Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: pioneer sx2 & sp1

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

lakis69PRO InfinityMember since 2011
θέλω να αγοράσω το pioneer sp1 αλλά προτού το πάρω θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις...

έχω το pioneer sx2 και θέλω να ξέρω αν μπορώ να έχω ταυτόχρονα και τα δυο συνδεδεμένα , εννοείτε σε διαφορετικές θύρες usb και...

θέλω να τα δουλεύω ξεχωριστά δηλαδή... να έχω το pioneer sx2 για τα play κτλ και θέλω να έχω στο sx2 στα pads τα cue και στο sp1 να δουλεύω τα sampler .

και τέλος θέλω το pioneer sp1 να κάνω μαπινγκ τα εφέ του να δουλεύουν ή για εφέ στα samper ή να βάλω color effect.

με λίγα λογία θέλω να δουλεύω το sp1 σαν προέκταση του sx2 και όχι σαν κοντρολλερ για να αλλάζω με αυτό τραγούδια κτλ.
 

Mensajes Wed 27 May 20 @ 10:53 pm
Ναι, όλα αυτά γίνονται. Αλλά εκτός από τα ανεξάρτητα pads τα άλλα απαιτούν remapping από την πλευρά του χρήστη (δηλαδή την δική σου)
 

Mensajes Thu 28 May 20 @ 1:17 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Για το remaping Ναι εννοείτε αυτο!

Όταν λες δεν μπορούν ανεξάρτητα τα pads ....,δηλαδή αν επιλέγω από το sp1 τα sapler επειδή θα αλλάζει στο πρόγραμμα δε θα μπορώ να επιλέγω τα hot cue από το sx2? Δεν έχει κάποιον τρόπο ώστε να δουλεύω ανεξάρτητα τα sampler ? Γιατί εγώ για αυτόν τον λόγο θέλω να το πάρω το sp. Να ειναι ολοι την ώρα στο sp τα sampler και οταν φορτώνω ένα νέο τραγούδι να μην χρειάζεται να επιλέγω τα hot cue από τον sx2 αλλά να πατάω αμέσως το cue που θέλω και στον sp να πατάω τα sampler .... αν και το θέλω για έξτρα effe αλλά είναι ένας βασικός λόγος τα sampler
 

Mensajes Thu 28 May 20 @ 11:40 pm
Το να έχει ένας controller ανεξάρτητα pads είναι εύκολο. Αυτό εννοούσα. Πας στις ρυθμίσεις, επιλέγεις την καρτέλα ελεγκτές, κάνεις δεξί κλικ στον controller που θες και επιλέγεις ανεξάρτητα pads.
Πλέον αυτός ο controller δεν θα επηρεάζει τους άλλους, ούτε και το πρόγραμμα (την επιλεγμένη σελίδα pads στο skin)
 

Mensajes Fri 29 May 20 @ 1:50 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Οκ δε το είχα καταλάβει...οπότε τέλεια.. Ευχαριστώ!
 

Mensajes Fri 29 May 20 @ 6:33 pm


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)