Ingreso rápido:  

Forum: Greek Forum

Tema: Update σε STEMS 2.0
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Καλημέραααα!!!Έχω ένα mac με τα χαρακτηριστικά της φωτό...να προχωρήσω σε STEMS 2.0 ή δεν θα σηκώνει το mac?Σημείωση...δεν χρησιμοποιώ stems απλά μου βγάζει τις τελευταίες μέρες συνέχεια το μήνυμα για update και προς το παρόν επιλέγω ΟΧΙ ύστερα και από τη συμβουλή του φίλου και γνώστη dimitris_g.

Ευχαριστώ
 

Mensajes Sun 27 Nov 22 @ 11:28 am
Γιαννη εγω σου ειπα οτι η καινουρια εκδοση αφορα update μονο των Stems (απο οσο ξερω κι εχω δει ως τωρα), κι εφοσον εσυ δεν τα χρησιμοποεις δεν υπαρχει λογος αναβαθμισης. Υπαρχει παντα και η επιλογη να κανεις το update και να κλεισεις τα RTS, οποτε και το λαπτοπ σου δεν θα αγκομαχαει, και θα ακολουθεις τις οποιες χρησιμες ενημερωσεις επελθουν μελλοντικα...
 

Mensajes Sun 27 Nov 22 @ 12:24 pm
Γιάννο...

Προχωράς κανονικά με την αναβάθμιση του προγράμματος στην τελευταία του έκδοση και κατόπιν από τις ρυθμίσεις επιλέγεις: Settings -> Options -> Performance -> RealTimeSeparations -> Disable (εάν δεν χρησιμοποιείς καθόλου stems) ή Reduced Quality (εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις stems ver 1.0).

Για Stems ver 2.0 θα έπρεπε να διαθέτεις Mac με Mac Os 13 και κάρτα γραφικών αποκλειστικά της nVidia, τουλάχιστον σειράς Gtx 16xx και άνω (ιδεατά σειρά Rtx) ή με επεξεργαστή M1/M2...
 

Mensajes Sun 27 Nov 22 @ 12:25 pm
djnet71PRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Γιάννο...

Προχωράς κανονικά με την αναβάθμιση του προγράμματος στην τελευταία του έκδοση και κατόπιν από τις ρυθμίσεις επιλέγεις: Settings -> Options -> Performance -> RealTimeSeparations -> Disable (εάν δεν χρησιμοποιείς καθόλου stems) ή Reduced Quality (εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις stems ver 1.0).

Για Stems ver 2.0 θα έπρεπε να διαθέτεις Mac με Mac Os 13 και κάρτα γραφικών αποκλειστικά της nVidia, τουλάχιστον σειράς Gtx 16xx και άνω (ιδεατά σειρά Rtx) ή με επεξεργαστή M1/M2...


Ότι μου είπε και ο dimitris_g δηλαδή.
Thanx παίδες!

 

Mensajes Sun 27 Nov 22 @ 5:22 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Εγω έχω έναν mac book pro 2017 με mojave και ενώ έχω ανοικτό την αυτόματη αναβάθμιση και το ίντερνετ στον μακ ... δεν μου εμφανίζει την αναβάθμιση του 2023... πρέπει να την κατεβάσω από το site η δεν την εμφανίζει γιατί δεν έχω της κατάλληλες προδιαγραφές στον μακ?
 

Mensajes Sun 04 Dec 22 @ 12:55 pm