Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Pioneer: DDJSX- XDJR1

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

djfovHome userMember since 2014
Ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 κονσολες...Εχω δει τα + και τα - της sx κυριως (δεν βρηκα και πολλα - να πω την αληθεια). Απο την αλλη πλευρα, εχω δει σε κατι videos στο utube Καποια προβληματα που εβγαλε η r1. Αν η συγκεκριμενη κονσολα ειχε και pads οπως η sx δεν θα το σκεφτομουν!! Απο την αλλη πλευρα, σου δινει πολλες δυνατοτητες (usb/cd/midi). Ποια η γνωμη σας;;

Ευχαριστω πολυ! :D
 

Mensajes Thu 13 Mar 14 @ 5:11 pm
Αν παίζεις κυρίως με υπολογιστή τότε πάρε την SX.
Αν παίζεις κυρίως με CD τότε πάρε την R1. Η Pioneer το κομμάτι του MIDI στην R1 το έβαλε με μισή καρδιά...
 

Mensajes Thu 13 Mar 14 @ 7:14 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
den einai mono to CD, einai to gegonos oti i R1 sou dinei tin dynatotita B(ackup) Plan, me xrisi CD i USB stick, xwris tin mesolavisi ypologisti.
An to B plan to diko sou, einai ena deutero laptop (an pote krasharei to prwto), tote pare tin SX. An den exeis deutero laptop, tote pare tin R1 kai gemise ena USB stikaki me tragoudia gia pan endexomeno.

Oso ki an akougetai trelo na dialekseis enan controller me vasi to ti mporei na sou symbei mia mera..entoutois (xwris eutyxws na einai martys), thewrw to B Plan eksisou simantiko oso kai to A Plan ;)
 

Mensajes Thu 13 Mar 14 @ 9:35 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ξεχάσατε να αναφέρετε πως αν παίζεις με VDJ, με την DDJ-SX δεν υπάρχει έκπτωση στην αγορά της pro αφού συνοδεύεται με το serato..!!
 

Mensajes Fri 14 Mar 14 @ 2:25 am
djfovHome userMember since 2014
Ευχαριστω για τις απαντησεις κυριοι. :D
Jekyl οντως εχεις δικαιο σε αυτο! :D
Προσωπικα εκει που κολλαω, ειναι οτι (ξεκαθαρα) η sx σου δινει μεγαλυτερες δυνατοτητες σε σχεση με την r1. Εχω αδικο;
 

Mensajes Fri 14 Mar 14 @ 4:48 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Νομίζω ότι έχεις άδικο fov!!
 

Mensajes Fri 14 Mar 14 @ 5:27 pm
djjemPRO InfinityMember since 2006
Εχω την r1 7μηνες και θα σου πω την εμπειρια μου.
οταν την αγορασα, αγορασα επισης και ενα ipad (air 64gb)....εσκασα λοιπον αλλα 700 για να εχω τα παντα
μου εχει κρασαρει η κονσολα 4 φορες μεχρι τωρα σε εκδηλωσεις....με το ipad.
τωρα δοκιμαζω με laptop μιας και αγορασα την infinity μπας και γλυτωσω τα κρασαρισματα.
παντως απαξ και σου κολλησει η κονσολα μονο με επανεκκινηση ερχεται στα ισια της.
οποτε παει η λυση του cd για backup.
παντως με το ipad ειναι μαγεια το παιξιμο και με το vdj σχεδον χαλια, μετα απο την εμπειρια του ipad.

για την αλλη κονσολα δεν ξερω.
 

Mensajes Thu 03 Jul 14 @ 4:08 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)