Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Denon MC3000 - Page: 2

Esta parte del tópico es antigua y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

djsadimPRO InfinityMember since 2006
DjKikas83 wrote :
Άρα έχουμε και λέμε

...
...
...
-Εκτός από Virtual DJ παίζει και με Serato ITCH που αν και δεν το έχω δοκιμάσει είναι μια δωρεάν επιλογή

Nομίζω πως δεν έρχεται με το Serato ITCH αλλά με το μικρό του αδελφό Serato dj intro!!!!
 

Mensajes Wed 25 Jul 12 @ 5:52 am
PhantomDeejay σε ευχαριστώ για την αναλυτική επεξήγηση :).
djsadim έχεις δίκιο, δικό μου λάθος.


Λοιπόν τι λέτε?

Numark N4 ή Denon MC3000?
 

Mensajes Thu 26 Jul 12 @ 1:23 pm
apopsis eisai sigouros me ti Denon tha exo 50% ekptosi gia to VDJ pro? :)
 

Mensajes Sun 29 Jul 12 @ 9:05 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Nai, i Denon MC3000 exei 50% ekptwsi sto upgrade gia tin Pro Full.
 

Mensajes Sun 29 Jul 12 @ 9:19 am
Ψήνομαι για Denon αλλά αν σας είναι εύκολο ρε παιδιά πείτε μου τι γνώμη σας μεταξύ των δύο controllers που ανέφερα...

 

Mensajes Mon 30 Jul 12 @ 11:18 am
Δεν παίζει και τόσο ρόλο η γνώμη μας. Ο καθένας μας έχει τις ιδιαίτερες προτιμήσεις του για διάφορους λόγους.
Το θέμα είναι ΕΣΥ να αποφασίσεις τι θέλεις και τι σου αρέσει περισσότερο με βάση τα δικά σου κριτήρια...

Και για του λόγου το αληθές:
Προσωπικά μου αρέσει η DENON σαν εταιρεία και την στηρίζω από τότε που αγόρασα το HC4500 (2007 ή 2008)
Επίσης "αντιπαθώ" αρκετά τη Numark καθώς για μένα αποδείχτηκε επανειλημμένα κατώτερη των απαιτήσεων μου...
Οπότε αν σε συμβούλευα εγώ, η συμβουλή μου δεν θα ήταν καθόλου δίκαιη!!! Καταλαβαίνεις το γιατί!

Γι αυτό το λόγο επιμένω οτι ΕΣΥ πρέπει να αποφασίσεις με βάση τα δικά σου κριτήρια...
 

Mensajes Mon 30 Jul 12 @ 11:40 am
Συμφωνώ μαζί σου Phantom αλλά τη γνώμη σας τη θέλω περισσότερο όσο αφορά τη συμβατότητα, την ομαλή λειτουργία και την εύκολη αντιστοίχηση του controller με το VDJ pro. Αν πάρω έναν από τους controllers τότε θα αγοράσω και την πλήρη έκδοση του VDJ.

Η μόνη μου εμπειρία από controllers είναι η παιδική hercules mp3 e2 :) και μερικά λεπτά χρήσης της Denon MC6000 και της Pioneer DDJ-S1.
 

Mensajes Mon 30 Jul 12 @ 2:30 pm
Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, η Denon στην Ευρώπη έρχεται με Traktor άρα δεν θα έχω το σειριακό αριθμό ώστε να πάρω την έκπτωση για το VDJ pro. Σωστός?
 

Mensajes Mon 30 Jul 12 @ 3:53 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An erxetai me Traktor, tote nai den mporeis na exeis tin ekptwsi.
 

Mensajes Mon 30 Jul 12 @ 8:11 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω ακόμα περισσότερο, στα λεφτά αυτά, ίσως να ήθελες να ρίξεις μια ματιά στη Reloop Terminal Mix 4.... Δε γνωρίζω βέβαια τι έκπτωση θα έχεις στο VDJ και γενικότερα χωρίς να είμαι fan της εν λόγω εταιρείας, το συγκεκριμένο controller έχει αποκομίσει πολύ καλές κριτικές!
 

