Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: δεν κραταει τα τραγουδια το ιστορικο
Καλησπερα σ ολους χρησιμοποιω σε macbook pro το vd 8.5 και εχω παρατηρησει οτι ενω παιζω τραγουδια πανω απο 2 λεπτα το καθενα (το history delay ειναι στα 45 sec) δεν τα κραταει ολα το ιστορικο λειπουν αρκετα μια βοηθεια σας παρακαλω
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 10:31 am
Τα κομμάτια που έχουν αναπαραχθεί τουλάχιστον 45 sec, έχουν σημανθεί ως "παιγμένα"?
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 11:20 am
πολυ ενδιαφερον αυτο σε καποια το κανει σε καποια οχι , αλλαζει απο καπου αυτο?
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 11:54 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Χρησιμοποιεις κάποιον συμβατό μίκτη ή controller και ποιόν ?
Ρωτάω γιατί ένα τραγούδι για να πάρει την σήμανση "παιγμένο" πρέπει να πάιζει στον "αέρα" για τον χρόνο που έχει ορισθεί, αρα σε μερικά setups, μπορεί εσύ να έχεις κατεβάσει το Volume fader του πρώτου Deck, αλλά να συνεχίζει να παίζει, και αν το VirtualDJ δεν το ξέρει (πχ δεν είναι MIDI ο μίκτης σου), θα θεωρήσει ότι ξεκίνησε να πάιζει στον αέρα, από τη στίγμή που θα σταματήσει να πάιζει το προηγούμενο Deck.

Ενας άλλος λόγος (που μπορεί να είναι ασχετος εδω) είναι αν έχεις σε κάποιο Deck ενεργοποιήσεις το Line Input, δλδ μια "live" είσοδο, που την καθιστά Master σε κάποιες περιπτώσεις και εμποοδίζει κάποιο άλλο Deck να θεωρηθεί "παιγμένο"
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 1:36 pm
λοιπον χρησιμοποιω αυτον τον καιρο djm pioneer 750mkii και αλλες φορες το mixtour reloop
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 1:43 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Και με ποιο από τους 2 έχεις δει το πρόβλημα ?

Για τον Reloop Mixtour δεν νομίζω να υπάρχει θέμα γιατί είναι MIDI και μάλλον χρησιμοποιείς και ένα Audio Setup με Master & Headphones.

Για τον 750ΜΚΙΙ, έχεις εγκαταστήσει το τελευταίο firmware και τους drivers ? Χρησιμοποιείς το μίκτη σαν MIDI, δλδ όταν κουνας κάποιο Volume fader, το βλέπεις να κουνιέται και στην οθόνη ?
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 1:50 pm
τον 750 σαν midi τον εχω αλλα δεν κουνιενται σωστα τ πραγματα
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 1:51 pm
και επισης το mac μου ειναι mid 2012 και εχω os Sierra
 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 2:19 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dj Mikels wrote :
τον 750 σαν midi τον εχω αλλα δεν κουνιενται σωστα τ πραγματα

Εδω λοιπον ειναι το προβλημα. Δεν κουνιεται τπτ η κουνιουνται με λαθος σειρα? Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες ?

 

Mensajes Tue 12 Jul 22 @ 2:53 pm