Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Προβλήματα με Pioneer DDJ-SR2

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Έχω κάποια "προβλήματα" εδώ και καιρό, αλλά τώρα πρόκοψα να τα γράψω...

1. Όταν ενεργοποιώ πρώτα το Virtual Dj και μετά τον controller, το πρόγραμμα "κολλάει" ή "παγώνει". Εάν η ενεργοποίηση είναι με ανάποδη σειρά, δεν υπάρχει το οποιοδήποτε πρόβλημα...

2. Οποτεδήποτε επιλέξω: Audio Settings -> Asio Setup το πρόγραμμα "παγώνει" (αλλά δέχεται εντολές από τον controller) και πλέον κλείνει μόνο μέσω τερματισμού λειτουργίας από το Task Manager...

Γιώργο, Μπάμπη...
 

Mensajes Wed 11 Nov 20 @ 8:06 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δεν πάει το μυαλό μου κάπου.

Δοκίμασε ...

- Να μετονομάσεις το settings.xml (/Documents/VirtualDJ) ώστε να δημιουργηθεί νέο αρχείο με τα defaults, και νσ αποκλείσουμε ότι κάποια ρύθμιση του VirtualDJ είναι υπεύθυνη.

- Με την DDJ-SR2 συνδεδεμένη και ενεργοποιημένη και το VirtualDJ κλειστό, δες ποια κάρτα ήχου χρησιμοποιούν τα Windows σαν συσκευή αναπαραγωγής και εγγραφής. Αν είναι η SR2, άλλαξέ την με την on-board κάρτα ήχου του υπολογιστή σου.

Για το #2, όταν ανοίξεις το Control Panel της SR2 (πατωντας το ASIO κουμπί από Audio Setup του VDJ υποθέτω), το πρόγραμμα παγώνει.. αλλά το Control Panel μπορεί να κλείσει ή οχι ? Αν κλείνει, μετά το VirtualDJ δεν επανέρχεται ?
 

Mensajes Wed 11 Nov 20 @ 11:13 pm
djdad wrote :
- Να μετονομάσεις το settings.xml (/Documents/VirtualDJ) ώστε να δημιουργηθεί νέο αρχείο με τα defaults, και νσ αποκλείσουμε ότι κάποια ρύθμιση του VirtualDJ είναι υπεύθυνη.
Το έχω κάνει και το έκανα ξανά. Καμία διαφορά, το πρόβλημα εξακολουθεί...


djdad wrote :
- Με την DDJ-SR2 συνδεδεμένη και ενεργοποιημένη και το VirtualDJ κλειστό, δες ποια κάρτα ήχου χρησιμοποιούν τα Windows σαν συσκευή αναπαραγωγής και εγγραφής. Αν είναι η SR2, άλλαξέ την με την on-board κάρτα ήχου του υπολογιστή σου.
Έτσι είναι, αυτό πάντα το έχω υπόψη μου...


djdad wrote :
Για το #2, όταν ανοίξεις το Control Panel της SR2 (πατωντας το ASIO κουμπί από Audio Setup του VDJ υποθέτω), το πρόγραμμα παγώνει.. αλλά το Control Panel μπορεί να κλείσει ή οχι ? Αν κλείνει, μετά το VirtualDJ δεν επανέρχεται ?
Όχι, τίποτα επί του παραθύρου (του VDj) δεν λειτουργεί και κατ' επέκταση το Control Panel δεν κλείνει...

Επειδή τα προβλήματα μπορώ να τα αναπαράγω οποιαδήποτε στιγμή, μήπως θα εξυπηρετούσε ένα video?
 

Mensajes Wed 11 Nov 20 @ 11:56 pm
Ευγενική υπενθύμιση...
 

Mensajes Wed 25 Nov 20 @ 10:08 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Αν μπορεις κανε ενα video να δω αν μπορω να το αναπσραξω και εδω.
 

Mensajes Wed 25 Nov 20 @ 4:51 pm
Και κάπως έτσι, η SR την οποία την άνοιγα είτε πριν ανοίξω το vdj είτε κατοπιν, χωρίς κανένα πρόβλημα, εντελώς ξαφνικά πλέον όταν την ανοίγω τα ποντεσιομετρα στο πρόγραμμα είναι στο 100 τοις100 volume, και πρέπει να τα ανεβοκατεβασω μια γρήγορη για να δουν την πραγματική θέση του κοντρολερ...τι άλλαξε? Αυτό συμβαίνει καιανοιγοντας πρώτα το πρόγραμμα και ανοίγοντας πρώτα την κονσόλα.
 

Mensajes Sun 21 Mar 21 @ 2:53 pm
Any thoughts?
 

Mensajes Mon 22 Mar 21 @ 2:19 pm
Με το εργοστασιακό mapping?
 

Mensajes Mon 22 Mar 21 @ 2:39 pm
Ναι
 

Mensajes Mon 22 Mar 21 @ 2:54 pm
Και η κονσόλα είναι σε Serato Mode ?
 

Mensajes Mon 22 Mar 21 @ 5:25 pm
Τελικά αυτό ήταν! Την είχα γυρίσει σε serato mode τότε που έψαχνα το led flashing στο load και την είχα αφήσει εκεί. Τώρα την ξαναγύρισα στο other programs και λειτουργεί οκ! Thank you!!!
 

Mensajes Mon 22 Mar 21 @ 6:07 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)