Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Virtual dj in Mac - Page: 7

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Για το ποιο σημείο φορτώνει το κομμάτι όταν ΔΕΝ υπάρχει κανένα hotcue υπήρχε ένα regression bug το οποίο όμως και διορθώθηκε.
Οπότε κάνε update στην τελευταία build.
 

Mensajes Tue 04 Nov 14 @ 1:53 am
tcsoundPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα σας.
καταρχην σας ευχαριστω για τον χρονο σας να μου δωσετε μια απαντηση.
εχω την τελευταια εκδοση του vdj8 και το προβλημα συνεχιζει.
απο την τελευταια φορα που μπηκε στο λαπτοπ μου ο admin της εταιριας, δεν εχω πειραξει τιποτα.
αυτα τα προβληματα τα ξεκινησε μονο του μετα τις τελευταιες ρυθμισεις που εκανε ο admin.
στην αρχη ειχα μονο το προβλημα με το delete favorite folder.
θα επικοινωνησω παλι μαζι του να μπει να το ξαναδει.
ευχαριστω
 

Mensajes Tue 04 Nov 14 @ 4:51 pm
Καταρχήν πες μας ποια build χρησιμοποιείς.
Η τελευταία build είναι η 2028.
Αν έχεις αυτή την build τότε το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι αυτό που σου είπε ο djdaj πιο πάνω.
Άνοιξε τις ρυθμίσεις, πήγαινε στα "Options/Ρυθμίσεις" και άλλαξε το "autocue" σε όποια ρύθμιση σε βολεύει.
 

Mensajes Tue 04 Nov 14 @ 4:56 pm
Για την ιστορια με την ποιοτητα του ηχου, αλλα και με την επιλογη του drag and drop σε mac , οταν το προγραμμα τρεχει σε χαμηλη αναλυση (λογω retina ), να σημειωσω πως με το τελευταιο update 2028.853 ολα διορθωθηκαν ! το προγραμμα τρεχει αψογα.
Μπραβο στο team!
Ασχετο ,αλλα λεω μηπως ηρθε η ωρα το vdj να εχει και τον δικο του buildup controller??!!
 

Mensajes Wed 05 Nov 14 @ 12:51 pm
tcsoundPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα
η εκδοση που εχω ειναι 2028.855
ετσι γραφει πανω στον config.
δεν ξερω και πολλα απο mac. το εχω 2 χρονια αλλα το ανοιγω και παιζω μονο μουσικη και τιποτα αλλο.
αν ηταν windows θα το εφιαχνα αλλα απο osx δεν γνωριζω πολλα πραγματα.
θα επικοινωνησω παλι με τον admin να δουμε τι γινετε.
ευχαριστω ολους σας για τον χρονο σας
 

Mensajes Fri 07 Nov 14 @ 3:29 pm
tcsoundPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα.
εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις και φορματ ολους τους σκληρους μου μπας και δω προκοπη.
μετα λυπης διαπιστωνω οτι εδω και 2 μηνες ταλαιπωριεμαι να βρω μια ακρη με το προγραμμα αλλα τιποτα.
κανει οτι θελει, οταν το θελει
εχω πληρωσει 360 ευρω για ενα προγραμμα που δυστυχως δεν δουλευει.
βγαλανε μια αναβαθμιση που δουλευει αψογα μονο σε windows.
συγνωμη αν γινομαι κακως αλλα εχω αγανακτηση πλεον.
ειναι επιεικως απαραδεκτο ολο αυτο που γινεται.
για το 7 δεν μπορω να πω κουβεντα γιατι ποτε δεν με κρεμασε.
το 8 το ανοιγω και δεν ξερω τι θα προκυψει.
υποψιν οτι δουλευω με pioneer sx.
οποιος νομιζει οτι μπορει να το φιαξει η να μου προτεινει κατι αλλο να κανω, ειμαι στην διαθεση του.
και παλι ζηταω συγνωμη για τα λιγο σκληρα λογια μου αλλα οπως ειπα και πριν εχω κουραστει απο ολο το θεμα.
 

