Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !
Καλησπέρα ομάδα ! Μια απορια sos εχω για την αναζητηση ! Ειχα μια αποχη γυρω στο 1μιση χρονο απο τη μουσικη γενικοτερα και σιγα σιγα λεω να επιστρεψω θελω να μου πειτε γιατι οταν κανω αναζητηση μεσα στο προγραμμα δε μου εμφανιζει τα τραγουδια που αναζηταω ! Γτ στ σταθερο υπλογιστη που εχω βαλει το προγραμμα κανει κανονικα search τα κομματια στο λαπτοπ ομως τιποτα ! Υπαρχει καποια λυση ? Ευχαριστω !
 

Mensajes Wed 01 Jan 20 @ 8:26 pm
Σε 1η φάση δες εάν στα Search Options είναι επιλεγμένα τα "ορθά" πεδία...
 

Mensajes Thu 02 Jan 20 @ 5:30 pm
Καλημερα ! Θεωρω πως ναι ειναι επιλεγμενα τα σωστα πεδια στα search options ! Κατι αλλο που μπορει να βοηθησει ?
 

Mensajes Tue 07 Jan 20 @ 8:51 am
Οι σωστές ερωτήσεις είναι:
1) Που έχεις αποθηκεύσει τα αρχεία σου σε κάθε υπολογιστή

2) Τα έχεις συγχρονίσει;
και
3) Αντιγραφή (ή ενημέρωση) της βάσης δεδομένων έχεις κάνει;
 

Mensajes Tue 07 Jan 20 @ 12:00 pm
Καλησπερα και παλι ! Στο λαπτοπ τα εχω αποθηκευμενα στο μουσικη -τραγουδια και εκει εχω ολα μου τα αρχεια δεν τα εχω σε εξωτεικο σκληρο ! Οσο για ενημερωσει κλπ δε ξερω πως γινονται ! Θα μπορειτε να μου πειτε ? Αν εννοειται τις ενημερωσεις που μου ζηταει το προγραμμα καθε φορα που το ανοιγω ναι το κανω !
 

Mensajes Sun 12 Jan 20 @ 1:17 pm
Ο φάκελος "Μουσική" είναι τεχνικά διαφορετικός φάκελος σε κάθε υπολογιστή.
Η πλήρης διαδρομή αυτού του φακέλου είναι:
C:\Users\Username\Music

Αυτό σημαίνει οτι συνήθως σε δύο διαφορετικούς υπολογιστές η διαδρομή των αρχείων που έχει αυτός ο φάκελος είναι διαφορετική.
Έτσι για αυτά τα αρχεία η βάση δεδομένων του ενός υπολογιστή δεν δουλεύει στον άλλο, και το αντίστροφο.

Από τα συμφραζόμενα σου καταλαβαίνω οτι ενώ έχεις την "ίδια" μουσική σε 2 υπολογιστές δεν έχεις κάνει κάποια ενέργεια ώστε να συγχρονίσεις τις βάσεις δεδομένων του προγράμματος. Έτσι στον ένα υπολογιστή δεν έχεις καθόλου αποτελέσματα αναζήτησης.
Η λύση του προβλήματος σου μπορεί να είναι απλή ή "όχι και τόσο απλή", ανάλογα με το τι θες να κάνεις.

Η απλή λύση είναι στον υπολογιστή που δεν σου εμφανίζει αποτελέσματα να κάνεις δεξί κλικ στο φάκελο "Μουσική" και να επιλέξεις "Προσθήκη στη ΒΔ αναζήτησης"
Έτσι τα αρχεία θα προστεθούν στη βάση δεδομένων αυτού του υπολογιστή και θα εμφανίζονται στην αναζήτηση.

Η "όχι και τόσο απλή" λύση αφορά την περίπτωση που θες οι πληροφορίες (όπως τα cues, το ιστορικό κτλ) των κομματιών να μοιράζονται μεταξύ των δύο υπολογιστών. Δηλαδή αν θες φτιάχνοντας 10 cues στον ένα υπολογιστή να τα βλέπεις και στον άλλο.

Αυτό απαιτεί κάποιους ιδιαίτερους χειρισμούς για να δουλέψει και δεν είναι "τόσο απλό"
Αν σε ενδιαφέρει, ενημέρωσε μας για να σου πούμε τι πρέπει να κάνεις.
 

Mensajes Mon 13 Jan 20 @ 9:18 am
dimparLE userMember since 2012
Γεια σας παιδιά ξέρει κανείς στο virtual dj 21 αν τα τραγούδια που παίζουμε πιο συχνά πως γίνεται να είναι ψηλά στην λίστα?
 

