Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ VIDEOMIX

Este tópico es antiguo y puede contener información incorrecta para la nueva versión.

Καλησπερα εχω καποιο προβλημα οταν προσπαθω να παιξω videoclip, θελω να παιξω καποια τραγουδια και μετα απο λιγο να σταματησω και να παιξω παλι αργοτερα, κλεινω το παραθυρο και βαζω το background της επιφανειας εργασιας και μετα προσπαθω και δεν μου ανοιγει (το παραθυρο) παλι οταν φορτωνω να παιξω video, καποια στιγμη μου ανοιξε και δεν ηταν full σε ολη την οθονη ηταν στη μεση μικρο.
οταν σταματησω μετα απο 10 πχ βιντεο και θελω να ξεκινησω παλι αργοτερα να παιξω ποια διαδικασια κανω ακριβως ???
 

Mensajes Thu 08 Jul 21 @ 1:08 am
Έχεις δυνατό / καλό μηχάνημα;
Η συμπεριφορά που πειργράφεις δείχνει πρόβλημα με την κάρτα γραφικών (με τους drivers για την ακρίβεια) καθώς θα έπρεπε να μπορείς να ανοίγεις και να κλείνεις την έξοδο βίντεο όσες φορές θέλεις χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το παράθυρο του video ξεκινάει πάντα σαν παράθυρο κι όχι full screen. Απλά μετακίνησε το στην δεύτερη οθόνη και κάνε διπλό κλικ να γίνει full screen.

Τέλος: ΟΧΙ, ο σωστός τρόπος να κάνεις διάλλειμα από τα videos δεν είναι να κλείνεις την έξοδο του video για να επιστρέψεις στην επιφάνεια εργασίας.
Ο σωστός τρόπος είναι να αφήσεις ανοιχτή την έξοδο βίντεο και να στέλνεις μέσω του VirtualDJ μία εικόνα. Μπορείς να στέλνεις κάποια visuals, μπορείς να στέλνεις ένα slideshow, μπορείς να στέλνεις "στατική" εικόνα κτλ. Γενικά το να ανοιγοκλείνεις την video engine κάθε 3 και λίγο δεν είναι και το καλύτερο.
 

Mensajes Thu 08 Jul 21 @ 6:59 am
Ειναι I5-5200U CPU @ 2.20GHz
Μνημη 16,0 GB

και τρεχω μονο το VirtualDj τιποτα αλλο
 

Mensajes Thu 08 Jul 21 @ 11:29 am
Δεν ανέφερες το σημαντικότερο (για video) την κάρτα γραφικών.
 

Mensajes Thu 08 Jul 21 @ 12:36 pm
AMD Radeon R7 M260X
Intel(R) HD Graphics 5500
 

Mensajes Thu 08 Jul 21 @ 12:48 pm
Dj-RFTDPRO InfinityMember since 2018
Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση εδω μια και ειναι σχετικη?
Laptop με rtx3060 drivers 471.11 καθε φορα που παιζω βιντεο η παταω δεξι κουμπι η ανοιγω τις ρυθμισεις reseταρι το VDJ .....
καμια ιδεα ?
 

Mensajes Thu 08 Jul 21 @ 8:32 pm
Και κατι ακομα σε αυτο το ποστ θα ρωτησω δεν ανοιγω καινουργιο οταν παιζω βιντεο μου εχει λιγο καθυστερηση η εικονα σε σχεση με τον ηχο, υπαρχει καποια ρυθμηση που μπορω να το διορθωσω αυτο ???
 

Mensajes Fri 09 Jul 21 @ 10:51 am
Ρύθμιση videoDelay
 

Mensajes Fri 09 Jul 21 @ 11:34 am
και τι ρυθμιση κανω ακριβως στο videoDelay ???
 

Mensajes Fri 09 Jul 21 @ 1:21 pm
Βάζεις τιμές (σε χιλιοστά του δευτερολέπτου) που θες να καθυστερεί το βίντεο σε σχέση με τον ήχο. Αν το βίντεο καθυστερεί έτσι κι αλλιώς τότε βάζεις αρνητικές τιμές, π.χ. -200

Θα χρειαστεί να κάνεις δοκιμές για να βρεις ποια τιμή είναι η σωστή για την δική σου περίπτωση.
 

Mensajes Sat 10 Jul 21 @ 9:48 pm
προσπαθησα να το δοκιμασω με καποιες τιμες στο videodelay αλλα δεν βλεπω καποια διαφορα το προβλημα μου ειναι εγω κανω κανονικα μεταδοση της εικονας αλλα στον προτζεκτορα εχω καθυστερηση δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι η αποσταση ειναι περιπου 15 μετρα , η καθηστερηση που εχω στην ( εικονα) ειναι περιπου 1 εως το πολυ 2 sec , θα μπορουσες ενδεικτικα να μου πεις να δοκιμασω καποιες τιμες που να το φερω οχι ακριβως αλλα πιο κοντα τουλαχιστον
 

Mensajes Sun 11 Jul 21 @ 4:35 pm
Δοκίμασε
-1000
-1500
-2000
ή
1000
1500
2000
 

Mensajes Mon 12 Jul 21 @ 8:18 am


(Los tópicos y foros antiguos son automáticamente cerrados)