Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Αυτό θα πει μεγάλος browser :P - Page: 1

Esta parte del tópico es antigua y puede contener información incorrecta para la nueva versión.


Κλικ για ζουμ:

Snapshot από:

το οποίο με την σειρά του προέρχεται από:
 

Mensajes Sun 06 Feb 11 @ 5:27 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auti ti logiki exo kai go.
exo ftiaksei ena skin (beta) me skopo to megalo browser kai megala grammata.

molis to telioso pliros tha to postaro.
os tora deite analysi 1280x800

 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 2:40 am
gouvrasHome userMember since 2009
virtual cd case tha t elega ;)
 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 2:40 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ωωωπ τρεμει η καρεκλα του μπαμπη βλεπω!!
 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 3:20 am
Ούτε κατά διάνοια... :P
 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 3:30 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
PANOSV wrote :
ωωωπ τρεμει η καρεκλα του μπαμπη βλεπω!!


sas pliroforw gia osoys den to keroyn oti o giwrgos einai parapoly kalos sto 8ema skin kai exei kanei fantastikh doyleia kai malista brabeymenh me to proto brabeio (se allo programma)! GHOST for ever!!!!
baibaia o mpampeis einai akseperastos skin-machin man!!!!!
 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 3:39 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H diki mou ekdoxi gia minimal skin... tha einai etoimo tin alli vdomada, molis lysw to provlima me to laptop..





 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 6:04 am
Η σημερινή πρόοδος... :P

Και...
 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 1:11 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
djdad wrote :
H diki mou ekdoxi gia minimal skin... tha einai etoimo tin alli vdomada, molis lysw to provlima me to laptop..
καλα μαστορα με τοση πληροφορία και λεπτομερεια μαλλον maximal-slim θα το ελεγα..
γιωργο ειμαι πολυ περιεργος να δω τι εχεις στο folder trance

 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 2:57 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Omos na min mporei na ksefygei apo to red....
Ena filaraki mou pou kapote paizame mazi me to red afou prota perasame apo to blue 1200SL kai ola ta xromata tou pcdj kai argotera... mou pire tilefono prosfata kai mou eipe EPITELOUS tha allakso software... meta apo xronia pou ton parotrina.. kai den ksero an allakse akoma..
Exartisi ?
 

Mensajes Mon 07 Feb 11 @ 3:06 pm
Γιώργο το θέμα δεν είναι να ξεφύγεις απο κάπου... :P αλλά πως θα στριμώξεις όλα όσα χρειάζεσαι στο μικρότερο δυνατό χώρο...

Οι μπλε οθόνες γίνονται και... κόκκινες και έχουν αυτά τα χρώματα εξαιτίας της MC-6000 (μπλε-κόκκινο led ανάλογα με το deck που ελέγχει)
 

Mensajes Tue 08 Feb 11 @ 12:19 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Nai kai ego aytis tis logikis eimai, apla to mple tis lcd kai h kokkini grammi kato mou thimisan pcdj red kai eipa na se peirakso !
 

Mensajes Tue 08 Feb 11 @ 12:57 am
Απλά η όλη συζήτηση μου θυμίζει τις "κόντρες" που γίνονται αυτό τον καιρό στο Skin Forum. :)
Προσωπικά η έκδοση Lite που ετοιμάζω τώρα είναι κομμένη και ραμμένη για χρήση με το MC-6000 και κάποια συγκεκριμένα effect κλπ.
Όταν την τελειώσω θα την ανεβάσω εδώ, αλλά το "καμάρι" μου είναι και ο "πατέρας" αυτού του Skin δηλαδή το πλήρες Ghost το οποίο είναι έτοιμο σε ποσοστό 60%-65% και το οποίο μάλλον θα αργήσει κανά μήνα-δίμηνο να τελειώσει... (Έχω χάσει το λογαριασμό απο Conditional Pannels και άλλα Features.)

Τέλος το πλήρες Ghost (όταν θα έρθει) θα συνοδεύεται και απο δικό του DLL plug-in!!! (Περισσότερες λεπτομέρειες δεν δίνω... :P)

Υ.Γ.:
Ακόμα μπορώ να παίξω με τα μάτια κλειστά με τα keyboard shortcuts του RED ή με την DMC-1!!!
Υ.Γ.2:
Το έχω βάλει σε ένα υπολογιστή στο γραφείο με Win7 και δουλεύει σαν σκυλί... :P
Υ.Γ.3:
Το πρώτο μου skin για μουσικό πρόγραμμα ήταν για το RED. Φυσικά το πρόγραμμα δεν υποστήριζε skins και κάναμε "skins" κάνοντας Decompile/Recompile το exe του προγράμματος με το Resource Hacker!!! Αυτές ήταν εποχές!!!!!!!
 

