Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Amd ryzen or intel
Ερωτηση για μελλοντικο λαπτοπ τι ειναι καλυτερο amd επεξεργαστης με nvidia καρτα γραφικων η intel επεξεργαστη αλλα οποιαδηποτε καρτα γραφικων εκτος nvidia?εννοειται επιθυμητος στοχος ειναι intel με nvidia,σαν δευτερη επιλογη τι προσεχουμε;τωρα πχ εχω κονσολα denon mc4000 (λογω μεγεθους) κ ρωταω για τυχον ασυμβατοτητες με drivers γενικα
 

Mensajes Mon 12 Apr 21 @ 10:43 am
Γενικά οι επεξεργαστές AMD έχουν θεματάκια με τα chipset τους. Γνωστός μου την πάτησε φέτος στην πρώτη καραντίνα με σταθερό υπολογιστή. Τον αγόρασε AMD για πιο φθηνό και είχε αρκετά θέματα με DAWs και τις κάρτες ήχου του (από τις 6 που δοκιμάσαμε, μόνο μία έπαιζε σωστά) λόγω chipset.
Οπότε αν δεν μπορείς να πάρεις intel με nVidia, πάρε intel με AMD κάρτα γραφικών ή intel σκέτο χωρίς έξτρα κάρτα γραφικών αν δεν παίζεις βίντεο.
Οι επεξεργαστές AMD μπορεί να είναι πολύ καλοί (και πιο οικονομικοί συνήθως) για gaming, αλλά όχι για DJ-ing (δυστυχώς)
 

Mensajes Mon 12 Apr 21 @ 11:49 am
PhantomDeejay wrote :
Γενικά οι επεξεργαστές AMD έχουν θεματάκια με τα chipset τους. Γνωστός μου την πάτησε φέτος στην πρώτη καραντίνα με σταθερό υπολογιστή. Τον αγόρασε AMD για πιο φθηνό και είχε αρκετά θέματα με DAWs και τις κάρτες ήχου του (από τις 6 που δοκιμάσαμε, μόνο μία έπαιζε σωστά) λόγω chipset.
Οπότε αν δεν μπορείς να πάρεις intel με nVidia, πάρε intel με AMD κάρτα γραφικών ή intel σκέτο χωρίς έξτρα κάρτα γραφικών αν δεν παίζεις βίντεο.
Οι επεξεργαστές AMD μπορεί να είναι πολύ καλοί (και πιο οικονομικοί συνήθως) για gaming, αλλά όχι για DJ-ing (δυστυχώς)


Τελεια ευχαριστω μια ακομα φορα για τα φωτα σου γιωργο
 

Mensajes Mon 12 Apr 21 @ 12:17 pm