Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: vdj crash - Page: 2

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Κανονικά αυτή η αυτόματη διαδικασία δεν θα έπρεπε να παίρνει πολύ χρόνο, αφου αυτό που βασικά κοιταει είναι να βρει το ίδιο αρχείο σε άλλους δίσκους (είναι άλλωστε και το πιο συχνό φαινομενο σε εξωτερικούς δίσκους που μπορεί να αλλάξουν γράμμα).
Η διαδικασία αυτή μπορεί να διαρκέσει αρκετό χρόνο όμως αν ο δίσκος είναι αργός (ή κοιμάται), ή αν είναι κάποιο Network Drive
 

Mensajes Sat 23 Mar 19 @ 2:51 pm
ο δισκος δεν ειναι αργος ουτε κοιμαται ..ξαφνικα τα εκανε αυτά.μια χαρα δουλευε κ φυσικα ότι 2 μηνες δεν εχουμε βρει λυση μ'εχει τρελανει
κ εμενα γιατι δεν μπορω να κανω την δουλεια μου...δεν ξερω τι φταιει δοκιμασα παρα πολλα πραγματα το μονο που καταφερα ειναι να
μην μενει παρα πολύ ωρα (πχ 5 λεπτα κυριολεκτικα μεχρι να φυγει το renaming) αλλα κατω από ένα λεπτο.βεβαια όταν εχεις
να ακουσεις 2.000 τραγουδια ακομα κ αυτος ο χρονος ειναι μεγαλος όταν θες να ταξινομήσεις σωστα τα τραγουδια η να σβησεις ότι δεν σου κανει.
εννοείται ότι κατά την διαρκεια του scan δεν με αφηνει να κανω τετοια δουλεια!με τον ιδιο σκληρο κ την ιδια version virtual στο λαπτοπ της δουλειας
συμπεριφέρεται αλλιως.σκαλωνει μονο στου σπιτιου που εκει γινεται κ ολη η "δουλεια" πριν την δουλεια
 

Mensajes Sat 23 Mar 19 @ 4:22 pm
babakisPRO InfinityMember since 2012
Πέρασα Sierra αλλά όχι clean install, κανένα πρόβλημα δεν προεκηψε έπαιξα 4 μερες και όλα καλά ... Betty ο μόνος τρόπος να ξεμπερδεψω με το renaming ήτανε να πάω ένα ένα σε όλα τα virtual folder και να πατάω δεξί κλικ remove from this vdj folder, όταν μου crashare το προγραμμα η μόνη λύση ήτανε να το κάνω εγώ τερματισμό πάτωντας στο χ πάνω δεξιά ώστε να τερματίσει φυσιολογικά και όχι από crash... μετά όταν πήγα στα ελλατοματικα virtual folder απλά έβγαζε renaming... και ξεκίνησα ένα ένα τα φακελάκια και αφαιρούσα ότι δεν υπήρχε... όταν τελείωσα από όλα τα vdj folder το ξεσκαρτάρισμα το renaming φυσικά το πάλευε ακόμα να βρει αλλά έκλεισα virtual άνοιξα πάλι εξαφανίστηκε το renaming και όλα καλά κανένα πρόβλημα... απλά επειδή δουλεύω πολύ με vdj folder η διαδικασία αυτή μου πήρε κανα 3 ωρο να ξεσκαρταρω τα missing files... το μόνο προβληματάκι που προεκηψε είναι αυτό που φενετε στην φωτογραφία το downloading αλλά δεν ξέρω το γιατί.... τι προσπαθούσε να κατεβάσει όλα τα download τα έχω απενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις ούτε cover ούτε τπτ....
 

Mensajes Tue 26 Mar 19 @ 2:42 am
babakisPRO InfinityMember since 2012


ektos apo to downloading 0% mou ebgale kai downloading 0%0%0% alla den kolise oute dimiourgithike problima
 

Mensajes Tue 26 Mar 19 @ 1:45 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μάλλον προσπαθούσε να κατεβάσει Covers για τα τραγούδια που δεν έχουν καποιο Cover. Αν θες να το απενεργοποιήσεις, βάλε το CoverDownload στο No (από τα Options)
 

Mensajes Wed 27 Mar 19 @ 6:47 am
babakis wrote :
Πέρασα Sierra αλλά όχι clean install, κανένα πρόβλημα δεν προεκηψε έπαιξα 4 μερες και όλα καλά ... Betty ο μόνος τρόπος να ξεμπερδεψω με το renaming ήτανε να πάω ένα ένα σε όλα τα virtual folder και να πατάω δεξί κλικ remove from this vdj folder, όταν μου crashare το προγραμμα η μόνη λύση ήτανε να το κάνω εγώ τερματισμό πάτωντας στο χ πάνω δεξιά ώστε να τερματίσει φυσιολογικά και όχι από crash... μετά όταν πήγα στα ελλατοματικα virtual folder απλά έβγαζε renaming... και ξεκίνησα ένα ένα τα φακελάκια και αφαιρούσα ότι δεν υπήρχε... όταν τελείωσα από όλα τα vdj folder το ξεσκαρτάρισμα το renaming φυσικά το πάλευε ακόμα να βρει αλλά έκλεισα virtual άνοιξα πάλι εξαφανίστηκε το renaming και όλα καλά κανένα πρόβλημα... απλά επειδή δουλεύω πολύ με vdj folder η διαδικασία αυτή μου πήρε κανα 3 ωρο να ξεσκαρταρω τα missing files... το μόνο προβληματάκι που προεκηψε είναι αυτό που φενετε στην φωτογραφία το downloading αλλά δεν ξέρω το γιατί.... τι προσπαθούσε να κατεβάσει όλα τα download τα έχω απενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις ούτε cover ούτε τπτ....


