Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: VirtualDj folder από OS X σε Windows

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

djnet71PRO InfinityMember since 2007
Παίδες καλησπέρα χρόνια πολλά & καλή χρονιά!
Παίζω με Macbook σε Sierra και σε Lenovo laptop windows έχω όλη την μουσική μου ως back up (just in case!)
Ότι καινούριο από μουσική το περνάω και στα 2 ''εργαλεία''!Για να μην κάνω όμως διπλή δουλειά με την καταχώρηση τραγουδιών σε virtual folders,το κάνω αρχικά στο macbook και έπειτα κάνω copy paste ton φάκελο virtulaDj από τον δίσκο με την μουσική του macbook στον δίσκο με την μουσική του Lenovo!
Είναι όντως 100% συμβατό το αρχείο που δημιουργείται στο Mac για να παίξει και στο Lenovo(windows)?Απ'ότι έχω ψιλοπαρατηρήσει δεν μεταφέρει σωστά την στήλη FIRST SEEN(την οποία χρησιμοποιώ για να θυμάμαι τι καινούριο ''πετάω' μέσα).
Είναι όντως η σωστή διαδικασία ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Ευχαριστώ
 

Mensajes Sun 08 Jan 17 @ 12:28 pm
Τα Virtual Folders ΔΕΝ μεταφέρουν πληροφορίες. Μεταφέρουν μόνο το "ποια" αρχεία ανήκουν στο Virtual Folder. Επομένως αν οι βάσεις των δύο υπολογιστών έχουν διαφορετικές πληροφορίες (όπως διαφορετική μέρα ή/και ώρα first seen για κάθε σύστημα) τότε είναι λογικό να βλέπεις και διαφορές στα δεδομένα των τραγουδιών.
 

Mensajes Mon 09 Jan 17 @ 8:26 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Τα Virtual Folders ΔΕΝ μεταφέρουν πληροφορίες. Μεταφέρουν μόνο το "ποια" αρχεία ανήκουν στο Virtual Folder. Επομένως αν οι βάσεις των δύο υπολογιστών έχουν διαφορετικές πληροφορίες (όπως διαφορετική μέρα ή/και ώρα first seen για κάθε σύστημα) τότε είναι λογικό να βλέπεις και διαφορές στα δεδομένα των τραγουδιών.


Αφού όμως κάνω copy paste όλον τον φάκελο virtualdj που είναι μέσα και το αρχείο database δεν θα έπρεπε να είναι όλα ίδια?
όχι ότι μου είναι ιδιαίτερο πρόβλημα η μη σωστή ένδειξη του first seen αλλά περισσότερο με καίει αν ότι δημιουργείται στον φάκελο virtualdj από το mac να διαβάζεται στο περιβάλλον windows.
Μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποια μη συμβατότητα απλά ρωτάω εδώ τους έμπειρους για να είμαι σίγουρος ότι κάνω την σωστή διαδικασία

Ευχαριστώ
 

Mensajes Mon 09 Jan 17 @ 2:57 pm
Με μπέρδεψες... :P

Τελικά ΤΙ μεταφέρεις και πως;
 

Mensajes Mon 09 Jan 17 @ 6:38 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Με μπέρδεψες... :P

Τελικά ΤΙ μεταφέρεις και πως;


Sorry!γιατί όμως?
όλο τον φάκελο virtualdj....εκεί μέσα δεν είναι η database και οι virtualfolders?
 

Mensajes Tue 10 Jan 17 @ 6:01 am
Από που τον μεταφέρεις που;
Από κάποιον εξωτερικό δίσκο σε κάποιον άλλο;
Από τα Documents του MAC στα Documents του PC ?
 

Mensajes Tue 10 Jan 17 @ 7:28 am
djnet71PRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Από που τον μεταφέρεις που;
Από κάποιον εξωτερικό δίσκο σε κάποιον άλλο;
Από τα Documents του MAC στα Documents του PC ?



Με συγχωρείς,,,θέλεις το route...

Από εξωτερικό δίσκο που έχω όλη την μουσική μου φορμαρισμένος για OS X περιβάλλον(ο οποίος κουμπώνει στο mac)σε usb στικάκι φορμαρισμένo για windows (το οποίο και αυτό το κουμπώνω στο mac για το copy paste του φακέλου virtualfolder).Στη συνέχεια κουμπώνω το usb στικάκι στο laptop με τα windows και στον εσωτερικό δίσκο με το back up της μουσικής μου πετάω τον φάκελο virtualfolderΕπίσης το κάνω copy paste και σε έναν εξωτερικό φορμαρισμένοι για windows που εχω κ εκει την μουσική μου κ τον κουμπώνω σε desktop με virtualdj εγκατεστημένο επίσης
 

Mensajes Tue 10 Jan 17 @ 9:25 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)