Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Κόλλημα της wego η του VDJ LE.

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπέρα σε όλους.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια που καταβάλουν μέσω αυτής της κοινότητας.
Πρίν από λίγο καιρό αγόρασα την wego μαζί με την έκδοση του vdj le.Αφού ενημερώθηκα μέσα από τις οδηγίες εγκατάστασης του cd και αφού έψαξα και μέσα στην κοινότητα έκανα εγκατάσταση στον φορητό μου(Qosmio-Toshiba/windows 7) то vdj και την wego.Μετά από πολλά προβλήματα και αφού κατάλαβα ότι το καλώδιο usb που συνόδευε την κονσόλα ήταν για πέταμα,άλλαξα το usb με κάποιο άλλο, και νόμιζα μετά από σύντομη δοκιμή ότι τα προβληματά μου λύθηκα.Σάββατο βράδυ στο μαγαζί λοιπόν και μετά από δεκάλεπτη-δεκαπεντάλεπτη χρήση,ξαφνικά ο ήχος κοβόταν απότομα,το vdj και η κονσόλα πάγωναν.Αυτό το γεγονός συνεχιζόταν όλο το βράδυ.Αποσύνδεση της κονσόλας,κλείσε άνοιξε το πρόγραμμα.Ιδιαίτερα ενοχλητικό γεγονός και για μένα και για το μαγαζί.Έκλεισα το antivirus,defender windows και ότι άλλο μπορούσα να σκεφτώ αλλά δυστυχώς τίποτα,ώσπου τα παράτησα.Έχοντας επίγνωση για τα χρήματα που διέθεσα,σε δύσκολους καιρούς για όλους μας,ότι αγοράζω ένα ποιοτικό προιόν η απογοήτευση μου είναι μεγάλη.Παρακαλώ πολύ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει/καθοδηγήσει ώστε να βρώ λύση στο πρόβλημα αυτό.
Υ.Γ παρήγγειλα usb με τα εξής χαρακτηριστικά :φεριτης,usb 2.0 certified,gold plated,fully shielded.

Ευχαριστώ
 

Mensajes Mon 16 Sep 13 @ 6:09 am
Άνοιξε το ASIO Control Panel της WeGo και δοκίμασε να ανεβάσεις λίγο το latency.
Αυτό πρέπει να το κάνεις με ανοιχτή τη κονσόλα και κλειστό το VirtualDj
 

Mensajes Mon 16 Sep 13 @ 6:16 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
και κοίτα και τις ρυθμίσεις των usb αν απενεργοποιούνται μετά από κάποιο χρονικό διάστημα!!!
 

Mensajes Mon 16 Sep 13 @ 6:52 am
Λίγο δύσκολο να φταίει αυτό στην προκειμένη περίπτωση καθώς υπάρχει συνεχώς ροή δεδομένων μέσω της θύρας, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
 

Mensajes Mon 16 Sep 13 @ 7:53 am
PhantomDeejay wrote :
Άνοιξε το ASIO Control Panel της WeGo και δοκίμασε να ανεβάσεις λίγο το latency.
Αυτό πρέπει να το κάνεις με ανοιχτή τη κονσόλα και κλειστό το VirtualDj


Γιατι με κλειστο το vdj phantom? πρωτη φορα το ακουω αυτο
 

Mensajes Mon 16 Sep 13 @ 11:28 am
PhantomDeejay wrote :
Άνοιξε το ASIO Control Panel της WeGo και δοκίμασε να ανεβάσεις λίγο το latency.
Αυτό πρέπει να το κάνεις με ανοιχτή τη κονσόλα και κλειστό το VirtualDj


Γιώργο αυτό πώς γίνεται, νομιζω αν θα κλεισω το προγραμμα vdj δεν θα αναγνωριζει την κονσολα.
Αν μπορεις σε παρακαλω εξηγησε το, το πως θα το κανω, θελω να κανω ελεγχο και εγω το latency.
Επισης απο που ρυθμιζουμε αν το usb παραμενει συνδεδεμενο ή διακοπτεται.

Ευχαριστω.
 

Mensajes Mon 16 Sep 13 @ 11:35 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)