Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Mapping - Page: 1

Esta parte del tópico es antigua y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Μπορει καποιος βα με βοηθησει στο πως να κανω mapping ενα κουμπι ετσι ωστε οταν το παταω και ξεκινανε να παιζουν και τα δυο deck ταυτοχρονα
 

Mensajes Mon 15 Jul 13 @ 1:38 pm
Πας στο controllers στα setting, πατάς learn και το κουμπί που θέλεις να κάνεις map και μετά γράφεις Deck 1 play & Deck 2 play. Τοσο απλό ;)
 

Mensajes Mon 15 Jul 13 @ 5:37 pm
Αν σου πω οτι ειχα δοκιμασει την ιδια εντολη με and αναμεσα καμια 10αρια φορες τι 8α μου πεις. Ευχαριστω παντως.
 

Mensajes Tue 16 Jul 13 @ 7:16 am
επισης γινεται να "μαπαρουμε" κουμπια στο πληκτρολογιο ωστε να παιζει συγκεκριμενα effect?
Τι εντολη πρεπει να δωσουμε στο F1 πχ για να ενεργοποιει το flanged loop out?
 

Mensajes Wed 09 Apr 14 @ 9:35 am
effect 'flanger' active
 

Mensajes Wed 09 Apr 14 @ 10:11 am
Γιωργο εισαι αρχηγος! ευχαριστω πολυ.... τοσο ευκολο και παλευω τοσο καιρο....
Δεν εβαζα τα ' ' εγω.....
 

Mensajes Wed 09 Apr 14 @ 11:05 am
:)
 

Mensajes Wed 09 Apr 14 @ 11:26 am
Γιωργο καλησπερα, πηρα την sx και εβαλα τον mapper που εχεις φτιαξει. Θα ηθελα να μου πεις εαν γινεται στα 3 κουμπια Effects select να βαλω συγκεκριμενα effect και αναλογα με το ποιο deck εχω ενεργο (1ή2 και 3ή4) να ενεργοποιουνται. Σε ευχαριστω πολυ
 

Mensajes Tue 15 Apr 14 @ 12:50 pm
Γίνεται...

Επειδή είναι αρκετό το mapping που πρέπει να αλλάξει θα σου στείλω e-mail
 

Mensajes Tue 15 Apr 14 @ 1:23 pm
Ακυρο! Το βρηκαααα!
 

Mensajes Tue 15 Apr 14 @ 1:32 pm
Λοιπον νομιζω τα καταφερα, δειχνει να δουλευει μια χαρα με τα effect. Ελπιζω αυτη η παρεμβολη μου να μην εχει επηρεασει κατι αλλο και να βγει πανω στη δουλεια. Πηγα στο Fx_2_on_1 και εβαλα deck right effect 'flanger' active και αντιστοιχα και στα υπολοιπα....
πιστευω να ειναι σωστο
 

Mensajes Tue 15 Apr 14 @ 1:40 pm
Χριστος ανεστη σε ολους! Χρονια πολλα. Τελικα εχω στησει το mapper συμφωνα με τις αναγκες μου και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος μεχρι τωρα με την sx αφου εχει παρα πολλες επιλογες σε κουμπια. Στο μονο που εχω κολησει και θα ηθελα λιγο βοηθεια ειναι ποια εντολη να βαλω ωστε οταν παταω shift και γυριζω το filter να αλλαζει το key.
 

Mensajes Mon 21 Apr 14 @ 5:38 am
Τελικα τα πιο δυσκολα πραγματα ειναι τα πιο απλα.... Παιδευομουν τρεις μερες και τελικα η εντολη ειναι μια λεξη
Key! Τοσο απλο!
 

Mensajes Wed 23 Apr 14 @ 7:46 am
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!ΜΟΛΙΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ VESTAX VCI-400 KAI ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ MAPPING,ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΤΑ JOGS NA ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ MAPPING OFFICIAL NA ΜΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΙΑΙΞΩ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ.ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΟΛΑ ΤΑ CUE ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ PLAY KAI TA YPOLOIPA ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΑΩ...ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ..
 

Mensajes Tue 29 Apr 14 @ 1:15 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ti ennoeis akrivws me to "den se afinei" ? Ti akrivws theleis na kanoun ta panw koumpia ?

PS. Min grafeis me kefalaia !!!
 

Mensajes Tue 29 Apr 14 @ 1:52 pm
Καλησπερα και παλι. Γιωργο εχω κολλησει ασχημα και θελω τη βοηθεια σου (ή οποιος αλλος ξερει)
Θελω να κανω mapp 8 κουμπια ωστε οταν παταω το πρωτο πχ να παιζει το hot_cue 4 σε key κανονικα και πατωντας το δευτερο να ξαναπαιζει το hot cue σε key +1 κοκ. Ελπιζω να εγινα κατανοητος
 

Mensajes Wed 30 Apr 14 @ 2:28 pm
key +1 & hot_cue 4. Αν δεν βάλεις το 4 θα παίξει το τελευταίο cue που έχει παίξει. Αν δεν έχει παίξει άλλο hot_xue πιο πριν θα πάει κάνει hot_cue 1. Το "+1" μπορείς να το κάνεις ότι θέλεις αλλά οι επιλογές είναι διακριτές!
 

Mensajes Wed 30 Apr 14 @ 4:07 pm
Αχιλλεα εισαι πρωτος! Σε ευχαριστω πολυ!
 

Mensajes Thu 01 May 14 @ 12:48 pm
Καλησπερα παιδια, δεν βρισκω το onnit στο mapper της ddj-sx. Θελω να αλλαξω την προεπιλογη του multifx γιατι καθε φορα που το ανοιγω πρεπει να παταω shift-fx4. Ανοιξα και τον mapper με word αλλα παλι δεν το βρηκα
 

Mensajes Fri 30 May 14 @ 4:52 pm
Στην SX από προεπιλογή δεν υπάρχει κάτι γραμμένο στο oninit γι αυτό και δεν το βλέπεις.
Πρόσθεσε χειροκίνητα μια εγγραφή στο τέλος του mapper όπως θα έκανες για ένα πλήκτρο και διάλεξε το oninit από την λίστα με τα διαθέσιμα κουμπιά
 

Mensajes Fri 30 May 14 @ 11:27 pm
48%