παιδια αυτο το downloading το βγαζει κ σε μενα στιγμιαια με την μονη διαφορα ότι ποτε δεν εχω ενεργα τα cover download..
επισης μεσα στα virtual folders δεν υπαρχουν missings files παντα τα αφαιρω κ ολες οι δουλειες γινονται μεσα από το virtual
 

Mensajes Wed 27 Mar 19 @ 3:13 pm
babakisPRO InfinityMember since 2012
oute egw exw energopoihmeno to download cover.... :/
 

Mensajes Wed 27 Mar 19 @ 9:44 pm
Θα γράψω κι εγώ την πρότασή μου και όποιος έχει χρόνο και διάθεση, ας την εφαρμόσει...

1. Αφαιρέστε (κρατώντας back-up) τον φάκελο VirtualDj (C: > Users > User > My Documents).

2. Κατεβάστε και εγκαταστήστε και την έκδοση VirtualDJ 2018 64bit από εδώ: https://www.virtualdj.com/forums/225388/General_Discussion/VirtualDJ_2018_Windows_64-bit.html, εφόσον βέβαια το laptop σας πληρεί όλες τις απαιτούμενες "προϋποθέσεις" (που αναφέρονται στο link).

3. Εφόσον το laptop σας θα διαθέτει πλέον και τις 2 εκδόσεις (32bit & 64bit), ξεκινήστε να χρησιμοποιείτε την έκδοση 64bit, ως ακολούθως:

4.1. Κάντε της την απαιτούμενη αναβάθμιση (Early Access Updates @ Yes).
4.2. Φτιάξτε τα settings εξαρχής και μην κάνετε copy-paste το αρχείο των settings από την έκδοση 32bit (που έχετε κρατήσει back-up).

Κλείστε το VirtualDJ 2018 64bit...

5. Αντιγράψτε (από το back-up) το αρχείο database.xml (που έχετε κρατήσει back-up) στην πρέπουσα θέση και κατόπιν κάντε δοκιμές, αρχικά στην έκδοση των 64bit και κατόπιν στην έκδοση των 32bit.

Εφόσον δεν παρατηρήσετε οτιδήποτε το "προβληματικό"...

6. Αντιγράψτε (από το back-up) τις Playlists και κάντε δοκιμές, αρχικά στην έκδοση των 64bit και κατόπιν στην έκδοση των 32bit.

Εφόσον δεν παρατηρήσετε οτιδήποτε το "προβληματικό"...

7. Αντιγράψτε (από το back-up) τα Filter Folders και κάντε δοκιμές, αρχικά στην έκδοση των 64bit και κατόπιν στην έκδοση των 32bit.

Εφόσον δεν παρατηρήσετε οτιδήποτε το "προβληματικό"...

8. Αντιγράψτε (από το back-up) τα Favorite Folders και κάντε δοκιμές, αρχικά στην έκδοση των 64bit και κατόπιν στην έκδοση των 32bit.


Είμαι σίγουρος ότι ο Phantom ή ο Dad θα με κράξουν, αλλά όλα αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι με υπολογιστές, έχω δει τα απίστευτα. Όποιος, λοιπόν, έχει την όρεξη, ας εφαρμόσει την πρότασή μου και ας μας γράψει τα αποτελέσματα...
 

Mensajes Wed 27 Mar 19 @ 10:44 pm
babakisPRO InfinityMember since 2012
theie giorgo euxaristw gia to post sou kai to endiaferon , einai arketa xronoboro einai h ali8eia... prws to paron eimai ok an sto mellon exw problimata pali 8a to dokimasw alla.. eimai osx xristis paizw me mac to link einai windows pou paretheses
to mono problima einai to downloading 0% ta fakelakia ta ekana xeirokinita
 

Mensajes Thu 28 Mar 19 @ 5:39 pm
babakisPRO InfinityMember since 2012
exei kanenas idea giati mou emfanizei auta ta fader ? to kanei otan paizw me ddj rr alla den xrisimopoiw deck 3 4 .. to emfanizei tyxea kai den feugei mexri na kleisto to programma
 

Mensajes Tue 09 Apr 19 @ 10:38 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δείχνουν την θεση των volumes για τα decks 3 και 4. Μην τους δίνεις σημασία.
Αν πάλι θέλεις να τα ξεφορτωθείς άλλαξε το action του VOLUME από...
var '$pcmix' 0 ? var 'aux' ? nothing : volume 'dual' : volume 'dual'

... σε...
var '$pcmix' 0 ? var 'aux' ? nothing : volume : volume 
 

Mensajes Wed 10 Apr 19 @ 2:37 am
Φίλε ποιό σκιν είναι αυτό;
 

Mensajes Wed 10 Apr 19 @ 11:11 pm
Άκυρο! Το βρήκα..
 

Mensajes Wed 10 Apr 19 @ 11:50 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)