Mensajes Wed 01 Aug 12 @ 4:04 pm
+1 gia thn terminal mix, epipleon nomizw oti an h reloop thn vgalei melontika se master edition me analogiko mikth & eisodous tha exoume thema!
 

Mensajes Wed 01 Aug 12 @ 11:27 pm
Απ'τις αναλύσεις που διάβασα για την Reloop δε λέει ξεκάθαρα αν μπορεί να παίξει με την εξωτερική πηγή όταν κρασάρει το πρόγραμμα ή αν κάνει επανεκκίνηση ο υπολογιστής καθώς δεν παρέχεται εξωτερική τροφοδοσία στο κουτί.

Αν η Numark N4 δεν είχε πλαστική κατασκευή δεν θα έκανα δεύτερη σκέψη, αφού τα έχει σχεδόν όλα.
 

Mensajes Tue 07 Aug 12 @ 10:18 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DjKikas83 wrote :
Α

Αν η Numark N4 δεν είχε πλαστική κατασκευή δεν θα έκανα δεύτερη σκέψη, αφού τα έχει σχεδόν όλα.


eksos apo to spoudaiotero ... enan asio driver ...
 

Mensajes Tue 07 Aug 12 @ 10:45 am
Ωπ, να ακόμα κάτι που δεν διάβασα. apopsis μπορείς σε παρακαλώ να μου τι διαφορά έχουν οι ASIO drivers με τα υπόλοιπα drivers(π.χ τα drivers της κάρτας ήχου της κονσόλας)?
 

Mensajes Thu 09 Aug 12 @ 12:22 pm
Οι ASIO drivers προσφέρουν συνήθως χαμηλότερο latency. Δηλαδή επιτρέπουν στην κονσόλα σου να έχει πιο άμεση απόκριση στις εντολές που της δίνεις.
 

Mensajes Tue 21 Aug 12 @ 1:27 am
Άρα στην ουσία ένας controller που δουλεύει με asio4all θα έχει μεγαλύτερο latency απ'ότι ένας controller που έχει δικό του asio driver. Σωστός?
 

Mensajes Tue 21 Aug 12 @ 6:55 am
Ναι... αν και το θέμα ASIO4ALL είναι τεράστιο για να απαντήσει κάποιος έτσι απλά...
 

Mensajes Tue 21 Aug 12 @ 8:50 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
To asio4all den einai enas pragmatikos asio driver alla enas wrapper / emulator, an oi lekseis mou einai sostes.
Parola auta douleyei kala gia kapoies kartes kai isos kai na einai protimoteros apo enan kako /buggy asio driver.
O typos pou ton grafei kai ton ypostirizei auto einai genius, kai eixa tin eykairia na tou kano kai beta test sta prota bimata tou project otan then htan akoma gnosto.
Omos safos enas kalos asio driver einai protimoteros.

Ennalaktika exoume enan kainourgio typo driver gia xamilo latency apo ta vista kai meta, ousiastika apo win7.., pou einai ensomatomenos sta windows.
WASAPI
To virtualdj hdi kanei xrisi tou wasapi sto vdj7 kai perissotero sto v8 ...
Tha elega pos to wasapi kai to asio4all einai to asio twn ftwxwn (gia low latency), afou kai oi etairies den plironoun gia na grapsoun enan eksidikeumeno asio driver.

Des ena kalo link edo :
http://mark-dot-net.blogspot.gr/2008/06/what-up-with-wasapi.html
 

Mensajes Tue 21 Aug 12 @ 11:49 am
Ενδιαφέρον...άρα με Windows Xp δεν παίζει καλό latency εκτός αν δίνει ο κατασκευαστής του controller asio driver.
 

Mensajes Tue 21 Aug 12 @ 1:21 pm
Γεια σας παιδια.
εχω ενα θεμα μαλλον με την καρτα ηχου (ASIO), οταν παιζουν πχ και τα δυο τα τραγουδια στον αερα και θελω να διορθωσω το beat πχ απο το αριστερο deck με την ροδα ακουγετε ΧΡΑΤΣ ΧΡΟΥΤΣ ? εχω το κοντρολερ της DENON MC3000 και παιζω με virtual dj 7
 

Mensajes Sun 13 Sep 15 @ 2:08 pm
98%