Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: "υπαρχει auto scan"?

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα.η ερωτηση μου ειναι η εξης:υπαρχει auto scan?δηλαδη οτι φακελους περναω στο σκληρο οταν ανοιγω το virtual να κανει scan
τα νεα αρχεια?γιατι οκ σκαναρω τα Mp3 που βαζω χυμα αλλα περναω κ albums που μπορει να χρησιμοποιησω μια φορα στο τοσο κ παρατηρησα πως αν δεν εχουν γινει scan στο αποτελεσμα του search δεν μου τα εμφανιζει.οποιος γνωριζει ας μου πει
 

Mensajes Wed 30 Dec 15 @ 11:37 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To mono poy yparxei einai to setting "autoSearchDB" (to vriskeis sta OPTIONS) , to opoio otan einai sto Yes (nomizw etsi einai apo default), kathe fora pou epilegeis ena fakelo, kanei automata add stin database ta arxeia ou fakelou.
Den kanei Scan for BPM omws, mono add sto Search kai opws katalavaineis prepei na epilekseis ton fakelo gia na ginei auto.

 

Mensajes Wed 30 Dec 15 @ 4:57 pm
Η μπορείς μια φορά στο τόσο εφόσον έχεις την επιλογή "autoSearchDB" ενεργοποιημένη να κάνεις δεξί κλικ στο κεντρικό φάκελο που έχεις τη μουσική σου και να επιλέγεις "Recurse"
Έτσι το πρόγραμμα θα διαβάσει τα περιεχόμενα ΟΛΩΝ των υποφακέλων και θα τα προσθέσει στη βάση αναζήτησης.
Προσωπικά εκτελώ αυτή τη διαδικασία ΚΑΘΕ φορά που προσθέτω έστω και ένα τραγούδι στη συλλογή μου.
 

Mensajes Tue 05 Jan 16 @ 7:09 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)