Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Επαναφορά αρχείου Settings.xml

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Προγραμματίζοντας το skin μου σε Desktop, παρατηρούσα ότι, όταν το "μετέφερα" στο Laptop (xml + png), κάποιες αλλαγές (γραμματοσειρές, κ.τ.λ.) δεν εμφανίζονταν όπως στο Desktop! Αφαίρεσα το αρχείο settings (κρατώντας το back-up) απ' το laptop και άφησα το VDj να δημιουργήσει ένα καινούριο. Και τότε, όλες οι αλλαγές, εμφανίστηκαν κανονικά! Τι συνέβη?

Να σημειώσω ότι το αρχείο settings το κράταγα back-up (σε περίπτωση format) από τότε που πρωτο-βγήκε η έκδοση 8 και δεν το "ανανέωνα"...
 

Mensajes Fri 13 Sep 19 @ 4:26 pm
Στείλε μου τα δύο αρχεία (παλιό και νέο) να ρίξω μια ματιά να σου πω
 

Mensajes Fri 13 Sep 19 @ 5:42 pm
Τα έχεις...
 

Mensajes Fri 13 Sep 19 @ 5:55 pm
Γιώργο, μήπως είχες κάνα νεότερο περί του θέματος? Διότι, τώρα πλέον αντιμετωπίζω και άλλο θέμα: Ο φάκελος "playlists", μία εμφανίζεται, μία δεν εμφανίζεται, κατά την εκκίνηση του VDj κάθε φορά, ανεξαρτήτως του πιο skin χρησιμοποιώ (Monitor MkΙ ή SilverSleek 3)...
 

Mensajes Thu 21 Nov 19 @ 10:13 am
Δεν είδα κάτι περίεργο στα αρχεία που μου είχες στείλει.

Ερώτηση:
Χρησιμοποιείς μόνιμα την ίδια γλώσσα, ή κάνεις εναλλαγή Ελληνικά/Αγγλικά συχνά;;; Γιατί έχω την εντύπωση οτι η απόκρυψη φακέλων από τον Browser γίνεται με βάση το όνομα τους και κάποια ονόματα αλλάζουν από τα Ελληνικά στα Αγγλικά.
 

Mensajes Thu 21 Nov 19 @ 10:31 am
Δεν κατάλαβα την ερώτησή σου... Θα σου περιγράψω αλλιώς:

Ο φάκελος με τα λιγοστά playlists μου υφίσταται κανονικά επί του SSD. Ανοίγω το Laptop, ανοίγω το VDj και τον εμφανίζει κανονικά (τον έχω ως favorite). Την επόμενη φορά που θα ανοίξω το laptop και ακολούθως το VDj (είτε έχει μεσολαβήσει το γράψιμο κώδικα στο skin μου, είτε serfάρισμα -όπου εκεί μπορεί να υπάρχει συχνή εναλλαγή γλώσσας-, είτε απολύτως τίποτε εκ της προηγούμενης φοράς), μπορεί και να τον εμφανίσει, μπορεί και όχι!

Εάν δεν τον εμφανίσει και πάω και τον ξανα-προσθέσω ως favorite, κάποιες φορές μου τον εμφανίζει διπλό! Σου υπενθυμίζω ότι αυτό, γίνεται ανεξαρτήτως του ποιο skin χρησιμοποιώ και γίνεται τους τελευταίους 2 - 3 μήνες...
 

Mensajes Thu 21 Nov 19 @ 11:49 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)