Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Ερώτηση πολύπλοκη, όποιος καταλάβει!!!

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

ΠΑΙΔΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΙΚΑΠ. ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ www.djmarket.gr ΒΡΗΚΑ ΤΟ GEMINI TT 1100 USB.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ, ΜΟΝΟ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΣ ΜΕ USB ΤΟ ΠΙΚΑΠ KAI ME TON ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ DRIVER ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ? ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΙΚΤΗ BEHRINGER VMX 200 (ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ USB. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΩ ΕΧΩ ΣΤΟ DESKTOP MOY ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΙΚΑΠ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟ Η ΤΑ ΠΙΚΑΠ (ΑΝ ΠΑΡΩ ΔΥΟ) ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ASIO ΚΑΙ ΤΟΝ BEHRINGER ME ΔΥΟ ΑΠΛΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΗΧΟΥ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ VIRTUAL DJ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΤΙ ???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 

Mensajes Fri 11 Mar 11 @ 10:04 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
τι θες να κανεις με το πικαπ???
 

Mensajes Fri 11 Mar 11 @ 1:51 pm
θελω να συνδεσω το πικαπ μεσω usb και τον μικτη σε δυο απλες καρτες ηχου
 

Mensajes Fri 11 Mar 11 @ 3:44 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
δε μπορω να καταλαβω πως θες να το συνδεσεις...τι θα παιζεις με το πικαπ? timecode vinyl? με την προ εκδοση και 2 καρτες συνδεεις το pc με το μικτη...τα πικαπ αυτα συνηθως εχουν το usb για να ripp-αρεις ευκολοτερα χωρις την χρηση αλλων καρτων κλπ..οποτε στην περιπτωση σου ειναι ενα αχρηστο extra
 

Mensajes Sat 12 Mar 11 @ 1:30 pm
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ USB ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ ΕΕΕ???
 

Mensajes Mon 14 Mar 11 @ 10:39 am
grgory1997 wrote :
ΠΑΙΔΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΙΚΑΠ. ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ www.djmarket.gr ΒΡΗΚΑ ΤΟ GEMINI TT 1100 USB.
ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ, ΜΟΝΟ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΣ ΜΕ USB ΤΟ ΠΙΚΑΠ KAI ME TON ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ DRIVER ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ? ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΜΙΚΤΗ BEHRINGER VMX 200 (ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ USB. ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΔΕΣΩ ΕΧΩ ΣΤΟ DESKTOP MOY ΔΥΟ ΚΑΡΤΕΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΙΚΑΠ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΤΟ Η ΤΑ ΠΙΚΑΠ (ΑΝ ΠΑΡΩ ΔΥΟ) ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ASIO ΚΑΙ ΤΟΝ BEHRINGER ME ΔΥΟ ΑΠΛΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΗΧΟΥ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ VIRTUAL DJ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΤΙ ???
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!


1) Κλείσε το CAPS LOCK και μην φωνάζεις!!!

2) Στο VirtualDj γίνεται να δουλέψεις τα πικαπ με ASIO drivers (αν έχουν) και τις απλές κάρτες ήχου μέσω WDM drivers. Χρειάζεσαι όμως την PRO Full έκδοση του προγράμματος.

3) Αν θες να παίξεις με "timecode" τότε θα χρειαστεί να αγοράσεις και τα βινύλια.

4) Αν και θα έχεις χαμηλό latency στην είσοδο (απο τα πικαπ λόγω ASIO) θα έχεις υψηλό latency στην έξοδο λόγω των απλών καρτών ήχου με τους WDM drivers που έχεις. Επομένως για timecode θα χρειαστείς μια καλύτερη κάρτα ήχου που να έχει ASIO drivers.

5) Αν λάβεις υπ' όψην σου οτι είναι προτιμότερο να γίνονται όλα απο μία κάρτα (ενιαίοι drivers και ενιαίο latency) τότε είναι προτιμότερο να πάρεις μια κάρτα ήχου 4in/4out ώστε να συνδέσεις πάνω σ' αυτή και την είσοδο του timecode σήματος

6) Αν ακολουθήσεις την συμβουλή στο 5, δεν σου χρειάζεται η σύνδεση USB των πικαπ

7) Αν κατάλαβες καλά είναι σχεδόν ΑΔΥΝΑΤΟ να πετύχεις αυτό που θες χωρίς να αγοράσεις κάτι πέρα απο τα πικαπ.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Mensajes Mon 14 Mar 11 @ 11:07 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)