Mensajes Sat 26 Feb 22 @ 10:29 pm
Εμφανίζεις την στήλη "Play count" ("Αρ. Αν/γών") και κάνεις ταξινόμηση μ' αυτή
 

Mensajes Sun 27 Feb 22 @ 8:32 pm
Καλησπερα παιδια. Εχω δυο θεματα προς λυση.
1: εχω πληρωσει 121€ , την home plus για την κονσολα jbsystems kontrol 4 , αλλα δεν εχω browser.
2: απο το 2004 παιζω με το κλασσικο scin, αλλά αλλαξε και ξενερωσα. Ξερετε αν υπάρχει διαθεσιμο?
Ευχαριστω, καλο καλοκαιρι και καλες βραδιες!!!
 

Mensajes Sat 30 Apr 22 @ 12:31 pm
Καλημέρα. Το virtual εδώ και 20 μέρες περιπου βγαζει θόρυβο στα τραγούδια την ώρα που παιζουν σαν να είναι κακό γραμμένο το κομμάτι στιγμιαία. Δεν το κάνει συνέχεια που και που. Τι συμβαίνει; χρειάζεται κάποιο update;
 

Mensajes Thu 09 Jun 22 @ 9:38 am
ckapetHome userMember since 2021
Καλημέρα,
έχω την κονσόλα DDJ-800 και με τον παλιό υπολογιστή μου δουλεύει μια χαρά.
Πήρα λοιπόν καινούριο μηχάνημα με ryzen 7 και 16 Gb ram, θεωρώντας πως θα κάνω μια καλή ανανέωση στον εξοπλισμό μου. Το πρόβλημα είναι πως εκεί που όλα λειτουργούν μια χαρά, μου κάνει στιγμιαία κάποια καλύμματα των 2 δευτερολέπτων και συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά.
Διάβασα σε κάτι παρόμοια να γράφετε κάτι για κάρτα γραφικών αλλά πάλι τα ίδια. Έχω κάνει όλα τα update και στο πρόγραμμα και στην κονσόλα.
Ευχαριστώ
 

Mensajes Fri 21 Apr 23 @ 7:37 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
user15950816 wrote :
Καλησπερα παιδια. Εχω δυο θεματα προς λυση.
1: εχω πληρωσει 121€ , την home plus για την κονσολα jbsystems kontrol 4 , αλλα δεν εχω browser.
2: απο το 2004 παιζω με το κλασσικο scin, αλλά αλλαξε και ξενερωσα. Ξερετε αν υπάρχει διαθεσιμο?
Ευχαριστω, καλο καλοκαιρι και καλες βραδιες!!!

1, τι σημαινει δεν εχεις browser?
2. στο μενου εκει που επιλεγεις σκιν υπαρχει και το παλιο σαν old

 

Mensajes Fri 21 Apr 23 @ 9:32 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
user13316983 wrote :
Καλημέρα. Το virtual εδώ και 20 μέρες περιπου βγαζει θόρυβο στα τραγούδια την ώρα που παιζουν σαν να είναι κακό γραμμένο το κομμάτι στιγμιαία. Δεν το κάνει συνέχεια που και που. Τι συμβαίνει; χρειάζεται κάποιο update;
δωσε παραπανω πληροφοριες για το συστημα εκδοση κλπ

 

Mensajes Fri 21 Apr 23 @ 9:33 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
user24808024 wrote :
Καλημέρα,
έχω την κονσόλα DDJ-800 και με τον παλιό υπολογιστή μου δουλεύει μια χαρά.
Πήρα λοιπόν καινούριο μηχάνημα με ryzen 7 και 16 Gb ram, θεωρώντας πως θα κάνω μια καλή ανανέωση στον εξοπλισμό μου. Το πρόβλημα είναι πως εκεί που όλα λειτουργούν μια χαρά, μου κάνει στιγμιαία κάποια καλύμματα των 2 δευτερολέπτων και συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά.
Διάβασα σε κάτι παρόμοια να γράφετε κάτι για κάρτα γραφικών αλλά πάλι τα ίδια. Έχω κάνει όλα τα update και στο πρόγραμμα και στην κονσόλα.
Ευχαριστώ

αρχικα το ryzen δεν ηταν τοσο καλη επιλογη για αναβαθμιση..
ενω παιζεις εχε ανοιχτες τις διεργασιες να δεις τι τραβαει στιγμιαια πορους και σου κανει dropouts

 

Mensajes Fri 21 Apr 23 @ 9:34 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
επισης μην κανετε highjack αλλα ποστ... ανοιχτε ξεχωριστο τοπικ για καθε προβλημα που χει ο καθενας
 

Mensajes Fri 21 Apr 23 @ 9:35 am