Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: LAGARISMA 10 seconds se vdj 2021

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

KALHSPERA SAS! KATOXOS DELL G5 ME WIN10 AGORASA TO VDJ 2021 TO MHNIAIO K ME KONSOLA DENON DJ MC7000 (KATEVASMENOI K OI DRIVERS) EKEI POU PAIZW KSAFNIKA MOY KOLLAEI TO VDJ ME KOMMENO TON HXO K TIS KUMMATOMORFES KOLLIMENES ENW OI KINHSEIS MOY APO TN KONSOLA MESA SE AYTA TA 10 DEYTEROLEPTA YPAKOUN. (P.X. KATEVASMA PONTESIOMETROY) K META OLA KALA SAN NA MN EXEI GINEI KATI...
EYXARISTW EK TWN PROTERWN...
 

Mensajes Sat 11 Jul 20 @ 6:14 pm
Κατ' αρχήν, για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναλυθούν, μην γράφεις greeklish και μην γράφεις με κεφαλαία... Από κει και πέρα, το πρόβλημα ήταν τυχαίο και άπαξ ή είναι επαναλαμβανόμενο? Εάν είναι επαναλαμβανόμενο, υπό ποιες συνθήκες?
 

Mensajes Sat 11 Jul 20 @ 7:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Κολλημένες κυμματομορφές ενώ το σκιν δείχνει και ανταποκρίνεται στις κινήσεις από την κονσόλα, δείχνει ότι κάπου το VirtualDJ έχει χάσει την κάρτα ήχου.
Μήπως την ώρα που συμβαίνει αυτό υπάρχει κάποια στιγμιαία πτώση τάσης από κάποιο μεγάλο "φορτίο" που παίρνει μπροστά (A/C, κεφαλές κλπ) ?

Ενέργειες που μπορεί να βοηθήσουν

1. Αλλάζεις USB καλώδιο ή/και USB port
2. Με την κονσόλα σου συνδεδεμένη και ενεργή , πας στις ρυθμίσεις ήχου του λειτουργικού σου και βάζεις την κάρτα ήχου του υπολογιστή σου σαν συσκευή αναπαραγωγής και εγγραφης αντί της κονσόλας (αν ήταν έτσι)
3. Αν το 1 και 2 δεν βοηθήσουν, δοκίμασε στο Audio setup του VirtualDJ να χρησιμοποιήσεις τον WASAPI driver Denon αντί του ASIO.
 

Mensajes Sat 11 Jul 20 @ 7:51 pm
ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΔΝ ΗΞΕΡΑ (ΓΙΑ ΤΑ GREEKLISH)! ΘΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ Κ ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ.. Κ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! Κ ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΚΟΨΙΜΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΙΛΙΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ Η ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΑ 2...
 

Mensajes Sat 11 Jul 20 @ 7:56 pm
παιδιά καμία αλλαγή! Κ πιο παλιό virtual έβαλα κ πάλι τα ίδια.... Κάποιος να μπορέσει να με βοηθήσει...
 

Mensajes Fri 17 Jul 20 @ 4:32 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Έκανες κάτι από τα 1,2,3 που έγραψα στο προηγούμενο post μου ?
 

Mensajes Fri 17 Jul 20 @ 5:25 pm
Τα 2 τελευταία ναι... Το καλώδιο είναι ολοκαίνουριο... γιαυτό κ δν το άλλαξα είναι της κονσόλας η κονσόλα δν εχει παίξει πουθενά μόνο σπίτι κ το άλλο σκ δουλεύω...
 

Mensajes Fri 17 Jul 20 @ 6:26 pm
Πολλά Dell τώρα τελευταία παρουσιάζουν τέτοια συμπεριφορά...
Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τελείως το Dell Support Assist (το πρόγραμμα της Dell που θεωρητικά κάνει update τους Drivers) και δες αν υπάρχει βελτίωση ή όχι.
Αν δεν στο κάνει τόσο συχνά, ή αν διαρκεί λιγότερο χρόνο είναι βελτίωση και άρα είμαστε στο σωστό δρόμο...
 

Mensajes Fri 17 Jul 20 @ 7:32 pm
Τι να πω... Έχω σκεφτεί να πάω μέχρι κ τν κονσόλα πίσω από κει που τν πηρα να τους πω τι έχω κάνει μήπως μου πουν κ αυτοί κατι.... Επίσης έβαλα πάνω κ το serato που μου έδινε κ κωδικό μαζί με τν κονσόλα κ σε αυτό μου κόλλαγε το serato σαν πρόγραμμα δν κοβόταν η μουσική... Έμενε παγωμένη η οθόνη χωρίς να ανταποκρίνεται η κονσόλα...
 

Mensajes Fri 17 Jul 20 @ 8:23 pm
ευχαριστώ πολύ για τν βοήθεια κ τν ανταπόκριση στο πρόβλημα.. τελικά ήταν το support assist κ μια επαναφορά επιλογών στο vdj ενα περίεργο πράγμα... Δν μου εμφάνισε ξανά πρόβλημα οσο επαιζα σπίτι για κανα 2ωρο... Ουτε η μνήμη τερματα ούτε να λαγκαρει τπτ.... Ελπίζω να έχει λυθεί μόνιμα το πρόβλημα... Κ πάλι ευχαριστώ...
 

Mensajes Fri 24 Jul 20 @ 5:52 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)