Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Pioneer XDJ-R1 - Page: 4

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

djjemPRO InfinityMember since 2006
κανονικα παιζουν τα faders σε μενα.
 

Mensajes Sun 20 Jul 14 @ 6:43 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Γενικά υπάρχουν θέματα με τα faders της XDJ-R1. Μου είπαν ότι και να τα αλλάξω στον δικό μου controller δεν είναι σίγουρο ότι το τρεμούλιασμα δε θα συνεχιστεί. Δείτε τα videos και πείτε μου αν σε σας λειτουργεί διαφορετικά. Στο πρώτο δείτε πως τρεμοπαίζουν (όταν κυλούν, όχι όταν σταματάει η κύλιση) τα volume faders και πως κυλούν ομαλά τα pitch faders στην XDJ-R1. Στο δεύτερο video με άλλον controller όλα κυλούν ομαλότατα (όπως και σε άλλα controllers που δοκίμασα).

https://www.youtube.com/watch?v=imwUBPZn-kg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=75AuX8QrzKM&feature=youtu.be

Υπ'οψιν ότι στην XDJ-R1 γίνεται κάποιες στιγμές αρκετά πιο έντονο το τρεμούλιασμα.
 

Mensajes Sat 26 Jul 14 @ 6:12 am
djjemPRO InfinityMember since 2006
μετα τα ποστ που εγραψα παραπανω,
και δεν μου επαιζαν οι asio και γενικα ειχα προβληματα με τον ηχο,
μου εκανε μονο του το vdj αναβαθμιση του προγραμματος και ως εκ θαυματος
παιζουν ολα μια χαρα και με asio, (στο ενα λαπτοπ, γιατι στο αλλο ακομα δεν εχω κανει την συνδεση
για να δω εαν εφτιαξε.)
οποτε να συμπερανω οτι ειναι θεμα του vdj και οχι της κονσολας.
 

Mensajes Wed 30 Jul 14 @ 4:24 am
djjemPRO InfinityMember since 2006
DrJekyl wrote :
Γενικά υπάρχουν θέματα με τα faders της XDJ-R1. Μου είπαν ότι και να τα αλλάξω στον δικό μου controller δεν είναι σίγουρο ότι το τρεμούλιασμα δε θα συνεχιστεί. Δείτε τα videos και πείτε μου αν σε σας λειτουργεί διαφορετικά. Στο πρώτο δείτε πως τρεμοπαίζουν (όταν κυλούν, όχι όταν σταματάει η κύλιση) τα volume faders και πως κυλούν ομαλά τα pitch faders στην XDJ-R1. Στο δεύτερο video με άλλον controller όλα κυλούν ομαλότατα (όπως και σε άλλα controllers που δοκίμασα).

https://www.youtube.com/watch?v=imwUBPZn-kg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=75AuX8QrzKM&feature=youtu.be

Υπ'οψιν ότι στην XDJ-R1 γίνεται κάποιες στιγμές αρκετά πιο έντονο το τρεμούλιασμα.


εγω δεν εχω θεμα με τα faders φιλε, ολα μου λειτουργουν κανονικα εκτος απο το σκιν που εχω βαλει που ειναι για την εκδοση 7+ και εχει καποιες ατελειες ως προς την 8.
ελπιζω καποια στιγμη καποιος που ασχολειται με τα σκιν να φτιαξει και για την 8 για την R1.

 

Mensajes Wed 06 Aug 14 @ 1:46 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
'Αρα είναι σίγουρα θέμα hardware! Ας ελπίσουμε ότι με την αλλαγή στα ποτενσιόμετρα να είναι όλα εντάξει και να μη είναι πιο εσωτερικό το πρόβλημα..!!
 

Mensajes Wed 06 Aug 14 @ 9:40 am
DrJekyl wrote :


Στην αρχή είχα κι εγώ κάποια θεματάκια σε ένα από τα laptops που χρησιμοποιώ (συγκεκριμένα σε ένα mac book pro αλλά σε περιβάλλον Windows με bootcamp), και είχα την εντύπωση ότι το πρόβλημα είχε να κάνει με τα USB 3 που έχει, μιας και αυτά συχνά πυκνά δημιουργούν προβλήματα. Από όταν όμως απενεργοποίησα την επιλεκτική αναστολή λειτουργίας usb (πίνακας ελέγχου>επιλογές παροχής ενέργειας>αλλαγή ρυθμίσεων σχεδίου>αλλαγή ρυθμίσεων παροχής ενέργειας για προχωρημένους>ρυθμίσεις usb>ρύθμιση επιλεκτικής αναστολής λειτουργίας usb>ρύθμιση ''Απενεργοποιημένο'') δεν ξαναείχα ποτέ πρόβλημα μέχρι σήμερα (παίζω από το Καλοκαίρι και για πάνω από 8 ώρες σχεδόν καθημερινά).


καλησπερα.....να ρωτησω κατι?
σε περιβαλον mac γινεται αυτο?

 

Mensajes Fri 15 Aug 14 @ 2:05 pm
καλησπερα !! θα ηθελα να ρωτησω κατι απλο που δεν μπορω να κανω !! θελω να βαλω στο πληκτρο echo της κονσολας pioneer xdjr1 το echo! δηλαδη να παταω το κουμπι και να βγαζει echo !!!??
 

Mensajes Tue 21 Apr 15 @ 12:22 pm
Η εντολή που πρέπει να βάλεις στο κουμπί είναι
effect 'echo' active
 

Mensajes Wed 22 Apr 15 @ 3:37 am
xdeeproPRO InfinityMember since 2010
den ksero an sas fanei trello alla den mporo na vro mia epilogh sto vdj 8 oste na vlepo stin lista me ta tragoudia mou
mono ta bpm ta kleidia kai to filename.
sto vdj 7 itan paneukolo alla me to 8 exo saltarei.
uparxei kapoios tropos na diokso to artist-kalitexnhs-remix-diarkeia apo tin lista?
xrisimopoio mac ekdosi.
 

Mensajes Thu 23 Apr 15 @ 5:38 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
An kaneis deksi-klik (sto Mac einai kapws alloiws, nomizw CTRL+click) panw se opoiodipote header (epikefalida) tou Browser, tha sou vgalei mia lista me ta diatheseima pedia. Ekei tha epilekseis opoia theleis na velepeis.
 

Mensajes Thu 23 Apr 15 @ 6:46 pm
CDM+Click ή tap με δύο δάχτυλα στο mousepad για Macbook / Macbook PRO
 

Mensajes Sat 25 Apr 15 @ 6:54 am
kalispera k apo emena edw kai enan mina exw agorasei tin r1 kai thelw na tin sundesw me to laptop. bazw ta drivers kanw egkatastasi to rekordbox pou sto dinei mesa sto cd kai den exw elegxo apo to controller mono akougetai o ixos apo tin ejodo. episis exw dokimasei me to virtual dj 7.4.7 home free alla pali to idio mono otan ebala to virtual dj 8 epaikse gia deka lepta kai meta mou ebgale ena mnm pu elege oti prepei na agorasw to product pou kanei kapou 135 dolaria .. mipws jeretai ti paizei?
 

Mensajes Thu 07 Apr 16 @ 1:12 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)