Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Help με vdj2020 - Page: 1

Esta parte del tópico es antigua y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα σε ολους...εχω το εξης προβλημα παιζω αυτη την στιγμη κ πριν 5 λεπτα το αριστερο καναλι πηδαγε το κομματι ασχημα.το αλλαξα καπακι το ξαναβαλα ακουστικα το κομματι δεν ειχε θεμα το οποιο το ηξερα αλλα ειπα μηπως.τι φταιει?εχω ανοικτο ιντερνερ ευχομαι να φαινεται κατι!πειτε μου τι να κοιταξω.παιζω με το καινουριο vdj (οχι early) κ την denon4000 τπτ απο τα μηχανηματα μου δεν εχει θεμα.ο σκληρος γινεται καθε βδομαδα σχεδον βελτιστοποιηση τωρα που τακτοποιω την μουσικη
 

Mensajes Sun 29 Sep 19 @ 5:29 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
εχω την εντυπωση πως αν δε crashαρει το προγραμμα δε γινεται καποια καταγραφη...
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 7:57 am
Όχι δεν γίνεται (καταγραφή χωρίς crash)
Και έχουμε λάβει κι άλλα παράπονα για την συγκεκριμένη (και μόνο) κονσόλα.
Γενικά το θέμα το διερευνούμε, αλλά για την ώρα μοιάζει να είναι περισσότερο θέμα ασυμβατότητας (προβλήματος) των drivers της κονσόλας με κάποια ενημέρωση των Windows. Δυστυχώς η Denon δεν φημίζεται για τους καλούς/σταθερούς drivers της.

Σε πρώτη φάση βέβαια και για λόγους σιγουριάς (και διερεύνησης) θα κοιτούσα το καλώδιο USB.

Επίσης η συμπεριφορά της κονσόλας όπως περιγράφηκε παραπάνω δείχνει στιγμιαίο πρόβλημα με τον ήχο γενικότερα, και όχι σε κάποιο κανάλι ειδικά.
Η κονσόλα δουλεύει master + headphones. Το πρόβλημα με τον ήχο που "χτύπησε" στο master το πιθανότερο είναι οτι χτύπησε ταυτόχρονα και στα ακουστικά αλλά εκείνη την στιγμή δεν έγινε αντιληπτό (πιθανότατα δεν γινόταν προακουστική) και αμέσως μετά το πρόβλημα "εξαφανίστηκε" και φυσικά εξαφανίστηκε και από τα δύο κανάλια (γι αυτό και όταν ξανάκουσες το κομμάτι στα ακουστικά δεν έβγαζε πρόβλημα αφού ούτε και το master έβγαζε πρόβλημα)
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 9:10 am
PhantomDeejay wrote :
Όχι δεν γίνεται (καταγραφή χωρίς crash)
Και έχουμε λάβει κι άλλα παράπονα για την συγκεκριμένη (και μόνο) κονσόλα.
Γενικά το θέμα το διερευνούμε, αλλά για την ώρα μοιάζει να είναι περισσότερο θέμα ασυμβατότητας (προβλήματος) των drivers της κονσόλας με κάποια ενημέρωση των Windows. Δυστυχώς η Denon δεν φημίζεται για τους καλούς/σταθερούς drivers της.

Σε πρώτη φάση βέβαια και για λόγους σιγουριάς (και διερεύνησης) θα κοιτούσα το καλώδιο USB.

