Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Ερώτηση περί Allocation Unit Size...

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Ποστάρω το εν λόγω θέμα, αντί του να ζητήσω την γνώμη - συμβουλή μέσω pm, γιατί θεωρώ πως ίσως κάποιους μπορεί και να τους ενδιαφέρει (τώρα ή στο μέλλον)...

Αγόρασα πρόσφατα ένα USB Flash 256GB (usb 3.0). Σκοπός μου είναι να έχω το USB Flash συνδεδεμένο στο το Car Audio του αυτοκινήτου, ενώ ταυτόχρονα θα αποτελεί ένα (δεύτερο) backup της βασικής μουσικής βιβλιοθήκης μου.

Η multimedia πηγή στο αυτοκίνητο (λειτουργικό Android 9.0) μπορεί να "δει" αυτό το μέγεθος (256GB) USB Flash, αρκεί να είναι φορμαρισμένο σε FAT32. Δεδομένου ότι το σύνολο των αρχείων μου είναι αποκλειστικά μουσική (και όχι video), σε μορφή, είτε wav, είτε flac, είτε mp3, άρα αναφερόμαστε σε αρχεία μεγέθους από ~5ΜΒ έως ~150ΜΒ, το ερώτημα που τίθεται είναι: Ποια είναι η καταλληλότερη επιλογή για το Allocation Unit Size?

Διαβάζοντας λίγο στο net, οι περισσότεροι προτείνουν την "default" τιμή (4096), ενώ κάποιοι "ψαγμένοι" αρχίζουν τα μαθηματικά και καταλήγουν ο καθένας στην δική του τιμή!

Phantom, τι λες?
 

Mensajes Mon 02 Dec 19 @ 8:53 pm
Default. .-

(Τελεία και παύλα. Αν μιλούσαμε για server μπορεί και να το συζητούσαμε (αλλά να μην το αλλάζαμε))
 

Mensajes Tue 03 Dec 19 @ 7:58 am
Thanks Master...
 

Mensajes Thu 05 Dec 19 @ 8:35 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)