)
σκληρος ssd 128gb, second hard drive 2tb
windows 10

Η πρώτη ζημιά παλιού εξοπλισμού 07/02
Μη αναστρέψιμη.

Αγορά νέου εξοπλισμού 12/02.
Καθώς και το πρόγραμμα virtual της αντίστοιχης κονσόλας.

Διαπιστώνεται πρόβλημα στον ήχο.
(Παράσιτα)
Σημειωτέον το πρόβλημα δεν υπαρχει με το serato.
Επικοινωνώ για πρώτη φορά με διαχειριστή στις 14/02 για οδηγίες.

Μετά από φανερά αρκετές προσπάθειες εκ μέρους του(μεγάλο ευχαριστώ) στις 7/3 ενημερώνομαι ότι το πρόβλημα εστιάζεται στο πρόγραμμα σε συνδυασμό με την κονσόλα. Συγκεκριμένα το virtual δεν μπορεί να υποστηρίξει τις κυματομορφές στις οθόνες της κονσόλας.
Αποφασίζουμε να τις απενεργοποιήσουμε προσωρινά, μέχρι οι προγραμματιστές να το διορθώσουν.

Κατάφερα να δουλέψω δύο φορές με το πρόβλημα να παρουσιάζεται ξανά και να γίνεται έντονο.

Μέχρι και σήμερα, για πάνω από ένα μήνα δεν μπορώ να δουλέψω.
Κινδυνεύω να χάσω τα μαγαζιά μιας και δεν έχω καμία απάντηση να τους δωσω και είμαι τόσο καιρό εκτος. Είναι η βασικη μου δουλεια και όλες οι οικονομίες πήγαν στον εξοπλισμό.
Αυτή τη στιγμή είμαι στο σκοτάδι και δεν έχω καμία καθοδήγηση για κάποια λύση από κανέναν.
Ήθελα πολύ να παραμείνω στο virtual αλλά δεν είχα καμία ενημέρωση ότι θα έχει πρόβλημα με την συγκεκριμένη κονσόλα, έτσι ώστε να καταφύγω σε κάποια άλλη.

Σας παρακαλώ βρείτε μου κάποια λύση, οποια και να είναι αυτή.
Τα αγόρασα όλα καινούρια για να δουλέψω άμεσα και δεν μπορώ.
 

Mensajes Wed 20 Mar 19 @ 5:04 pm
Το συγκεκριμένο πρόβλημα εντοπίζεται κάτω από πολύ συγκεκριμένες συνθήκες και αφορά συγκεκριμένους controllers (αφορά και άλλους 3 controllers πέρα από την NVii)
Το συγκεκριμένο πρόβλημα βρίσκεται υπό διερεύνηση. Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κάποια απάντηση / λύση πέρα από την προσωρινή απενεργοποίηση των κυματομορφών scratch στις οθόνες της κονσόλας.
Με τις κυματομορφές απενεργοποιημένες ΔΕΝ μπορούμε να αναπαράγουμε το πρόβλημα.
Προσπαθούμε να βρούμε την αιτία του προβλήματος (και επομένως και τη λύση του)

Προσωπικά καταλαβαίνω την αναστάτωση που προκαλεί η συγκεκριμένη κατάσταση, αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω να προτείνω κάποια άλλη λύση πέρα ίσως από την πλήρη απενεργοποίηση των οθονών.
Καταλαβαίνω οτι αυτή δεν είναι η απάντηση που θα ήθελες, αλλά -δυστυχώς- δεν έχω κάποια άλλα νέα προς το παρών.
Υπάρχουν αρκετοί χρήστες με την ίδια κονσόλα (NVii) που δεν είχαν / εντόπισαν / ανέφεραν ποτέ το πρόβλημα που εντόπισες.
Αυτό δείχνει το πόσο "σπάνια" και "ειδική" είναι η περίπτωση σου, αλλά και γιατί κανένας δεν ανέφερε τίποτα για ασυμβατότητα του προγράμματος με την κονσόλα.

Οπότε αυτή τη στιγμή (και μέχρι οι προγραμματιστές να βρουν μια λύση) το μόνο έξτρα που μπορώ να σου προτείνω είναι να απενεργοποιήσεις πλήρως τις οθόνες πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις, καρτέλα controllers, και για κάθε οθόνη να επιλέξεις ignore
 

Mensajes Wed 20 Mar 19 @ 5:31 pm
Phantom Σε ευχαριστώ και αναμένω.
 

Mensajes Wed 20 Mar 19 @ 6:19 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)