Επίσης η συμπεριφορά της κονσόλας όπως περιγράφηκε παραπάνω δείχνει στιγμιαίο πρόβλημα με τον ήχο γενικότερα, και όχι σε κάποιο κανάλι ειδικά.
Η κονσόλα δουλεύει master + headphones. Το πρόβλημα με τον ήχο που "χτύπησε" στο master το πιθανότερο είναι οτι χτύπησε ταυτόχρονα και στα ακουστικά αλλά εκείνη την στιγμή δεν έγινε αντιληπτό (πιθανότατα δεν γινόταν προακουστική) και αμέσως μετά το πρόβλημα "εξαφανίστηκε" και φυσικά εξαφανίστηκε και από τα δύο κανάλια (γι αυτό και όταν ξανάκουσες το κομμάτι στα ακουστικά δεν έβγαζε πρόβλημα αφού ούτε και το master έβγαζε πρόβλημα)


η κονσολα ειναι καινουρια όπως κ το καλωδιο..το εκανε στο αριστερο καναλι εκανα αλλαγη καπακι σταματησε κ μετα για να σιγουρευτω το ακουσα ακουστικα να δω ότι οντως δεν εφταιγε το κομματι.εγω τωρα τι κανω?το λαπτοπ ειναι ακομα το παλιο με windows 7 και update δεν γινεται ποτε στα windows ειναι στημενο μονο για μουσικη με οσες ρυθμισεις αυτο συνεπάγεται.μονο το wifi εχω ανοιξει κ αυτο για εσας.
επισης δεν ξερω αν σε βοηθαω αλλα πριν το update του vdj 2020 κ ενώ παιζω κάθε μερα δεν ειχα ποτε πρόβλημα(αυτο αν σε βοηθαει για τους drivers που ειπες)

 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 11:18 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
τι win
έχεις 64 η 32
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 11:26 am
Το "αριστερό" κανάλι είναι software. Η έξοδος ήχου είναι κοινή για όλα τα κανάλια (sound setup master+headphones) Οπότε δεν μπορεί να φταίει ένα κανάλι από μόνο του.

Επίσης "εσωτερικά" τρέχεις το vdj 2020 εδώ και πάνω από ένα μήνα, αλλά απλά δεν το ήξερες... :P Εννοώ οτι όλες οι αλλαγές του προγράμματος είχαν γίνει release σταδιακά στις προηγούμενες εκδόσεις και η τελευταία ενημέρωση άλλαξε μόνο το skin. Άρα δεν τίθεται θέμα οτι η τελευταία ενημέρωση σου δημιούργησε το πρόβλημα (υπό την αυστηρή έννοια οτι φταίει η νέα έκδοση 2020 κτλ)

Ερώτηση:
Όταν συνειδητοποίησες το πρόβλημα, μήπως πρόσεξες αν οι κυματομορφές στο πρόγραμμα έτρεχαν κανονικά ή είχαν κολλήσει και αυτές;;;
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 11:31 am
PhantomDeejay wrote :
Το "αριστερό" κανάλι είναι software. Η έξοδος ήχου είναι κοινή για όλα τα κανάλια (sound setup master+headphones) Οπότε δεν μπορεί να φταίει ένα κανάλι από μόνο του.

Επίσης "εσωτερικά" τρέχεις το vdj 2020 εδώ και πάνω από ένα μήνα, αλλά απλά δεν το ήξερες... :P Εννοώ οτι όλες οι αλλαγές του προγράμματος είχαν γίνει release σταδιακά στις προηγούμενες εκδόσεις και η τελευταία ενημέρωση άλλαξε μόνο το skin. Άρα δεν τίθεται θέμα οτι η τελευταία ενημέρωση σου δημιούργησε το πρόβλημα (υπό την αυστηρή έννοια οτι φταίει η νέα έκδοση 2020 κτλ)

Ερώτηση:
Όταν συνειδητοποίησες το πρόβλημα, μήπως πρόσεξες αν οι κυματομορφές στο πρόγραμμα έτρεχαν κανονικά ή είχαν κολλήσει και αυτές;;;



Το καναλι το ανεφερα μηπως σας βοηθησουν οι λεπτομερειες...ναι κοιταξα ευτυχως τις κυματομορφες γιατι δεν ημουν σιγουρη αν ακουγα καλα,ετρεχαν κανονικα(αν υπηρχε καποιο μικρο bug εκει δεν το αντιληφθηκα).τι αλλο πρεπει να δω?προτεινε μου επισης ενα καλωδιο (κωδικο κ που μπορω να το βρω) να δοκιμασω κ αυτο παρολο που ειναι καινουριο
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 12:58 pm
djsadim wrote :
τι win
έχεις 64 η 32