Mensajes Tue 08 Feb 11 @ 3:20 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
PhantomDeejay wrote :
Απλά η όλη συζήτηση μου θυμίζει τις "κόντρες" που γίνονται αυτό τον καιρό στο Skin Forum. :)
Προσωπικά η έκδοση Lite που ετοιμάζω τώρα είναι κομμένη και ραμμένη για χρήση με το MC-6000 και κάποια συγκεκριμένα effect κλπ.
Όταν την τελειώσω θα την ανεβάσω εδώ, αλλά το "καμάρι" μου είναι και ο "πατέρας" αυτού του Skin δηλαδή το πλήρες Ghost το οποίο είναι έτοιμο σε ποσοστό 60%-65% και το οποίο μάλλον θα αργήσει κανά μήνα-δίμηνο να τελειώσει... (Έχω χάσει το λογαριασμό απο Conditional Pannels και άλλα Features.)

Τέλος το πλήρες Ghost (όταν θα έρθει) θα συνοδεύεται και απο δικό του DLL plug-in!!! (Περισσότερες λεπτομέρειες δεν δίνω... :P)

Υ.Γ.:
Ακόμα μπορώ να παίξω με τα μάτια κλειστά με τα keyboard shortcuts του RED ή με την DMC-1!!!
Υ.Γ.2:
Το έχω βάλει σε ένα υπολογιστή στο γραφείο με Win7 και δουλεύει σαν σκυλί... :P
Υ.Γ.3:
Το πρώτο μου skin για μουσικό πρόγραμμα ήταν για το RED. Φυσικά το πρόγραμμα δεν υποστήριζε skins και κάναμε "skins" κάνοντας Decompile/Recompile το exe του προγράμματος με το Resource Hacker!!! Αυτές ήταν εποχές!!!!!!!


"Υ.Γ.3:"
kai malista den alakses mono xroma opos hxan kanei oi perisoteroi alla alakses oli thn diataksh toy skin
ayto to skin giorgo perito na soy pw pws to eixa latrepsei kai panw se ayto eixa basistei gia na fiaksw ena skin gia to dex
[IMG]
http://img684.imageshack.us/img684/7959/newskinz.jpg


to gost elpizw na kikloforisei kai se 1280x800
 

Mensajes Tue 08 Feb 11 @ 5:31 am


Καληνύχτα/Καλημέρα!
 

Mensajes Mon 14 Feb 11 @ 6:27 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Γιώργο θα βγαλεις και εκδοση με 2 deck? η τουλαχιστον θα αφαιρουνται?
 

Mensajes Tue 15 Feb 11 @ 6:20 am
Στην Lite έκδοση που βλέπεις εδώ όχι καθώς προορίζεται για προσωπική χρήση με την DENON MC-6000. Τουλάχιστον όχι σε πρώτη φάση εκτός κι αν το ζητήσουν πολλοί...
(Υπενθυμίζω οτι αν και για προσωπική χρήση το skin θα ανέβει κανονικά στο download section εδώ)

Στην πλήρες έκδοση (σε κανά μήνα και βάλε δηλαδή) ναι... Έχει επιλογές 2 Full Decks, 2 Mini Decks, 4 Mini Decks, 4Full Decks, 4 Decks SP (2 Full + 2 Mini όπως εδώ), No Decks (Μόνο Waveforms και κάποια άλλα πραγματάκια... Υπερβολικά Σπαρτιατική προσέγγιση).

Σκεφτόμουνα να βάλω και 6 decks (2Full + 4 Mini) αλλά ξεφεύγει πολύ το θέμα (απαιτεί πολύ χρόνο) και δεν νομίζω οτι στην παρούσα φάση αξίζει τον κόπο...
 

Mensajes Tue 15 Feb 11 @ 6:47 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
οκ τοτε να περιμενω οταν βγει ολη η γκαμα..(ειτε να παρω αυτο οταν βγει και να αρχισω να ξηλωνω :P)
τωρα για τα εξτρα decks πραγματικα δε τα χρησιμοποιει κανεις απλα ολοι για το εφφε τα θελουν...και μιλαω για 4 ποσο μαλλον για 6
 

Mensajes Tue 15 Feb 11 @ 9:08 am
Εκτός απο έκδοση με 2 decks τι άλλο θα ήθελες διαφορετικό;;; Το skin είναι σχεδόν έτοιμο! ;)
 

Mensajes Tue 15 Feb 11 @ 10:38 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
PhantomDeejay wrote :
Εκτός απο έκδοση με 2 decks τι άλλο θα ήθελες διαφορετικό;;; Το skin είναι σχεδόν έτοιμο! ;)


Ego tha ekana oposdipote POLY megalytero to pitch % (sto megethos tou remain time) kai pio konta sto slider. (To exeis poly mikro kato apo to key). Kai ayto giati to grafiko slider den mou leei tipota, einai allios na deis px +5% kai na katalabeis ammesos oti eisai se extreme timi...
An deis kai sta display twn hardware cd's kapos etsi einai.

Endiamessa sta decks exeis mikti ? crosfader eq ? video ? ti ?
Tha psifiza gia cross eq+video an xorane.
 

Mensajes Tue 15 Feb 11 @ 12:25 pm
39%