Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΠΡΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Χρονια πολλα σε ολους εχτες εκανα update τα windows και μετα με ζητησε ξανα τους κωδικος μου στο virtual το οποιο το εχω αγορασμενο τους εβαλα και ολα οκ εκτος την προακουστικη μου δεν ακουγα τιποτα,ποιες ρυθμισεις να κανω για να εχω ηχο στο ακουστικα?
 

Mensajes Thu 02 May 19 @ 4:58 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Οι ρυθμίσεις ήχου του VirtualDJ, έχουν να κάνουν με το που έχεις συνδέσει τα ηχεία (για έξοδο Master) και τα ακουστικά (για προακουστική). Επομένως πρέπει να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες.
 

Mensajes Thu 02 May 19 @ 7:25 am
Εχω δυο ηχεια jbl eon 615 αυτοενισχυζομενα με controler pioneer ddj wego3
 

Mensajes Thu 02 May 19 @ 7:46 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Το αρχικό πρόβλημα ήταν η προακουστική, για την οποία δεν ανεφερες κάτι, οπότε θα μαντέψω. Αν μαντέψω λάθος, τότε απλά θα καθυστερήσουμε (με δική σου ευθήνη) να σε βοηθήσουμε.
Φαντάζομαι λοιπόν ότι τα ακουστικά τα έχεις συνδέσει στην αντίστοιχη υποδοχή της WeGO.
Στο Sound Setup του VirtualDJ, πρέπει να άχεις μία γραμμή με ..
Headphones (Ακουστικά) ... Pioneer DDJWEGO (WASAPI) ... Chans 3,4
όπως φαίνεται και εδώ http://www.virtualdj.com/image/big/25430/197670/Audiotab.png

Αν εξακολουθείς να μην έχεις προακουστική, τοτέ δοκίμασε τα ακόλουθα..
- από το Windows Sounds βεβαιώσου ότι η κάρτα weGO είναι δηλωμένη σαν τετρακάναλη
- Τα Windows δεν έχουν επιλέξει την wego σαν προεπιλεγμενη κάρτα (βάλε αυτή του υπολογιστή σου).
- Δοκίμασε απο τα Settings του VirtualDJ να βάλεις το exclusiveAudioAccess στο Yes
 

Mensajes Fri 03 May 19 @ 10:50 am
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...
 

Mensajes Mon 13 May 19 @ 6:28 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)