Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ!

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλημέρα σας!

Θα σας παρακαλούσα αν είναι εύκολο να με βοηθήσετε απαντώντας στις ερωτήσεις μου και να με συμβουλέψετε όπως ο πατέρας θα συμβούλευε το παιδί του. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Το Σάββατο που έρχεται θα κάνω το πρώτο μου μεγάλο gig. Μιλάμε για ένα τεράστιο event που θα προσεκλύσει πολύ κόσμο. Εγώ θα ανοίξω το show και θα παίξω για μία ώρα και μετά θα κάνω πάσα στα " ονόματα". Για μένα αυτό εδώ είναι το κομβικό σημείο, είναι η μεγαλύτερη μου στιγμή από τον Ιανουάριο που ξεκίνησα επίσημα το DJing μέχρι και σήμερα. Είναι η μεγάλη μου ευκαιρία! Είναι μία απο τις πιο σημαντικές στιγμές στη ζωή μου! Όπως καταλαβαίνετε έχω ένα σχετικό άγχος, ανάλογο με αυτό που έχεις όταν δίνεις εξετάσεις. Έχω όμως και ανυπομονησία, και λαχτάρα, και ενθουσιασμό..! Εκτός των άλλων όμως έχω και κάποιες ερωτήσεις που γυρεύουν απαντήσεις..
Εγώ όπως προείπα έγινα επίσημα DJ τον Ιανουάριο. Όπως αντιλαμβάνεστε 8 μήνες στα decks δεν είναι πάρα πολλοί. Σε αυτό το διάστημα πέραν του Numark Mixtrack Pro 3 ο οποίος είναι ο καλύτερός μου φίλος και με έχει συνοδεύσει όπου και όποτε έπαιξα, δεν έχω έρθει σε επαφή με κάποιον άλλο μείκτη, controller η οτιδήποτε σχετικό. Όταν λοιπόν ακούω ότι το Σάββατο θα παίξω σε Pioneer CDJ-2000 με πιάνει ίλιγγος.. Είναι σαν να οδηγάς ένα Fiat Cinquecento και ξαφνικά σου δίνουν να οδηγήσεις μία Lamborghini..! Σίγουρα με χαροποιεί και με ενθουσιάζει το γεγονός ότι θα παίξω σε ένα μείκτη που μεγαλουργούν μερικοί από τους κορυφαίους DJs στον κόσμο αλλά παράλληλα αισθάνομαι κι ένα σχετικό άγχος μιας και μόνο σε φωτογραφίες και βίντεο το έχω δει..
Τέλος πάντων, to make the long story short και για να μην σας κουράζω, το Σάββατο θα είμαι στο event αρκετές ώρες πριν την έναρξη οπότε θα έχω μια πρώτη επαφή και θα έχω αρκετό χρόνο να προσαρμοστώ όμως θέλω να είμαι όσο το δυνατόν καλύτερα προετοιμασμένος απο πριν. Υπάρχει περίπτωση να μπορώ κατεβάσω κάποιο skin με το Pioneer CDJ-2000 στο lap top για να κάνω practise..?? Αν αυτό γίνεται, μπορώ να χρησιμοποιήσω το Mixtrack Pro 3 ενώ έχω το συγκεκριμένο skin?? Αν τίποτα απο αυτά δεν είναι εφικτό, μπορώ να πάρω το lap top μαζί μου και να το συνδέσω με το Pioneer η θα πρέπει να ετοιμάσω τα set σε κάποιο CD η USB ?? Υπάρχει κάτι που θα με προτρέπατε η θα με συμβουλεύατε γενικότερα?? Σας ευχαριστώ ξανά για τον χρόνο που διαθέσατε για να διαβάσετε το μύνημά μου. Ειλικρινά εύχομαι κάποιος εκεί έξω να μου απαντήσει σύντομα.
 

Mensajes Thu 22 Sep 16 @ 12:02 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kanena skin den prokeitai na sou deiksei pws paizoun oi CDieres. Ta perissotera - an oxi ola - diathesima skins, exoun mono tis apolytws vasikes leitourgies kai merikes fores oute kan autes den einai akrivws me ton tropo pou exoun mapperistei oi konsoles.
Alla min asxolitheis poly me auto.. des to poly-poly kana videaki sto Youtube. Ta CUE, PLAY einai opes ta ksereis.To SYNC nomizw den yparxei sto CDJ2000, ektos ki an exoun NEXUS, opote mporei na xreiastei na mappareis ena koumpi gia SYNC. An se agxwnei to Display kai to pws leitourgei o Browser, xrisimopoiise pontiki kai pliktrologio gia search kai fortwma. Loopes, me IN kai OUT, Effects logika me ton mikti pou tha vreis ekei. Genika ta vasika den tha dyskoleuteis na ta vreis.

Auto pou prepei omws sigoura na merimniseis einai to setup.
- Katevase apo to site tis Pioneer tous drivers gia CDJ2000, CDJ2000NXS kai CDJ2000NXS2 (pote den ksereis ti tha vreis ekei)
- Kalo tha itan na matheis kai ton mikti pou exoun. Yparxei periptwsi na einai kapoio "kainourgio" montelo, me enswmatwmeni karta ixou kai tha sou proteina na xrisimopoiiseis auton san karta ixou anti gia ta CDJs.
- Sxetika me to Audio Setup, den tha exeis dyskolia, anoigeis to VirtualDJ->AUDIO kai sto panw meros tha vreis to koumpia pou automata ftiaxnoun to Audio setup , analoga me tis syskeues (kartes ixou) pou tha exeis syndesei sto USB.
- Pare mazi sou ena USB Hub, trofodotoumeno kata protimisi.
- Gia pan endexomeno, vale ta tragoudia pou proketai na paikseis se USB stickakia , pote den ksereis ti tha antimetwpiseis.
- Pare mazi sou 2-3 USB kalwdia. To pio pithano einai na min vreis kanena ekei.

Kali epityxia
 

Mensajes Thu 22 Sep 16 @ 12:17 am
Σε ευχαριστώ για την περιεκτικότητα στο μύνημά σου φίλε μου! Σίγουρα αν όχι όλα, τα περισσότερα θα μου φανούν χρήσιμα.
Να σε έχει ο Θεός καλά!
 

Mensajes Thu 22 Sep 16 @ 12:31 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)