Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα στο ιδιο λαπτοπ
καλημερα
θελω να κανω απεγκατασταση του vdj (home plus)και εγκατασταση παλι στο ιδιο λαπτοπ χωρις να χασω τα hot cue κτλ.
πωσ γινετε η διαδικασια ¨πρεπει να το ξαναπληρωσω?
ευχαρηιστω
 

Mensajes Wed 01 Feb 23 @ 7:35 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αρχικα ο τιτλος της καθε εκδοσης παει μαζι με το μειλ που χεις δηλωσει και συνδεεσαι...οποτε δε θα ξαναπληρωσεις κατι.
τωρα σχετικα με την απεγκατασταση και εγκατασταση μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιλογη της αποθηκευσης της βασης δεδομενων και επαναφορας.
ομως για μια παραπανω ασφαλεια εγω επισης θα τραβαγα μεσα απο το vdj copy ολα τα αρχεια σε εξωτερικο δισκο και αν στραβωνε κατι παλι μεσα απο το "καινουριο vdj" θα τα ξαναβαζα μεσα
 

Mensajes Wed 01 Feb 23 @ 10:44 am
και που την βρησκω αυτην την επιλογη?
 

Mensajes Wed 01 Feb 23 @ 11:17 am
1) Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις απεγκατάσταση / επανεγκατάσταση στο VirtualDJ. Εννοώ δεν υπάρχει κάποιο κέρδος από την όλη διαδικασία.

2) Ισοδύναμο με απεγκατάσταση / επανεγκατάσταση είναι απλά το να σβήσεις το αρχείο settings.xml
Αυτό κάνει πλήρες reset το πρόγραμμα

3) Αν την ώρα που κάνεις απεγκατάσταση επιλέξεις να αφαιρεθούν και οι προσωπικές σου προτιμήσεις, τότε θα χάσεις και την βάση δεδομένων, τα cues κτλ. Οπότε αν κάνεις απεγκατάσταση ΜΗΝ επιλέξεις αυτή την επιλογή.

4) Το VirtualDJ σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις backup/restore την βάση δεδομένων (και μερικά ακόμα στοιχεία) από το στρογγυλό κουμπί που βρίσκεται κάτω αριστερά και έχει τις επιλογές του browser.
 

Mensajes Wed 01 Feb 23 @ 12:47 pm
θελω να κανω απεγκατασταση γιατι καποιες φορες εχω βομβο πανω στο κομματι που παιζει
και πιστευω οτι ετσι ισως λυσω το προβλημα.
ειναι θεμα vdj γιατι μου το κανει μονο στο deck A
 

Mensajes Thu 02 Feb 23 @ 12:24 pm