Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Macbook pro 2012 vdj 8

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα στο γκρουπ ,εχω ενα macbook pro 2012 13' i7 2.9 ,ssd 128, 8 ram και λογω οτι το πηρα προσφατα το χω σαν τα ματια μου και φοβαμαι να το πιεσω πολυ ,οταν κανω αναλυση μαζικη πολλα κομματια με φτανει η cpu συνεχομενα στο 110% αν το αφησω με αυτην την χρηση να μου αναλυσει μια λιστα 400 500 κομματια λετε να το κανω ζημια; ευχαριστω εκ τον πρότερον
 

Mensajes Wed 20 Jan 21 @ 11:52 am
Όχι ζημιά δεν θα του κάνεις. Επίσης η CPU είσαι σίγουρος οτι φτάνει στο 110% και όχι στο 100% ???

Το μόνο που χρειάζεται γενικά να προσέχεις μιας και το μηχάνημα είναι παλιό και μεταχειρισμένο, είναι ο εξαερισμός του να είναι καλός να μην σου ανεβάζει θερμοκρασία.
Αν δεις οτι ανεβάζει θερμοκρασία εύκολα, πήγαινε το σε κάποιο ειδικό να στο ανοίξει και να στο καθαρίσει εσωτερικά.
 

Mensajes Wed 20 Jan 21 @ 1:25 pm
110% στο activity monitor ,ευτηχως με τις θερμοκρασιες δεν εχω θεμα παντως οταν μου δειχνει το 110 % λεει 30% χρηστης ,5% συστημα στην κατω μπαρα ,αλλα μου χει τυχει απαιτητική διεργασία να φτασει το load ως και 360% ,λογικα εκει θα ειναι και το τερμα του μιας και οταν βαραει τοσο η "γραμουλα" στο διαγραμμα του task manager χτυπαει τα τερματα, απλα ρωταω για να προλαβω τυχον θεματα
 

Mensajes Wed 20 Jan 21 @ 2:21 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)