64 φυσικα.τα 32 βλεπουν μονο 4gb ram δεν εχει νοημα
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 12:58 pm
dj_betty wrote :
ναι κοιταξα ευτυχως τις κυματομορφες γιατι δεν ημουν σιγουρη αν ακουγα καλα,ετρεχαν κανονικα(αν υπηρχε καποιο μικρο bug εκει δεν το αντιληφθηκα)


Αν έτρεχαν κανονικά τότε πάει να πει οτι ο controller δεν "αποσυνδέθηκε" έστω και προσωρινά.
Για την ώρα δεν έχω κάτι να σου προτείνω, ούτε λογικά η αλλαγή καλωδίου θα βοηθήσει (αφού έτρεχαν κανονικά)
Όπως σου είπα έχουμε 2-3 αναφορές για τον συγκεκριμένο controller και το ψάχνουμε...
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 1:02 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dj_betty wrote :
djsadim wrote :
τι win
έχεις 64 η 32


64 φυσικα.τα 32 βλεπουν μονο 4gb ram δεν εχει νοημα


και vdj ελπιζω να εχεις την 32 έκδοση?
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 1:14 pm
Sorry που επεμβαίνω, αλλά ως κάτοχος Denon (με "ψιλοκαπρίτσια") κατά καιρούς, θα πρότεινα (εάν δεν τα έχεις ήδη δοκιμάσει - εφαρμόσει):

1. Να απεγκαταστήσεις τους drivers του controller και να δοκιμάσεις μόνο με WASAPI. Αυτή η περίπτωση θέλει λίγο "προσοχή", καθότι εάν το VDj δεν ενεργοποιηθεί πριν το άνοιγμα του controller, το VDj δεν "διαβάζει" τις θέσεις των sliders (faders, knobs, κ.τ.λ.)

Εάν όλα ok, τότε:

2. Να εγκαταστήσεις τους drivers του controller μεν, αλλά να επιλέξεις και πάλι WASAPI δε.
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 1:17 pm
Theios Giorgos wrote :
Sorry που επεμβαίνω, αλλά ως κάτοχος Denon (με "ψιλοκαπρίτσια") κατά καιρούς, θα πρότεινα (εάν δεν τα έχεις ήδη δοκιμάσει - εφαρμόσει):

1. Να απεγκαταστήσεις τους drivers του controller και να δοκιμάσεις μόνο με WASAPI. Αυτή η περίπτωση θέλει λίγο "προσοχή", καθότι εάν το VDj δεν ενεργοποιηθεί πριν το άνοιγμα του controller, το VDj δεν "διαβάζει" τις θέσεις των sliders (faders, knobs, κ.τ.λ.)

Εάν όλα ok, τότε:

2. Να εγκαταστήσεις τους drivers του controller μεν, αλλά να επιλέξεις και πάλι WASAPI δε.



Αν ηταν απο αυτο δεν θα επρεπε να το κανει συνεχεια?αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω.τοσο καιρο τπτ κ τωρα ξαφνικα?παρολα αυτα θα το δοκιμασω κ αυτο.που βρισκω τους drivers που λες?
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 2:22 pm
djadamxControlleristMember since 2006
Αν δεν κάνω λάθος η 64bit έκδοση του vdj 2020 παίζει μόνο σε win10.
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 6:03 pm
djadamx wrote :
Αν δεν κάνω λάθος η 64bit έκδοση του vdj 2020 παίζει μόνο σε win10.


