Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: mp3 database

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα σε ολους. Αλλαξα υπολογιστη προσφατα και μετεφερα τους φακελους του virtual dj στον νεο υπολογιστη.Συνδεσα τον εξωτερικο σκληρο, και εβαλα να ψαξει τα τραγουδια. Μετα απο λιγο ομως ειδα οτι ο σκληρος ειχε διαφορετικο path απ οτι ηταν στο παλιο laptop, ετσι αφου αλλαξα το γραμμα (απο F: σε G:) το εβαλα να ξαναψαξει, με αποτελεσμα τωρα μολις ψαχνω ενα κομματι να μου το βγαζει διπλο (το πρωτο δεν παιζει βγαζει error). Σκεφτηκα οκ δεν τρεχει τιποτα θα παω στο φακελο c:αρχεια εφαρμογων: virtual dj και αφου σβησω την mp3 database, θα ξανακανω search και θα μου βγαλει μονο τα τραγουδια του καινουργιου δισκου (G:) (το ειχα κανει πολλες φορες παλιοτερα). Ελα που στο καινουργιο laptop δεν υπαρχει τετοιο αρχειο!!! Σιγουρα καπου ειναι, αλλα οχι εκει...
Παιζω με το virtual dj 4.3 (ναι, παμπαλαια εκδοση αλλα με εχει βολεψει μια χαρα) σε windows 7

Επισης δεν μου διαβαζει ελληνικους χαρακτηρες...
εκανα τα παρακατω αλλα παλι τα ιδια...
* Πατάμε Start (Έναρξη) και έπειτα Run (Εκτέλεση)
* Πληκτρολογούμε regedit και ΟΚ
* Ακολουθούμε την εξής Διαδρομη:

HKEY_LOCAL_MACHINE

SYSTEM

CurrentControlSet

Control

Nls

CodePage

* Εδώ αλλάζουμε δυο Τιμές :

το c_1252.nls γίνεται c_1253.nls

το c_1254.nls γίνεται c_1253.nls

* Κάνουμε επανεκκίνηση και έτοιμο''

Ευχαριστω για το χρονο σας
 

Mensajes Thu 01 Sep 16 @ 7:42 pm
Δεν νομίζω να υπάρχει εδώ μέσα κανένας που να θυμάται πως δουλεύει η έκδοση 4.3 για να σε βοηθήσει.
Θυμάμαι ελάχιστα πράγματα από την έκδοση 5, όπου η Database για τον δίσκο C είναι μέσα στο φάκελο "Documents\VirtualDj" και έχει όνομα VirtualDj Local Database v5.xml

Για τα Ελληνικά δεν είμαι και τόσο σίγουρος οτι αυτό το τρικ δουλεύει σε Windows 7. Νομίζω οτι δούλευε μόνο σε Windows XP
 

Mensajes Fri 02 Sep 16 @ 12:10 pm
Ευχαριστω για την απαντηση, αν υπαρχει και καποιος αλλος που μπορει να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων...
 

Mensajes Fri 02 Sep 16 @ 8:43 pm
Αυτο δουλευει μονο σε χρ ειναι σιγουρο το εχω δοκιμάσει
 

Mensajes Tue 06 Sep 16 @ 11:16 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)