Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: LED FX TAP

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

stlvsPRO InfinityMember since 2018
Καλησπερα,στο Mixars Primo κοντρολερ μου εχω βαλει στο κουμπι FX Tap το script (holding 500ms ? setting 'Mathengine' disable ? blink & setting 'Mathengine' Automatic : setting 'Mathengine' disable & setting 'eqMode' frequency : pitch_reset) - το pitch reset αγνοηστε το ως προς το ερωτημα μου - και με SHIFT_FX_TAP να κανει auto pitch lock

Το ερωτημα μου ειναι αν στο LED FX TAP μπορω με καποιο script το LED να αναβοσβηνει οταν η Mathengine ειναι απενεργοποιημενη και να ειναι σταθερα αναμμενο οταν ειναι ενεργοποιημενο το auto pitch lock ;
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 11:50 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
LED FX TAP:
setting 'Mathengine' disable ? blink : pitch_lock


Βέβαια οπως καταλαβαίνεις, αν το mathengine είναι απενεργοποιημένο, δεν θα ξέρεις αν το pitch lock είναι on/off.
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για το action, ανάλογα με την προτεραιότητα της πληροφορίας που θέλεις για το led, αλλά το βασικό ερώτημα είναι τι θέλεις να βλέπεις όταν είναι και τα δυο ερωτήματα αληθή (mathengine disable και pitch_lock on )
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 12:24 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
djdad wrote :
LED FX TAP:
setting 'Mathengine' disable ? blink : pitch_lock


Βέβαια οπως καταλαβαίνεις, αν το Pitch Lock είναι ενεργοποιημένο, δεν θα γνωρίζεις το status του mathengine από το led, και όπως επίσης αν το mathengine είναι απενεργοποιημένο, δεν θα ξέρεις αν το pitch lock είναι on/off.

Ναι ειναι προφανες αυτο που μου λες,δυστυχως ομως δεν μου δουλευει στο pitch lock..
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 12:31 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δλδ τι ακριβώς δεν δουλεύει ?
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 12:38 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
stlvs wrote :
djdad wrote :
LED FX TAP:
setting 'Mathengine' disable ? blink : pitch_lock


Βέβαια οπως καταλαβαίνεις, αν το Pitch Lock είναι ενεργοποιημένο, δεν θα γνωρίζεις το status του mathengine από το led, και όπως επίσης αν το mathengine είναι απενεργοποιημένο, δεν θα ξέρεις αν το pitch lock είναι on/off.

Ναι ειναι προφανες αυτο που μου λες,δυστυχως ομως δεν μου δουλευει στο pitch lock..


EDIT: απλα ηθελε "auto_pitch_lock" και ειναι μια χαρα..Σ΄ευχαριστω πολυ!!
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 12:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ααα αυτό είναι άλλη εντολή ΟΚ.
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 12:40 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
djdad wrote :
LED FX TAP:
setting 'Mathengine' disable ? blink : pitch_lock


Βέβαια οπως καταλαβαίνεις, αν το mathengine είναι απενεργοποιημένο, δεν θα ξέρεις αν το pitch lock είναι on/off.
Υπάρχουν και άλλοι τρόποι για το action, ανάλογα με την προτεραιότητα της πληροφορίας που θέλεις για το led, αλλά το βασικό ερώτημα είναι τι θέλεις να βλέπεις όταν είναι και τα δυο ερωτήματα αληθή (mathengine disable και pitch_lock on )


Τωρα οταν ειναι και τα δυο αληθη βλεπω το mathengine disable..να υποθεσω πως με μια απλη αλλαγη στη σειρα της εντολης θα βλεπω το pitch_lock_on ;
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 6:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ξέχνα προς στιγμή τη σύνταξη του VirtualDJ.

Έχεις ενα led που μπορεί να είναι off, On, Blink ή ακόμα και Blink Slow , Blink Fast (διαφορετικές ταχύτητες blink)
Από την άλλη έχεις 2 πράγματα που θες να ξέρεις αν είναι on ή off και οι συνδυασμοί ειναι 4.
Πρέπει να βάλεις στο μυαλό σου, πως θες να συμπεριφέρεται το led, όταν ένας από τους 4 συνδυασμούς είναι αληθές, και να μπορείς να τους "αποκωδικοποιήσεις" στο μυαλό σου όταν βλέπεις το led.
Π.χ.
1. Mathegine off, PitchLock Off -->LED ??? π.χ. off
2. Mathengine off, PitchLock On -->LED ??? π.χ. blink
3. Mathengine on PitchLock Off -->LED ??? π.χ. on
4. Mathengine on, PitchLock On-->LED ??? π.χ. blink fast

Σαν tip θα σου έλεγα ότι blink ή blink fast να είναι οι συνδυασμοί που θα συμβαίνουν τις λιγότερες φορές, ώστε να μην σε αποπροσανατολίζει το blink όλο το βράδυ και να σημαίνει κάτι που ενεργοποιώ για λίγο και δεν πρέπει να ξεχάσω να κλείσω.

Αν απαντήσεις στα ??? θα σου βρω και το script.
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 6:50 pm
stlvsPRO InfinityMember since 2018
Αν απαντήσεις στα ??? θα σου βρω και το script.[/quote]

Ηδη με εχεις καλυψει και σ' ευχαριστω ξανα για το χρονο και τη διαθεση σου..
Το σκεπτικο μου ειναι,το πιο σημαντικο,εν προκειμένω το mathengine,να αναβοσβηνει και να "υπερισχυει" στην συνθηκη και των 2 αληθων αποτελεσματων,μιας και "εφτιαξα" και δυο αντιστοιχα κουμπια και στο skin,με τις ιδιες ενεργειες και αποτελεσματα,οποτε εχω εικονα τι ειναι ενεργοποιημενο και τι οχι..
 

Mensajes Tue 07 Jul 20 @ 11:59 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)