Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Πρόβλημα με SL 1, VDJ and Windows 7.

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Συνέδεσα το SL 1 timecode μου με τον υπολογιστή που τρέχει Windows 7 και μου βγάζει μήνυμα όταν ανοίγω το VDJ 8, "χωρίς κάρτα ήχου, αποτυχία εκκίνησης του οδηγού ASIO", κάποια συμβουλή σχετικά; Ευχαριστώ!
 

Mensajes Thu 05 May 16 @ 8:57 am
Κατ αρχήν το λειτουργικό είναι 32 ή 64 bit ?
Αν θυμάμαι καλά το SL 1 έχει πρόβλημα με τους drivers σε 64 bit λειτουργικό.
Επίσης κοίταξε στις ρυθμίσεις ήχου των Windows και σιγουρέψου ότι τα Windows δεν χρησιμοποιούν την SL1 σαν προεπιλεγμένη συσκευή αναπαραγωγής.
 

Mensajes Thu 05 May 16 @ 9:02 am
Είναι 32 bit. Δε διαβάζουν ούτε τα windows το SL1... Δοκίμασα άλλη θύρα USB και δε μου βγάζει αυτό το μήνυμα πλέον και αναγνωρίζει το ένα player, τη κάρτα SL1 εξακολουθεί να μη μου τη βγάζει σαν εικονίδιο στο config του ήχου στο vdj 8.
 

Mensajes Thu 05 May 16 @ 9:11 am
Το Serato το έχεις εγκαταστήσει σε αυτό τον υπολογιστή; Γιατί αν θυμάμαι καλά οι drivers για την κάρτα ήχου εγκαθηστούνται από το Serato.
 

Mensajes Thu 05 May 16 @ 12:57 pm
Ναι, και από ότι βλέπω μου κάνει το ίδιο πρόβλημα και στο Scratch Live, δε μου διαβάζει το ντεκς ούτε σε αυτό, ιδίως το δεύτερο. Δεν έχω ξαναδουλέψει το sl1 ως τώρα και προσπαθώ μήπως το δουλέψω με το vdj.
 

Mensajes Thu 05 May 16 @ 2:23 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)