Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Πως λειτουργει το μικροφωνο;

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

magus32ControlleristMember since 2008
Επειδη θα κανω μια εκπομπη θα ηθελα να ρωτησω πως λειτουργει ; πρεπει να παταω κουμπι για να μηλαω ; αν ναι ποιο; και υποψην οτι πρεπει να το συνδεσω στην κονσολα μου σωστα ;

Ευχαριστω πολυ
 

Mensajes Fri 04 Oct 19 @ 1:38 pm
magus32ControlleristMember since 2008
Υπαρχει και τροπος οταν μιλαω απο το μικροφωνο να χαμηλωνει αυτοματα ή πρεπει να το κανω χειροκινητα; Το Booth τι ειναι ;
Ευχαριστω πολυ
 

Mensajes Fri 04 Oct 19 @ 3:17 pm
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εντολή mic_talkover
Αλλά θα πρέπει να πατάς και να αφήνεις το κουμπί χειροκίνητα

Το Booth είναι στην ουσία δεύτερη-βοηθητική έξοδος.
Συνήθως σ' αυτή την έξοδο συνδέουμε τα ηχεία του... booth για να έχει ο DJ monitor και να ορίζει την ένταση τους ανεξάρτητα από το master (που το λέμε και FOH - Front Of House)
 

Mensajes Fri 04 Oct 19 @ 4:19 pm
magus32ControlleristMember since 2008
PhantomDeejay wrote :
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εντολή mic_talkover
Αλλά θα πρέπει να πατάς και να αφήνεις το κουμπί χειροκίνητα


Όταν λες το κουμπί εννοείς το ΟΝ που έχει κάτω από το mic volume? Και την εντολή που έγραψες δεν την βρίσκω τι κανει;
 

Mensajes Fri 04 Oct 19 @ 6:42 pm
magus32 wrote :
PhantomDeejay wrote :


Όταν λες το κουμπί εννοείς το ΟΝ που έχει κάτω από το mic volume? Και την εντολή που έγραψες δεν την βρίσκω τι κανει;


Θα διαλεξεις ενα κουμπι στον controller ή στο πληκτρολογιο σου και θα κανεις mapping την παραπανω εντολη. Ετσι πατωτας το κουμπι θα ενεργοποιεις το talkover και θα μιλας.. εαν δεν ξερεις τον τροπο να κανεις mapping πες μας να σε βοηθησουμε
P.s. το on που αναφερεις ειναι προφανως το on/off του μικροφωνου
 

Mensajes Fri 04 Oct 19 @ 8:55 pm
magus32ControlleristMember since 2008
Η σύνταξη της εντολής είναι έτσι; mic_talkover 50% while_pressed ; και πως κάνω mapping
 

Mensajes Sat 05 Oct 19 @ 3:58 am
Dj Nii0Home userMember since 2017
Καλησπέρα, πας ρυθμίσεις-->ελεγκτές και αν παίζεις με controller και έχει κουμπί μικροφώνου το πατάς, αν δεν έχει βάλε όποιο κουμπί θες από το controller ή απο το πληκτρολόγιο και δεξιά από τις εντολές στο κενό παράθυρο γράφεις mic_talkover το αποθηκεύεις και είσαι οκ.
 

Mensajes Wed 09 Oct 19 @ 2:35 pm
magus32ControlleristMember since 2008
Έτσι ομως, σκετο δεν θα καλύπτει η μουσική την φωνή μου, και όταν θέλω να κλείσω το μικρόφωνο θα πρέπει να ξανα πατάω το κουμπι;
 

Mensajes Thu 10 Oct 19 @ 11:13 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
magus32 wrote :
Έτσι ομως, σκετο δεν θα καλύπτει η μουσική την φωνή μου,

οχι

magus32 wrote :
και όταν θέλω να κλείσω το μικρόφωνο θα πρέπει να ξανα πατάω το κουμπι;

ναι
αν θέλεις να ενεργοποιείται το μικρόφωνο όσο είναι πατημένο το κουμπί τότε πρέπει να χρησιμοποιήσεις την εντολή mic_talkover while_pressed


 

Mensajes Thu 10 Oct 19 @ 2:20 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
magus32 wrote :
Έτσι ομως, σκετο δεν θα καλύπτει η μουσική την φωνή μου,

οχι

magus32 wrote :
και όταν θέλω να κλείσω το μικρόφωνο θα πρέπει να ξανα πατάω το κουμπι;

ναι
αν θέλεις να ενεργοποιείται το μικρόφωνο όσο είναι πατημένο το κουμπί τότε πρέπει να χρησιμοποιήσεις την εντολή mic_talkover while_pressed


 

Mensajes Thu 10 Oct 19 @ 2:21 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)