Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Virtual 8.0 Double copies

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

party4uPRO InfinityMember since 2011
Καλημέρα
εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω 2 προβληματάκια
1. κάποια απο τα αρχεία μου γίνονται κόπιες με κατάληξη όνομα αρχείου_ονομαλαπτο και
2. οταν κάνω mouve η copie δεν μου κρατάει το destination folder

έχω ορίτζιναλ Virtual8 Και Win 10
για να προλάβω το ιδιο μου έκανε και πριν την αναβάθμηση απο win 8.1
 

Mensajes Mon 24 Aug 15 @ 7:37 am
Χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα συγχρονισμού αρχείων;
Το να έχεις διπλότυπα τύπου "Όνομα_Αρχείου (2)" θα μπορούσαμε να το ψάξουμε σαν ενδεχόμενο σφάλμα (είτε του προγράμματος είτε του χρήστη)
Το γεγονός όμως οτι βλέπεις δίπλα το όνομα του laptop σου σίγουρα δεν το προκαλεί το VirtualDj.

Εκτός από το VirtualDj ποια άλλα προγράμματα χρησιμοποιείς σχετικά με μουσική;;; (πχ iTunes, Windows Media Player κτλ)
Επίσης γράψε μας εδώ την ΠΛΗΡΗ διαδρομή ενός αρχείου με αυτό το πρόβλημα (και τις δύο διαδρομές, πρωτότυπο και διπλότυπο)
 

Mensajes Mon 24 Aug 15 @ 9:10 am
party4uPRO InfinityMember since 2011
Καλημέρα Γιώργο
Το μονο που χρησιμοποιώ ειναι το one drive for business και κραταω ολη την δισκοθηκη online
αυτο ομως το εχω ενα χρονο τώρα και δεν μου το εκανε αυτο
Την κοπια την κανει στο ιδιο directory με το original path
ΠΧ D:\OneDrive for Business\OD\Party Zone\ΕΛΛΗΝΙΚΑ\DISCO
 

Mensajes Tue 25 Aug 15 @ 6:26 am
Κι όμως εγώ θα υποπτευόμουν αυτό... Όπως σου είπα το VirtualDj ΔΕΝ χρησιμοποιεί το όνομα του υπολογιστή σου πουθενά.
 

Mensajes Tue 25 Aug 15 @ 8:52 am
Νομίζω ότι ξέρω τι συμβαίνει, από παρόμοια συμπεριφορά στο Dropbox που είναι αντίστοιχη εφαρμογή.
Τα προγράμματα αυτά λειτουργούν ώς εξής:
Υπάρχει το τοπικό αρχείο (σε κάθε υπολογιστή) και το απομακρυσμένο αρχείο (στο server).
Όταν κάποιο αρχείο αλλάξει τοπικά τότε το πρόγραμμα ανεβάζει την ενημερωμένη έκδοση στο server και όταν συνδεθεί ένας άλλος υπολογιστής κατεβάζει την τελέυταία έκδοση από το server.

Υπάρχει όμως και το εξής σενάριο.
Αν ένα αρχείο τροποποιηθεί σε 2 τοποθεσίες χωρίς να προλάβει να ενημερώσει η μία την άλλη, τότε το πρόγραμμα συγχρονισμού βρίσκει conflictted versions, κρατάει και τις δυο εκδόσεις βάζοντας μια κατάληξη για να ξεχωρίζει από που έχει προέρθει η conflicted.

Συνεπώς κάτι τέτοιο νομίζω ότι έχει συμβεί στην περίπτωση σου.
 

Mensajes Wed 26 Aug 15 @ 3:16 pm
party4uPRO InfinityMember since 2011
Ευχαριστώ πολύ παιδιά
Θα τσεκαρω το ODFB και θα επανέλθω
 

Mensajes Thu 27 Aug 15 @ 7:22 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)