Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Αποτυχία εκκίνησης οδηγού ASIO

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλημέρα!
Έχω ένα θέμα κάθε φορά που αλλάζω controller από Hercules rmx σε DDJ-RR κ το ανάποδο όταν ανοίγω το vdj μου βγάζει το μνμ αποτυχία εκκίνησης οδηγού ASIO
Όταν ανοίγω τις ρυθμίσεις ήχου είναι επιλεγμένο το πεδίο "ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ" κ επιλέγω κάθε φορά την κάρτα (Hercules ή Pioneer) που τη βλέπει βέβαια αλλά δεν την έχει επιλεγμένη
Δεν κλείνω το πρόγραμμα κ δουλεύουν όλα κανονικά!
Έτσι όμως πρέπει να γίνεται κάθε φορά?
 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 8:02 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 12:24 pm
Μονο 2 χρησιμοποιώ! Ευχαριστώ!!
 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 1:44 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
to sigkekrimeno tool den einai mono gia diafaretikoys controlers alla genika gia diaforetika setarismata toy vdj (apo skins, condrolers,diaforetika options kai opiadipote diaforetikh ri8mish exeis kanei) etsi ka8e fora den xriazete na setareis to vdj apo thn arxh egw to exw boleytei afantasta

 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 2:45 pm
ok θα το κατεβάσω κ αν εχω καποια απορία θα σου πω! Ευχαριστώ!!
 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 4:40 pm
Βασικά το πρόβλημα σου είναι αλλού.
Οπότε και για τους δύο controllers αφού τους συνδέσεις στον Η/Υ, πριν ανοίξεις το πρόγραμμα, άνοιξε τις ρυθμίσεις ήχου των Windows και σιγουρέψου οτι τα Windows δεν χρησιμοποιούν την κάρτα ήχου του controller σαν προεπιλεγμένη συσκευή αναπαραγωγής.
 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 6:30 pm
Ναι άνοιξα τις ρυθμίσεις ήχου τώρα τη Hercules που εχω συνδέσει πριν ανοίξω το Vdj και την έχει προεπιλεγμένη, οπότε τι ενέργειες κάνω? Απλά ορίζω τη από κάτω επιλογή που είναι "Συσκευή High Definition Audio"? Κάνω κάτι άλλο?
 

Mensajes Mon 14 May 18 @ 7:32 pm
Επίσης παρατήρησα οτι τον DDJ-RR δεν τον έχει στον πίνακα ελέγχου (Win10)
 

Mensajes Tue 15 May 18 @ 6:33 am
MUSIC THERAPY wrote :
Ναι άνοιξα τις ρυθμίσεις ήχου τώρα τη Hercules που εχω συνδέσει πριν ανοίξω το Vdj και την έχει προεπιλεγμένη, οπότε τι ενέργειες κάνω? Απλά ορίζω τη από κάτω επιλογή που είναι "Συσκευή High Definition Audio"? Κάνω κάτι άλλο?


Ναι

MUSIC THERAPY wrote :
Επίσης παρατήρησα οτι τον DDJ-RR δεν τον έχει στον πίνακα ελέγχου (Win10)


Η κονσόλα είναι συνδεδεμένη;
Και αν ναι, είσαι σίγουρος οτι οι drivers εγκαταστάθηκαν σωστά
 

Mensajes Tue 15 May 18 @ 7:06 am
Η κονσόλα είναι συνδεμένη αλλά μου φαίνεται οτι δεν εγκαταστάθηκαν σωστά οι drivers και το firmware δεν είναι ενημερωμένο, αυτό που κατέβασα (το τελευταίο)
Μάλλον εγώ φταίω κ χρειάζομαι οδηγίες για εγκατάσταση
https://www.pioneerdj.com/en/support/software/DDJ-RR/ Σε αυτό βρήκα για το firmware οδηγίες
Για τους drivers τώρα τι κάνω? Κάνω απεγκατάσταση κ τρέχω το αρχείο πάλι?
Παρατήρησα οτι στο τέλος του αρχείου που έκανα unzip και των drivers (DDJ-RR_1.210) και του firmware (DDR-RR_v108) δεν γράφουν στο τέλος exe όπως λέει στις οδηγίες της Pioneer
 

Mensajes Tue 15 May 18 @ 7:36 am
Αν η κατάληξη των αρχείων είναι zip κάνε δεξι κλικ και επέλεξε "Εξαγωγή εδώ" (ή κάτι παρόμοιο) καθώς τα Windows πλέον υποστηρίζουν zip αρχεία.
Μετά κάνε διπλό κλικ στα exe
 

Mensajes Tue 15 May 18 @ 11:16 am
ok ευχαριστώ!!
 

Mensajes Tue 15 May 18 @ 12:59 pm
Καλησπέρα. Μόλις κατέβασα την έκδοση 2021 v.8-5 64 και έχω το μήνυμα ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΟΔΗΓΟΥ ASIO. DJ WEGO 3.
 

Mensajes Mon 12 Oct 20 @ 4:02 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)