Δεν ξερω αλλα κ παλι παιζω με virtual σχεδον 10 χρονια(χωρις windows 10) δεν μπορει να εβγαλε τωρα ασυμβατοτητα στα καλα καθουμενα αν εννοεις αυτο κ επισης οπως ειπε ο γιωργος το εχουν κ αλλοι 3 οποτε ελπιζω να μαθουμε τουλαχιστον απο που ειναι.
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 6:12 pm
djadamxControlleristMember since 2006
Και πάλι αν δεν κάνω λάθος η 64 bit έκδοση δεν έχει πάρα πολύ καιρό που βγήκε, πριν την 2020 εννοώ. Τώρα αν σε αφήνει να κατεβάσεις την 64bit σε win7 και αυτό δημιουργεί πρόβλημα δεν το ξέρω. Μια ιδέα λέω, ας μας λύσει ο Γιώργος την απορία.
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 6:28 pm
dj_betty wrote :
Theios Giorgos wrote :
Sorry που επεμβαίνω, αλλά ως κάτοχος Denon (με "ψιλοκαπρίτσια") κατά καιρούς, θα πρότεινα (εάν δεν τα έχεις ήδη δοκιμάσει - εφαρμόσει):

1. Να απεγκαταστήσεις τους drivers του controller και να δοκιμάσεις μόνο με WASAPI. Αυτή η περίπτωση θέλει λίγο "προσοχή", καθότι εάν το VDj δεν ενεργοποιηθεί πριν το άνοιγμα του controller, το VDj δεν "διαβάζει" τις θέσεις των sliders (faders, knobs, κ.τ.λ.)

Εάν όλα ok, τότε:

2. Να εγκαταστήσεις τους drivers του controller μεν, αλλά να επιλέξεις και πάλι WASAPI δε.
Αν ηταν απο αυτο δεν θα επρεπε να το κανει συνεχεια?αυτο ειναι που δεν καταλαβαινω.τοσο καιρο τπτ κ τωρα ξαφνικα?παρολα αυτα θα το δοκιμασω κ αυτο.που βρισκω τους drivers που λες?
Πας στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων και κάνεις απεγκατάσταση τους ASIO Drivers του Denon. Επανεκκινείς, ανοίγεις το VDj και από τις ρυθμίσεις επιλέγεις WASAPI...
 

Mensajes Mon 30 Sep 19 @ 7:11 pm
Βρήκες άκρη τελικά;
 

Mensajes Mon 07 Oct 19 @ 6:02 pm
Dj Gabi1977 wrote :
Βρήκες άκρη τελικά;


καλησπέρα δεν εχω εικονα ακομα γιατι χαλασε το λαπτοπ μου κ παιζω με δανεικο (παλιο κιολας) οποτε θα ξερω μολις εχω το δικο μου ξανα κ αφου παιξω αρκετες μερες
 

Mensajes Wed 09 Oct 19 @ 10:05 am
καλησπέρα,μετά απο format στο mac και εγκατασταση high sierra, όπως παλια ανέφερα για τους χρόνους μέσα στο deck οτι δεν φαίνονται και μου είπατε λόγω παλιού λειτουργικού οτι μπορεί να φταέι...δεν είναι λειτουργικό τελικα.επίσης εβαλα τις ρυθμίσεις και database και ολα οκ!!!αλλα εχω ενα αλλο θεματακι.πριν φορτωνα τα τραγουδια με shift και δεξι κλικ η αριστερό και τωρα δεν το κάνει.ξερει καποιος την ρυθμιση για αλλαγή συντόμευσης για φορτωμα στο deck?ευχαριστώ.
 

Mensajes Fri 11 Oct 19 @ 10:42 am
καλησπερα, εχω κατεβασει το προγραμμα ,και δεν μπορω να ρυθμισω την ταχυτητα της κυματομορφης. απο που ρυθμιζεται? παλια ηταν στο πλαι,και τωρα δεν το εμφανιζει.
ευχαριστω
 

Mensajes Sun 21 Jun 20 @ 3:06 pm
95%