Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: pioneer ddj ego v

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

καλημερα,καλησπερα,καληνυχτα αναλογα την ωρα που το διαβαζετε.θελω να παρω την pioneer ergo v...
1]εσεις τι λετε ειναι καλη κονσολα;
2]ποσα ηχεια μπορω να ''κρεμασω'' πανω της ΑΥΤΟΕΝΙΣΧΥΟΜΕΝΑ;
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 8:22 am
Αυτοενισχυόμενα;;; Πόσα θες να συνδέσεις;;; 20 είναι καλά;;;
Σε κάθε περίπτωση πάντως θα χρειαστείς και 2 D.I. Βοχ αν θες να συνδέσεις ΣΩΣΤΑ τα ηχεία με την κονσόλα.

Τώρα αν η κονσόλα είναι "καλή" είναι υποκειμενικό. Εξαρτάται από το τι ακριβώς θες να κάνεις μ' αυτή.
Πάντως σαν ποιότητα κατασκευής και από άποψη αντοχής ΝΑΙ είναι καλή!
Και έχει και πολύ καλούς ASIO Drivers.
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 8:27 am
βασικα ειμαι εραστιτεχνικα dj και θελω μεχρι 4 ηχεια να βαζω σε παρτακια με αυτοενισχυομενα.μπορω; αυτο θελω να ξερω!
[την αλλη ερωτηση φιλε μου την καλυψες πληρως ευχαριστω πολυ]
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 8:33 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
πολυ πλαστικουρα.... ειναι ομως
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 8:34 am
οκ αλλα μπορω να βαλω 4 αυτοενισχυομενα ηχεια πανο στην κονσολα???
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 8:59 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Mporeis na baleis kai 40.
Auto den exei sxesi.
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 9:10 am
α ενταξη ευχαριστω πολυ
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 9:26 am
παιδια συγνωμη επειδη ειμαι 14 χρονων και δεν ξερω και πολλα [συγχωρεστε με αν αυτο που θα πω ειναι βλακειια]αφου εχει 2 εξοδους για αυτοενισχυομενα ηχει πως θα βαλω 40 ηχεια οπως λετε παραπανω?
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 2:12 pm
djppkHome userMember since 2008
Στα αυτοενισχυόμενα ηχεία υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσεις σε "σειρά" τα ηχεία μεταξύ τους χωρίς να κινδυνεύεις να τα κάψεις αφου έχουν δικό τους ενισχυτή το καθένα...
Αν κοιτάξεις ένα αυτοενισχυόμενο ηχείο απο την πίσω πλευρά (ή όπου έχει τις συνδέσεις), εκτός απο τα ρυθμιστικά (ένταση, equalizer) και την είσοδο (Line IN) θα δεις και μια άλλη υποδοχή Line OUT (έξοδος) αυτή τη φορά, απο την οποία παίρνεις σήμα και το οδηγείς στο Line IN του επόμενου ηχείου κ.ο.κ
Έτσι με αυτη τη λογική μπορείς να συνδέσεις όσα ηχεία θές.
ΠΡΟΣΟΧΗ όμως γιατι το "όσα θές" είναι πλασματικό, όσα περισσότερα ηχεία συνδέεις τοσο εξασθενεί το σήμα σου,
άρα στην περίπτωση με τα υποτιθέμενα 40 ηχεία αν όλα ήταν σε σειρά η ποιότητα, πιστότητα, ένταση κτλ του ήχου που θα έβγαζε το πρώτο ηχείο δεν θα έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τα αντίστοιχα του τελευταίου της σειράς (ακόμα και αν ήταν όλα ίδια τα ηχεία)!!!

Υ.Γ: Μπορεί να έχω αναφέρει κάτι λάθος, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, περίμενε να στο επιβεβαιώσουν και άλλοι πιο έμπειροι!!!

Φιλικά Θάνος.
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 5:12 pm
Όσοι λόγω ηλικίας ή απειρίας δεν ξέρετε τα βασικά, μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στο www.noiz.gr
Εκεί θα βρείτε πολλά ;-) Είναι λίγο αφιλόξενοι, αλλά έχει μπολικα άρθρα σχετικά με τον ήχο και τα ηλεκτρονικά.

Μετά επανέρχεστε εδώ για θέματα DJing ;)

Καλές αναζητήσεις!
 

Mensajes Fri 22 Mar 13 @ 5:49 pm
χιλια ευχαριστω παιδια ;) με βοηθησατε πολυ
 

Mensajes Sat 23 Mar 13 @ 12:44 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)