Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: VMS4.1(L.E)

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλημέρα σε όλη τη παρέα θα ήθελα να ρωτήσω τι μπορεί να φταίει όταν ο υπολογιστής μου(HP i7 64bit (RAM 4.OOGB)έγραψα τα στοιχειά του μήπως τρέχει κάτι με τον υπολογιστή,συνδέω τους εξωτερικούς μου δίσκους και τους διαβάζει όλους κανονικά και γρήγορα το πρόβλημα μου όμως είναι το εξής ανοίγω το virtual και υπάρχουν ορισμένες φορές που δεν τους βλέπει καθόλου ενώ είναι ήδη συνδεδεμένοι και όταν τους βλέπει πάω να ανοίξω έναν από αυτούς και κολλάνε τα πάντα και αναγκάζομαι να κάνω επανεκκίνηση του virtual η και του υπολογιστή,τι μπορεί να φταίει άλλαξα καλώδια οι δίσκοι μου είναι ολοκαινουργιοι,έκανα εγκατασταση το πρόγραμμα από την αρχή και πάλι τα ίδια+ορισμένες φορές που παίζω σταματάει τελείως να παίζει
 

Mensajes Wed 01 Oct 14 @ 1:13 am
μια απαντηση παιδια εχω δεινοπαθησει
 

Mensajes Wed 01 Oct 14 @ 10:46 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Yparxei periptwsi oi diskoi na min exoun ta katallila Read/Write Properties. Dokimase apo to Windows Explorer, deksi klik panw ston (stous) diskous.. Proprties..Security kai vale Read/Write se Everyone.
 

Mensajes Wed 01 Oct 14 @ 9:15 pm
καλήμερα και σε ευχαριστώ djdad έκανα αυτό που μου πρότεινες όλα ήταν ένταξή με τους δίσκους δυστυχώς και πάλι κανένα αποτέλεσμα δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό όταν σε ίδιο υπολογιστή συναδέλφου με τα ίδια ακριβώς κριτήρια να είναι όλα φυσιολογικά,έχω στείλει μήνυμα και στο support της hp τσέκαραν τον υπολογιστή όλα ήταν ένταξή κατά τα λεγόμενα τους......
Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει διότι δεν είμαι και γνώστης softwaredj για να κάνω μια κίνηση απλά λέω τα πράγματα με το όνομα τους και πως έχει η όλη κατάσταση......
Σας ευχαριστώ.....................
 

Mensajes Thu 02 Oct 14 @ 1:14 am
Κάποιος από τους δίσκους έχει πρόβλημα. Δοκίμασε και σε άλλο υπολογιστή (με τους ίδιους δίσκους). Αν κι εκεί υπάρχει το ίδιο πρόβλημα τότε είναι οι δίσκοι.
Διαφορετικά ξαναπέρνα τους drivers της μητρικής από το CD (μας ενδιαφέρουν οι drivers του chipset)

Υ.Γ.:
Καλού - κακού κάνε κι ένα CHKDSK στους δίσκους
 

Mensajes Thu 02 Oct 14 @ 10:21 pm
αφού έκανα ολες τις κινησεις που μου προτειναν δυστυχως δεν ειδα καποια αλλαγη στα θεματα που μου παρουσιαζοταν οποτε θελω να ρωτησω το εξης,ειναι προτιμοτερο να μεταφερω σε ενα φακελο την μουσικη μου στον υπολογιστη και να μην συνδεω τους εξωτερικους μου οταν ανοιγω το virtual η υπαρχει καποια αλλη λυση γιατι δοκιμασα το προγραμμα με τον τροπο που σκεφτομαι να κανω και δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερα προβληματα οπως τα αρχικα+παιζει ρολο ο ογκος των δισκων εννοω οι δισκοι που χρησιμοποιω ειναι σχεδον στα 3TB....
Σας ευχαριστω και καλο Σ.Κ
 

Mensajes Sat 04 Oct 14 @ 1:12 am
Το πιθανότερο από όλα αυτά που περιγράφεις είναι οτι το ρεύμα των usb είναι στα "όρια" του. Το αποτέλεσμα είναι οτι όταν ένας δίσκος (οι περισσότεροι όπως πχ όταν ξεκινάς το VDJ που προσπαθεί να διαβάσει τις πληροφορίες όλων των δίσκων ταυτόχρονα) αρχίζει και φορτώνει (μετακινεί τις κεφαλές) να έχεις αποσυνδέσεις των δίσκων.

Προσπάθησε να χρησιμοποιήσεις δίσκους με δικό τους τροφοδοτικό ή να τους κουμπώσεις πάνω σε ένα USB Hub με δικό του τροφοδοτικό. Αν μάλιστα το HUB έχει και θύρες ταχυφόρτισης τότε χρησιμοποιήσε αυτές κατά προτίμηση καθώς βγάζουν περισσότερο ρεύμα.
 

Mensajes Sun 05 Oct 14 @ 11:19 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)