Mensajes Sat 06 Dec 14 @ 3:12 pm
tcsoundPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα.
εχοντας κανει ενα εξονυχιστικο ελεγχο (οσο μου επιτρεπει το συστημα) σημερα και με ποιο καθαρο μυαλο, τα προβληματα που αντιμετωπιζω ειναι τα εξης:

1.χανει cue και καθε φορα σε διαφορετικα κομματια ( αυτο το κανει οταν κρασαρει το προγραμμα).
2.δεν μου διαβαζει φακελους (οχι τους ιδους παντα) που ηδη διαβαζε και πρεπει καθε φορα να δημιουργησω καινουργιο φακελο και να τα μεταφερω εκει για να τα διαβασει.
3.φορτωνοντας το κομματι και ενω εχω cue αποθηκευμενα ξεκιναει απο οπου θελει(οχι απο cue αλλα απο οπου θελει αυτο). αν πατησω παυση και ξανα το cue να ξεκινιση, τοτες ξεκιναει κανονικα. καμια φορα μπορει να χρειαστει να κανω αναζητηση το κομματι για να ξεκοληση.
4.κλεινει το προγραμμα μονο του και δεν ανοιγει παλι. αυτο μου το εκανε ενω εκανα sync 2 κομματιων και το κανει και οταν δουλευω multiplayers. να σημειωθει οτι αυτο το παρουσιασε στις τελευταιες 2-3 αναβαθμισεις. πρωτα δεν το εκανε.

το προβλημα που ειχα με το delete folders (εκλεινε το προγραμμα οταν εκανα διαγραφη-μετακινηση-αντιγραφη) φιαχτηκε με την 2 τελευταιες αναβαθμισεις.
αν βοηθαει τους admin το να κανω καποια καταγραφη σε video ωστε να εχουν εικονα για το τι γινετε, παρακαλω να μου το πουν να το κανω.
εχω κανει ολα τα upgrade σε vdj8 αλλα και σε controller pioneer sx (version 1.0.7 αν και ειχα αυτη την ξαναπερασα)
ο σκληρος ειναι σε fat32 για να μην χρειαζεται καποιο app να τον δει το mac
oλα τα database ειναι βαση του vdj8 και οχι παλαιοτερης εκδοσης
το mac δουλευει με lions τελευταια εκδοση.

το ποιο σοβαρο μου προβλημα ειναι αυτο με το κλεισιμο. δεν μπορω να παιξω πουθενα ετσι και δεν μπορω ουτε να δουλεψω το 7 γιατι πλεον δεν υπαρχουν τα database και πρεπει να το φιαξω απο την αρχη και εκει.
περιμενω νεα σας.
ευχαριστω για τον χρονο σας
 

Mensajes Sun 07 Dec 14 @ 10:18 am
Παιδιά να κάνω κι εγώ μια χαζή απορία... Έχω mixtrack pro2 και Vdj. Πώς μπορώ να ακούσω από ηχεία; Έχω imac και pc. Επειδή έχω μαύρα μεσάνυχτα μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος?
 

Mensajes Sun 07 Dec 14 @ 11:11 am
tcsoundPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα.
εχουμε κανενα νεο σχετικα με τα προβληματα που ανεφερα!!!
περασαν 5 μερες και δεν βλεπω καποια απαντηση.
παρακαλω για καποια ενημερωση απο τουσ διαχιριστες.
ευχαριστω
 

Mensajes Thu 11 Dec 14 @ 4:35 pm
Γενικά εγώ το μόνο που μπορώ να σου συστήσω (σαν προσωρινή λύση) είναι να κάνεις ένα backup την βάση δεδομένων, να την σβήσεις και να δοκιμάσεις απ' την αρχή με καθαρή βάση. Αν τα προβλήματα σου λυθούν με αυτό τον τρόπο μας στέλνεις την βάση δεδομένων να την προωθήσουμε στο development team να δούμε τι φταίει (πιθανών κάποιο corruption που όμως το πρόγραμμα δεν το αντιλαμβάνεται)
 

