Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Προβλημα με το VDJ, χελπ !

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα σε ολους παιδια.

Πριν απο λιγες ημερες, εσκασε ο σκληρος δισκος στο λαπτοπ μου και τον αντικατεστησα.
Ξαναπερασα τα προγραμματα μου και οταν εκανα ενα sound check στον ενισχυτη μου διαπιστωσα πως εχω προβλημα !
Εχω Laptop : Toshiba 17'' και Εξωτερικη καρτα ηχου : Sweex 7.1 ( τη χρησιμοποιω για προακροαση )

Στα settings ειχα επιλεξει advanced config,
Master : Ηχεια usb
Headphones : Ηχεια συστηματος
Με αυτες τις ρυθμισεις, ηταν μια χαρα.

Παρατηρησα λοιπον οτι μου κανει ενα τρομερα εκνευριστικο γκζζζζζζζζζζζζ ακομα και σε πολυ χαμηλη ενταση. Παραμορφωση και μπουκωμα. Απο το πρωτο δευτερολεπτο το κανει αυτο.
Στην αρχη φοβηθηκα μηπως εφταιγε το λαπτοπ - πχ τροφοδοτικο ή καποια γειωση αλλα οταν αλλαξα το config σε οτιδηποτε αλλο πλην του advanced config, επαιζε αλλα δεν ειχα φυσικα την προακροαση. Εβαλα και τα ακουστικα μου να ακουσω ενα κομματι χωρις την εξωτερικη καρτα ηχου και επαιζε μια χαρα.
Κατεβασα και drivers της εξωτ καρτας αλλα τιποτα.
Υποθετω πως ουτε η sweex φταιει γιατι πλην adv config, παιζει. Μονο εκει μου κανει αυτο το προβλημα, στη μοα;νδικη επιλογη που ηταν ρυθμισμενη και λειτουργουσε απροσκοπτα

Σας παρακαλω πολυ, επειδη ειναι αναγκη, μηπως καποιος εχει καμια ιδεα να με βοηθησει;;;

 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 12:00 am
Προφανώς και μιλάμε για σπασμένο 7άρι αφού το Advanced Config δεν ήταν διαθέσιμο στην δωρεάν (Home) έκδοση.

Οπότε η συμβουλή μου είναι απλή:
http://www.virtualdj.com/download/index.html
Κατέβασε το VirtualDJ 2018 το οποίο σου επιτρέπει να έχεις "Master + Headphones" audio setup με οποιεσδήποτε κάρτες ήχου θέλεις χωρίς να είναι σπασμένο και χωρίς άλλα tricks.
Αν έχεις και πάλι πρόβλημα με τον ήχο, είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε να το λύσεις.
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 8:50 am
Φιλε μου δεν εχω ιδεα. Δωρο ειναι. Δεν το θελω για να παιζω σε μαγαζια, αλλα σε παρτι reunion σε σπιτι, για μια φορα. θα ρωτησω αυτον που μου το εδωσε και αν δεν βγαλω ακρη θα κατεβασω το λινκ που μου εδωσες. Σε ευχαριστω που ασχοληθηκες.
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 9:38 am
Κι αυτό που σου δίνω πιο πάνω είναι για αυτή τη δουλειά που το θες. Για πάρτι σε σπίτι, παίζοντας με πληκτρολόγιο και ποντίκι. Και είναι δωρεάν, και 100% νόμιμο, και με πολύ καλύτερο ήχο από αυτό που είχες! :)
 

Mensajes Mon 12 Nov 18 @ 1:43 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)