Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ BPM ΣΤΟ VIRTUAL

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

αντιμετωπιζω ενα προβλημα στο virtual μου. Θα προσπαθησω να σας το περιγραψω οσο πιο καλα μπορω.προσφατα εκανα format στο pc μου,εχοντας κανει backup το φακελο της database την ξανα αντεγραψα στο φακελο του virual. το προβλημα που μου παρουσιαζεται ειναι οτι αρκετα τραγουδια εχουν αλλαξει bpm,δηλαδη καποια που ηταν 130pbm εχουν γινει 84, και καποια απο 80 εχουν γινει 100.αν προσπαθησεις να τα κανεις MIX δεν ταιριαζουν.Γιατι γινεται αυτο? καποια τα αλλαξα χειροκινητα και μετα απο 2 μερες ξανα αλλαξαν απο μονα τους παλι.τι μπορω να κανω?
 

Mensajes Wed 20 Jan 16 @ 4:19 pm
Πρώτα απ' όλα σε ποια θέση είναι τα αρχεία σου;
Αν είναι μέσα στον φάκελο "Μουσική" του λειτουργικού τότε να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και το όνομα χρήστη που έχεις στα Windows.
Ο φάκελος "Μουσική" είναι στην ουσία ο φάκελος C:\Users\Username\Music

Αν πριν και μετά το format έχεις διαφοερικό όνομα χρήστη τότε τα αρχεία σου το πρόγραμμα θα τα βλέπει σαν καινούργια και θα ξανακάνει BPM Scan.

Στην παρούσα "public" build υπάρχει ένα πρόβλημα που έχει επιρρεάζει το BPM scan όταν αυτό γίνεται φορτώνοντας ένα κομμάτι στο deck και η κάρτα ήχου έχει sample rate διαφορετικό από 44.100Hz. Αυτό το πρόβλημα έχει ήδη διορθωθεί και το fix θα είναι διαθέσιμο με την επόμενη ενημέρωση σε μερικές μέρες.

Μέχρι τότε η λύση στο πρόβλημα σου είναι να κάνεις scan τα κομμάτια που θες μέσα από τον Browser (Δεξί κλικ -> Ανάλυση για BPM κτλ)

 

Mensajes Wed 20 Jan 16 @ 4:32 pm
Το ονομα του υπολογιστη ειναι το ιδιο,επισης και η διαδρομη των φακελων ειναι ιδια. Στην επιφανεια εργασιας τα ειχα πριν,εκει τα εχω και τωρα. τα ξανα εκανα scan και δεν μου τα αλλαζει,τα διαβαζει τα ιδια. Ακομα και αν τα διαβαζει σαν καινουρια δεν θα επρεπε να μου βγαζει τα bpm οπως ηταν πριν? π.χ το τραγουδι ''φωτια με φωτια'' κιαμος που ειναι 85bpm το δειχνει 125.......
 

Mensajes Wed 20 Jan 16 @ 4:41 pm
PhantomDeejay wrote :

Στην παρούσα "public" build υπάρχει ένα πρόβλημα που έχει επιρρεάζει το BPM scan όταν αυτό γίνεται φορτώνοντας ένα κομμάτι στο deck και η κάρτα ήχου έχει sample rate διαφορετικό από 44.100Hz. Αυτό το πρόβλημα έχει ήδη διορθωθεί και το fix θα είναι διαθέσιμο με την επόμενη ενημέρωση σε μερικές μέρες.


 

Mensajes Wed 20 Jan 16 @ 5:54 pm
Επίσης δεν σε ρώτησα για το όνομα του υπολογιστή, αλλά το username (όνομα χρήστη) που έχεις στα Windows.
Η επιφάνεια εργασίας (Desktop) είναι στην ουσία ο φάκελος C:\Users\ΤοΌνομαΧρήστηΠουΈχειςΣτονΥπολογιστή\Desktop
 

Mensajes Wed 20 Jan 16 @ 5:56 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)