Mensajes Fri 12 Dec 14 @ 7:39 am
tcsoundPRO InfinityMember since 2007
καλησπερα.
καταρχην σε ευχαριστω για τον χρονο σου να μου απαντησεις.
αν δεις ποιο πανω, θα δεις οτι γραφω οτι εκανα φορματ ολους του σκληρους και διεγραψα ολες τις βασεις δεδομενων και εκανα καινουργιες με βαση το vdj8.
οι σκληροι ηταν σε φορματ ntfs και τους γυρισα σε fat32 κατοπιν συνεννοησεως με καποιον admin.
αυτο το καναμε για να μην χρειαζεται καποιο app ωστε να διαβαζει τους σκληρους το mac και κολλαει πιθανον απο εκει.
τουλαχιστον αυτο με συμβουλεψε το παλικαρι που μπηκε στον υπολογιστη μου απο την εταιρια.
πραγμα και το οποιο επραξα.
δεν με νοιαζει οποιο και προβλημα να εχω αρκει να μην κλειει το προγραμμα.
ως τωρα τα προβληματα που αντιμετωπιζα, οτι και να γινοταν δεν εκλεινε παρα μονο με εναν τροπο τον οποιο τον γνωριζα και δεν το πειραζα.
τωρα δεν ξερω αν ξεκινησω να παιζω ποτε θα κλεισει και τι θα κανει το προγραμμα.
η ποιο ιθανον λυση για να μπορεσω να δουλεψω, απο οτι βλεπω βεβαια, θα ειναι να προχωρησω στην πωληση του mac και να παρω ενα λαπτοπ με windows.
πληροφοριακα σε ενα λαπτοπ που το δοκιμασαμε με windows, οτι και να κανεις και οσο και να το ζορισεις με τους ιδιους σκληρους, δεν κανει το παραμικρο.
αν εχετε καποια αλλη ιδεα η καποιο νεο, παρακαλω ενημερωστεμε.
ευχαριστω
 

Mensajes Fri 12 Dec 14 @ 5:08 pm
tcsound wrote :
καλησπερα.
καταρχην σε ευχαριστω για τον χρονο σου να μου απαντησεις.
αν δεις ποιο πανω, θα δεις οτι γραφω οτι εκανα φορματ ολους του σκληρους και διεγραψα ολες τις βασεις δεδομενων και εκανα καινουργιες με βαση το vdj8.
οι σκληροι ηταν σε φορματ ntfs και τους γυρισα σε fat32 κατοπιν συνεννοησεως με καποιον admin.
αυτο το καναμε για να μην χρειαζεται καποιο app ωστε να διαβαζει τους σκληρους το mac και κολλαει πιθανον απο εκει.
τουλαχιστον αυτο με συμβουλεψε το παλικαρι που μπηκε στον υπολογιστη μου απο την εταιρια.
πραγμα και το οποιο επραξα.
δεν με νοιαζει οποιο και προβλημα να εχω αρκει να μην κλειει το προγραμμα.
ως τωρα τα προβληματα που αντιμετωπιζα, οτι και να γινοταν δεν εκλεινε παρα μονο με εναν τροπο τον οποιο τον γνωριζα και δεν το πειραζα.
τωρα δεν ξερω αν ξεκινησω να παιζω ποτε θα κλεισει και τι θα κανει το προγραμμα.
η ποιο ιθανον λυση για να μπορεσω να δουλεψω, απο οτι βλεπω βεβαια, θα ειναι να προχωρησω στην πωληση του mac και να παρω ενα λαπτοπ με windows.
πληροφοριακα σε ενα λαπτοπ που το δοκιμασαμε με windows, οτι και να κανεις και οσο και να το ζορισεις με τους ιδιους σκληρους, δεν κανει το παραμικρο.
αν εχετε καποια αλλη ιδεα η καποιο νεο, παρακαλω ενημερωστεμε.
ευχαριστω


 

Mensajes Sat 13 Dec 14 @ 2:02 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)