Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Virtual Dj 8 pro laptop-pc

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπέρα,
Έχω έναν προβληματισμό και ζητώ τη βοήθειά σας.Έχω μια κονσόλα pioneer ddj ergo-v με το virtual dj LE,θέλω να την αναβαθμίσω στην 8 pro έκδοση (online βέβαια όπως προβλέπεται και επι πληρωμή),το θέμα είναι ότι θα μπορώ να τη χρησιμοποιώ και στο laptop που έχω αλλά και στο pc μου???Δηλαδή με το ένα serial μπορώ να το έχω και στα δύο???Αν ναι,υπάρχουν κάποια βήματα για να το ενεργοποιήσω και στα δύο...???Είμαι ένα βήμα πριν το αγοράσω αλλά θέλω να είμαι σίγουρος γι'αυτό....
Ευχαριστώ πολύ
 

Mensajes Sun 18 Jan 15 @ 4:07 pm
Το VirtualDj 8 δεν χρησιμοποιεί serial number
Αντίθετα χρειάζεται μόνο να κάνεις log in στο πρόγραμμα με το username και το password που έχεις εδώ.
Μπορείς να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα σε όσους υπολογιστές θέλεις αλλά μόνο 2 μπορούν να κάνουν log in ταυτόχρονα.
Αν κανείς log in σε τρίτο υπολογιστή τότε ο πρώτος υπολογιστής θα ξαναχρειαστεί log in την επόμενη φορά που θα τον χρησιμοποιήσεις.
Ελπίζω να σε βοήθησα !
 

Mensajes Sun 18 Jan 15 @ 5:23 pm
Ευχαριστώ πολύ #phantom,αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω με κάλυψες πλήρως ;)
 

Mensajes Sun 18 Jan 15 @ 5:41 pm
Καλησπέρα και πάλι....Με βάση αυτά που είπαμε πιο πάνω έκανα μια δοκιμή αλλά υπάρχει πρόβλημα.Κατ'αρχάς έχω ένα pc,ένα laptop και πήρα και ένα mac.Έχω κατεβάσει το virtual dj 8 τη δοκιμαστική έκδοση που δίνετε free και την έχω περάσει στο pc και στο mac.Έκανα log in με τα στοιχεία μου για πρώτη φορά από το mac και στο pc δεν μπορώ να κάνω log in με τίποτα και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα: Πού οφείλεται αυτό το πρόβλημα??Επειδή θέλω να το αγοράσω δεν θέλω να αντιμετωπίσω κάποιο παρόμοιο πρόβλημα και θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα μπορώ να μπαίνω και από το pc και από το laptop και το mac.Ευχαριστώ πολύ
 

Mensajes Thu 16 Apr 15 @ 1:17 pm
Μήπως (χωρίς παρεξήγηση) δοκίμασες κάποια στιγμή να εγκαταστήσεις κάποια "πειραγμένη" έκδοση;;;

Δοκίμασε να τρέξεις αυτό http://www.virtualdj.com/plugins/index.html?addonid=80191 και ξαναπροσπάθησε...
 

Mensajes Fri 17 Apr 15 @ 12:34 am
Phantom η έκδοση που έχω κατεβάσει του V8 είναι από αυτό εδώ το site,δεν υπήρχε λόγος να το βρω σπασμένο το πρόγραμμα γιατί μου αρκούσε που το δοκίμασα στη free version και θέλω να το αγοράσω.Το είχα δοκιμάσει και πιο παλιά όταν είχα πάρει την κονσόλα μου στην 7 version και LE edition βέβαια.Έχω ήδη απεγκαταστήσει την 7 version,κατέβασα από εδώ το V8 και στο mac βέβαια.....έκανα sign in από το mac πρώτα με το προφίλ μου και μπήκα κανονικά,μετά πάω απ'το pc να μπω και μου έβγαζε αυτό το μήνυμα και δεν μπορούσα να μπώ.Έτρεξα to add on που μου είπες αλλά ακόμα τίποτα.Μετά έσβησα το πρόγραμμα και το ξαναεγκατέστησα,ξαναέτρεξα το add on και πάλι τίποτα.Κάθε σου πληροφορία είναι σημαντική....θα χαρώ πολύ αν βρούμε μια λύση.Ευχαριστώ πολύ..!! ;)
 

Mensajes Fri 17 Apr 15 @ 2:48 pm
Κάτι εμποδίζει το virtualdj να συνδεθεί στο internet
Κοίτα και τις ρυθμίσεις του firewall των windows και καλού κακού δοκίμασε ακόμα και να κλείσεις προσωρινά το firewall και το antivirus
 

Mensajes Sat 18 Apr 15 @ 7:22 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Loipon, as paroume ta pragmata me ti seira, gaiti kai alloi mporei na antimetwpisoun paromoio provlima..

1. Den exoun oles oi konsoles version 8 LE. Kapoies exoun mono ver 7. H Ergo prosferei kai tis 2.

2. Aneksartita me to ti LE versions prosferei kathe konsola, prepei na xrisimopoieite auto to link ... http://virtualdj.com/le Ekei vazete to serial number (keycode) tis LE version kai tha sas dwsei links me oles tis diathesimes versions tis sygkekrimenis konsolas.

3. O installer pou tha parete apo to parapanw link DEN einai idios me auton tis Home (Free) ekdosis pou yparxei edw.. http://www.virtualdj.com/download/index.html
Ara an exeis egkatastisei to VirtualDJ apo auto to link, tote den tha sou doulepsei. Xreiazesai ton installer apo to 1.

4. O installer tis LE version egkathista ena .dat arxeio sto VirtualDJ/Devices folder pou ousiastika einai i "tautotita" tis LE (periexei to LE skin klp)

5. Otan trekseis gia prwti fora tin LE, logika tha prepei na sou anoiksei ena parathyro na peraseis to Keycode (serial). An exeis idi treksei tin Version 8, exeis kanei login klp), tote mporeis na ton peraseis apo to COnfig->LICENSES (Adeies), patwntas to "Enter Keycode" koumpi,

6. Simantiko. Meta to perasma tou keycode, kai afou vevaiwtheis oti i adeia (LE) einai pleon perasmani, kai stin deixnei sto koutaki Licenses, prepei (an den einai idi epilegmeni), na epilekseis to LE mode , sto katw deksi meros tis kartelas LICENSES, kati pou den to vlepw sto screenshot paparanw, alla epeidi einai kalymeno me to allo parathryo, mporei na kanw lathos.

An gia opoiondipote logo eksakoloutheis na exei provlima, pas sto Support ..... http://www.virtualdj.com/contact/index.html
 

Mensajes Sat 18 Apr 15 @ 10:14 am
Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες...θα ακολουθήσω τις οδηγίες σας και ελπίζω να βγάλω άκρη :)
 

Mensajes Sat 18 Apr 15 @ 11:43 am
Τελικά βρέθηκε η λύση....όντως ήταν το firewall που το εμπόδιζε να συνδεθεί!!Ευχαριστώ ;)
 

Mensajes Mon 20 Apr 15 @ 9:26 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)