Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: σχετικα με τα Windows 10

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

σε αγορα υπολογιστη εχει τα Windows 10 τι γνωμη σας αν υπαρχει προβλημα με το virtual 8 υπαρχει μια γνωμη οτι δεν παιζουν καλα εχω στο παλιο υπολογιστη τα Wiindows 7ποια η γνωμη σας ευχαριστω
 

Mensajes Wed 07 Dec 16 @ 4:00 pm
Καλησπέρα. Εδώ και 8 μήνες έχω περάσει στα 10 όλα καλά.
 

Mensajes Wed 07 Dec 16 @ 5:46 pm
σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω και εγω
 

Mensajes Wed 07 Dec 16 @ 8:39 pm
Αν και δουλευουν καλά τα 10 και μάλιστα είναι πιο ελαφριά από τα 7 (σχεδόν σαν τα XP), ωστόσο όλοι μας έχουμε τραγικές ιστορίες να διηγηθούμε με τα auto update του. Παίζεις, είσαι online και αυτό ξεκινά και κατεβάζει, επειδή έτσι του κάπνισε ή το καθυστέρησες παραπάνω από ό,τι θα "έπρεπε". Λαγκάρει το σύμπαν, ο σκληρός, η CPU στα κόκκινα, αν έχεις παλιό laptop μπορεί να σου πετάξει και καμιά γαλάζια οθονούλα. Αν έχεις αφήσει και στις ρυθμίσεις να κάνει update και κάρτες γραφικών κλπ, εκεί να δεις: Να παίζουν όλα και ξαφνικά "τσουπ" σβήνει η οθόνη (το virtualdj σκυλί βέβαια, εκεί, παίζει, δεν καταλαβαίνει τίποτα), γιατί σου έκανε λέει update την κάρτα γραφικών.
Σε αφορίζει η εκκλησία από αυτά που ακούει η Microsoft και όλο της το σόϊ εκείνη την ώρα. Φονιάς γίνεσαι.
Λύση να τα μπλοκάρεις όλα, προσωπικά δεν γνωρίζω. Αν ξέρει κάποιος να μου προτείνει λύση να μην κάνει update στον αιώνα του άπαντα το laptop μου (αλλά να έχω net ανοικτό φυσικά), ας το κάνει. Υπό αυτές τις συνθήκες όμως φίλε,ειλικρινά στο λέω, και με λύπη (γιατί το λογισμικό είναι άψογο, ανασταίνει πραγματικά το laptop σου σε σχέση με τα 7/8.1 κλπ), μακριά και αγαπημένα!
 

Mensajes Wed 07 Dec 16 @ 11:21 pm
Δηλαδη το συμπερασμα μου εκανες τη καρδια περιβολη τωρα να βαλω τα 7 καιας ειναι σπασμενα που τα εχω δουλεύψει απμως τα 10 επειδη ειναι καινουργος υπολογιστης και γνησια ελεγα οτι θα ηταν καλυτερα αλλααν ειναι να πλεξω σε περιπετεις ο λαιος ειναι αλιως οπως λεγαμε σε ευχαριστω
 

Mensajes Thu 08 Dec 16 @ 5:19 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Mensajes Thu 08 Dec 16 @ 7:18 am
Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα updates, αλλά ποτέ δεν χρησιμοποιούσα και υπολογιστή που η CPU θα χτύπαγε κόκκινο μόνο και μόνο επειδή θα κατέβαζε 5 αρχεία από το internet.
Τι θέλω να πω: Λίγη προσοχή θέλει και 2-3 αλλαγές στις ρυθμίσεις. Ναι ο υπολογιστής μου μπορεί να κατεβάσει updates την ώρα που δουλεύω αλλά αυτό δεν επηρεάζει τις επιδόσεις καθόλου. ΟΧΙ δεν κάνει αυτόματα εγκατάσταση των ενημερώσεων. Μια ρύθμιση είναι, την αλλάζεις και ο υπολογιστής σε ρωτάει πότε να την κάνει. Έχω ορίσει σαν ώρες λειτουργίας του laptop το διάστημα 8 το βράδυ με 8 το πρωί. Αν ορίσεις ώρες λειτουργίας τότε τα Windows ΠΟΤΕ δεν θα κάνουν εγκατάσταση από μόνα τους μέσα σ' αυτές τις ώρες. Τέλος όποτε βλέπω στο κέντρο ενημερώσεων οτι υπάρχουν έτοιμες ενημερώσεις για εγκατάσταση φροντίζω να τις κάνω. Συνήθως μόλις τελειώσω τη δουλειά, επιτόπου στο μαγαζί. Δεν τις αφήνω να τις κάνω σπίτι που μπορεί να ξεχαστώ ή να βαρεθώ και έτσι να μαζέψω ενημερώσεις ενός μήνα...

Γενικά η λύση ΔΕΝ είναι να πάμε προς τα πίσω. Ναι, τα λάτρευα τα Windows 7 όπως λάτρευα και τα Windows 2000. Έχουμε όμως 2016 και σε λίγο 2017. Αν θεωρείς οτι σε ένα χώρο που οι εξελίξεις τρέχουν με αστρονομικές ταχύτητες πως σε καλύπτει ένα λειτουργικό που η τεχνολογία του είναι 8 χρονών, τότε οκ. Αλλά σε καμία περίπτωση ένας μοντέρνος υπολογιστής δεν μπορεί να αποδώσει το ίδιο με ένα παλιό λειτουργικό σε σχέση με ένα καινούργιο όταν το ζητούμενο είναι οι επιδόσεις του.
 

Mensajes Thu 08 Dec 16 @ 7:31 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)